Його використовуватимуть для фіксації темної матерії й темної енергії Всесвіту
Американські вчені створили найбільшу в світі цифрову камеру для фіксації темної матерії й темної енергії Всесвіту. Створення камери Legacy Survey of Space and Time вже завершено, відтак LSST - це технічне диво. Її 3200 мегапікселів дозволять фотографувати всесвіт, як ніколи раніше.
Вона важить три тисячі кілограмів - тобто три тонни, а зображення, отримані камерою, настільки великі, що для того, щоб їх правильно відобразити на екрані, знадобилося б 378 телевізорів надвисокої роздільної здатності 4K, з'єднаних у сітку. Незабаром вона вирушить до обсерваторії Вери Рубін, яка наразі будується в Чилі, пише IFLScience.
Камера має два об'єктиви. Перший об'єктив має 1,5 метра в діаметрі, що робить його найбільшим об'єктивом, коли-небудь створеним для подібних цілей. Другий об'єктив має ширину 90 сантиметрів, що також не мало. Обидві лінзи виготовлені на замовлення, а друга використовується для герметизації фокальної площини лінзи, яка знаходиться у вакуумі.
Фокусна площина - це серце камери. Вона складається з 201 CCD-сенсора - подібні стоять у звичайних цифрових фотоапаратах, але наразі виготовлені на замовлення. Кожен піксель має ширину 10 мікрон, а фокусна площина така, що її поверхня не змінюється більш ніж на одну десяту ширини людської волосини.
Усе разом і дає настільки революційну роздільну здатність. Зображення камери настільки детальні, що вона може розрізнити м'яч для гольфу з відстані близько 25 кілометрів.
Із завершенням будівництва унікальної камери LSST і її неминучою інтеграцією з іншими системами обсерваторії Рубін в Чилі, почнуть створювати найінформативнішу карту нічного неба всіх часів. Ці зображення з мільярдами зірок і галактик допоможуть розкрити таємниці Всесвіту, сподіваються творці камери.
Обсерваторія Рубін вивчатиме, як галактики і скупчення галактик змінювалися протягом мільярдів років, формуючи уявлення про еволюцію галактик і розподіл темної матерії. Вона вимірюватиме наднові зорі, даючи уявлення про розширення Всесвіту та його причину - темну енергію. А ще вона вивчатиме Сонячну систему, виявляючи небачені раніше астероїди.
Очікується, що запрацює обсерваторія в січні 2025 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.