Скільки ви проживете, можна зрозуміти за фото зі шкільного альбому

Вчені з'ясували зв'язок між зовнішністю та довголіттям

Альбом та бабуся
Зовнішність в юності може бути індикатором тривалості життя

Напевно кожен із нас хоч раз сміявся над своїми шкільними фотографіями. Але чи замислювалися ви, що вони можуть передбачити, як довго ви проживете? Вчені з Університету штату Арізона і Техаського університету в Остіні дійшли дивного висновку: зовнішність в юності може бути індикатором тривалості життя.

Американські дослідники проаналізували долі тисяч підлітків, які закінчили середню школу в США наприкінці 1950-х років, щоб детальніше вивчити, як зовнішність може бути пов'язана з ризиком смертності, пише ScienceAlert. Не виключено, що риси, які ми вважаємо привабливими, можуть передавати інформацію про стан нашого здоров'я.

А минулі дослідження виявили зв'язки між нашою імунною системою та оцінками краси. Проте існує мало даних про те, чи мають люди, яких зазвичай вважають привабливими, більше шансів дожити до глибокої старості.

"Мало що відомо про зв'язок між привабливістю обличчя та довголіттям", - пишуть соціолог Коннор Шіхан з Університету штату Аризона та економіст Деніел Хамермеш з Техаського університету в Остіні. "Але привабливість може відображати глибинне здоров'я, і вона систематично структурує найважливіші процеси соціальної стратифікації".

Дослідники попросили незалежну групу з шести чоловіків і шести жінок-суддів оцінити привабливість 8386 фотографій випускників середньої школи, зроблених 1957 року в рамках Вісконсинського лонгітюдного дослідження. Потім цей конкурс краси був використаний для поділу учасниць на шість різних категорій, ранжируваних від найпривабливіших до найменш привабливих.

Використовуючи Національний індекс смертності, це потім порівняли зі смертями, які сталися в групі до 2022 року, на той час їм було близько 80 років. Майже 43% людей у вибірці померли до кінця періоду спостереження.

Розрив виявився значним: ризик передчасної смерті серед "некрасивих" був на 16,8% вищим. Однак різниця в рівні смертності між середніми чотирма секстилями та людьми чудового вигляду у верхньому секстилі не була значною.

"Загалом ми виявили, що ті, чия привабливість обличчя була оцінена в найменш привабливому секстилі, мали вищий ризик смертності протягом життя порівняно з тими, хто отримав середню або високу оцінку", - писали Шихан і Хамермеш. "Важливо зазначити, що ми не виявили суттєвих переваг у тривалості життя в тих, хто мав високий рівень привабливості порівняно із середнім показником".

Врахування таких чинників, як освіта і заробіток, дещо знизило значущість відмінностей, причому найвпливовішою змінною виявилося здоров'я. Це свідчить про те, як і слід було очікувати, що в деяких випадках погане здоров'я і, як наслідок, не дуже гарний зовнішній вигляд можуть відігравати свою роль.

Звісно, даних тут недостатньо, щоб довести прямий причинно-наслідковий зв'язок, і вони обмежені тим, що зосереджені на одній географічній області, і дослідники визнають, що причини цього зв'язку неясні. Однак, це цікавий набір висновків, коли йдеться про турботу про громадське здоров'я. Шихан і Хамермеш прагнуть побачити більше досліджень глибших зв'язків, які пов'язують здоров'я і хвороби із зовнішніми ознаками, які ми можемо об'єктивно виміряти протягом усього життя.

"Соціологи повинні вивчити, як привабливість може впливати на інші процеси, які можуть сприяти її зв'язку зі здоров'ям і довголіттям", - пишуть автори.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube