Українська ІТ-компанія створила платформу на базі ШІ для спецслужб: Михайло Федоров показав, як це працює

Читать на русском

Міністр цифрової трансформації показав нову платформу для спецслужб, яка має можливості штучного інтелекту

Читать на русском
Фахівці MATHESIS на базі кластеру Brave1 розробили платформу для органів безпеки
Михайло Федоров

Міністр цифрової трансформації показав нову платформу для спецслужб, яка має можливості штучного інтелекту

Українська ІТ-компанія MATHESIS розробила інноваційну платформу Harvester. Відомо, що ця платформа на основі штучного інтелекту призначена для органів державних служб безпеки. Міністр цифрової трансформації продемонстрував, як це працюватиме.

За словами Михайла Федорова, такий інструмент на основі штучного інтелекту дозволить спецслужбам ефективніше виконувати певні завдання в умовах війни. Платформа Harvester працює автономно. Тобто, для її роботи не потрібно мати постійне інтернет-з'єднання.  

Зазначається, що деякі українські спецслужби (а також іноземні правоохоронні органи) вже використовують платформу Harvester. Цей інструмент допомагає розвідникам та правоохоронцям оброблювати великі масиви аудіо, текстів, зображень та відео, отриманих завдяки радіоперехопленню та OSINT.

Зокрема, Harvester здатна:

  • Шукати мовців у перехоплених розмовах;
  • Перетворювати мовлення на текст;
  • Виділяти перехоплення та документи за ключовими словами;
  • Сортувати текстові документи за категоріями;
  • Перекладати документи з понад 100 мов;
  • Ідентифікувати людей за обличчями;
  • Розпізнавати об'єкти на фото та відео.

Німеччина та Франція створять танк із ШІ   

Раніше повідомлялося, що Німеччина і Франція підписали угоду на шляху до спільного створення нового танка MGCS. Його особливістю стане те, що фахівці запровадять штучний інтелект в модель нового покоління. 26 квітня 2024 року міністр оборони ФРН Борис Пісторіус та його французький колега Себастьєн Лекорню підписали меморандум про взаєморозуміння у Парижі.     

За словами міністра оборони ФРН Борис Пісторіуса, це дуже важлива віха. Він зазначив, що спільний проєкт Німеччини та Франції було запущено ще в 2017 році. Він додав, що йдеться не про модернізацію старих танків, а про створення нових моделей з використанням штучного інтелекту. Очікується, що перші такі танки Франція та Німеччина почнуть виробляти приблизно в 2040 році. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.