У Дніпрі - як у Болгарії, у Києві - як у Румунії, у Львові - як в Італії: ця карта показує погоду на 56 років вперед

За оцінками 2015 року, до 2010 року майже 6% площі суші Землі вже перейшли у зону теплішого та сухішого клімату порівняно з 1950 роком

Посуха та карта
Люди вже вмирають

Сильні шторми, повені, пожежі, посухи, різкі похолодання та хвилі тепла обрушуються на нас сильніше і частіше, ніж будь-коли. Тому прогнозується, що до кінця століття більше половини нашої планети переміститься в нові кліматичні зони. Але нова інтерактивна карта "Майбутній міський клімат" дозволяє вивчити, як це вплине на клімат саме вашого міста.

Використовуючи дані Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (МГЕЗК), фахівець з просторової екології з Мерілендського університету Метью Фіцпатрік зіставляє 40 581 місце по всьому світу з прилеглими територіями, в яких в даний час спостерігається прогнозований клімат в 2010 році, пише ScienceAlert. Наприклад, поїздка у Дніпро сьогодні дозволить вам відчути клімат, еквівалентний клімату міста у Болгарії, який, як очікується, існуватиме до 2080 року. 

Якщо конкретніше, то для високих викидів літо в Дніпрі, як очікується, буде на 7,1°C тепліше і на 14,8% сухіше, а зими, як очікується, будуть на 6°C тепліше і на 6,4% вологіше. Так, кліматичні умови, найбільш схожі з кліматом Дніпра у 2080 році, сьогодні можна зустріти у Ломі, область Монтана, Болгарія.

Сценарій із високим рівнем викидів для Дніпра
Сценарій із високим рівнем викидів для Дніпра

Щодо Києва, то для високих викидів літо, як очікується, буде на 7,1°C тепліше і на 17,2% сухіше, а зима буде на 6,4°C тепліше і на 5,9% вологіше. І кліматичні умови, найбільш схожі з кліматом Києва у 2080 році, сьогодні можна зустріти у Рожишті, Долж, Румунія.

Сценарій із високим рівнем викидів для Києва
Сценарій із високим рівнем викидів для Києва

А ось у Львові для високих викидів літо буде на 6,4°C тепліше і на 15,4% сухіше. Зима, як очікується, буде на 5,8°C тепліше і на 12,8% вологіше. І такі кліматичні умови, найбільш схожі з кліматом Львова у 2080 році, сьогодні можна зустріти в Будріо, Емілія-Романья, Італія.

Сценарій із високим рівнем викидів для Львова
Сценарій із високим рівнем викидів для Львова

Одеса теж не в кращій ситуації: для високих викидів літо там буде на 7,6°C тепліше і на 21,2% сухіше, а зими, як очікується, будуть на 5,6°C тепліше і на 3,5% сухіше. Такі кліматичні умови, найбільш схожі з кліматом Одеси у 2080 році, сьогодні можна зустріти у Неготино, Північна Македонія.

Сценарій із високим рівнем викидів для Одеси
Сценарій із високим рівнем викидів для Одеси

А ось у Харкові для високих викидів літо буде на 6,8°C тепліше та на 11,7% сухіше. Зими будуть на 6,4°C тепліше та на 12,9% вологіше. Дані кліматичні умови, найбільш схожі з кліматом Харкова в 2080 році, сьогодні можна зустріти в Гура Падінії, Олт, Румунія.

Сценарій із високим рівнем викидів для Харкова
Сценарій із високим рівнем викидів для Харкова

"Через 50 років міста північної півкулі стануть набагато схожими на міста південної півкулі", - пояснив Фіцпатрік. "У плані клімату, який на вас чекає, все рухається до екватора".

Найбільші зміни клімату відбулися у Північній Америці, Європі та Океанії. Нова карта показує, як виглядатиме наш світ, якщо ці тенденції збережуться до 2080 року, а також те, що станеться за сценарію з меншими викидами, якщо нам вдасться щось змінити.

"Чим ближче до екватора, тим менше і менше хороших збігів для клімату в таких місцях, як Центральна Америка, південь Флориди та північ Африки", - попередив Фіцпатрік. "Немає жодного місця на Землі, яке б уявляло, якими будуть ці місця в майбутньому".

Близько 40% населення світу живе у цих екваторіальних регіонах. Це більше 3,3 мільярда людей, які прямують у клімат, більш екстремальний, ніж будь-де, де ми живемо сьогодні. Дослідники побоюються, що деякі частини тропіків можуть стати непридатними для життя, оскільки там не так багато тепла та вологості, які можуть витримати наші тіла.

Оскільки в минулому році температури перевищили прогнозовані екстремальні значення, а ознаки того, що уряди і промисловість вживають будь-яких суттєвих заходів щодо скорочення викидів викопного палива, що викликають цю проблему, відсутні, все більш імовірно, що ми зіткнемося з більш екстремальними сценаріями, позначеними на картки.

"Я сподіваюся, що це продовжить інформувати громадськість про зміну клімату", - додав Фіцпатрік. "Я сподіваюся, що це допоможе людям краще зрозуміти масштаби наслідків і те, чому вчені такі стурбовані".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube