Рукопис Войнича привідкрив свою таємницю: тепер зрозуміло чому він зашифрований

Читать на русском

В рукописах, які вивчали вчені, - опис стародавнього сексу

Читать на русском
Рукопис, секс, вчені, наука, історики
Рукопис Войнича - ілюстрований кодекс, написаний невідомим автором із використанням невідомого алфавіту

В рукописах, які вивчали вчені, - опис стародавнього сексу

Вчені безрезультатно спробували розшифрувати так званий рукопис Войнича - пізньосередньовічний документ, вкритий ілюстраціями зірок і планет, рослин, символів зодіаку й оголених жінок. Рукопис Войнича – ілюстрований кодекс, написаний невідомим автором із використанням невідомого алфавіту. Коли рукопис було написано, достеменно невідомо, але документально його історія простежується з XVI століття.

Проте науковці все ж дійшли висновку, що секс є однією з тем, детально описаних у манускрипті, а найбільша його діаграма представляє як секс, так і зачаття.

Чоловіча цензура для самих жінок

Дослідження манускрипту Войнича виявило деякі підказки про його походження. Вуглецеве датування дає 95% ймовірність того, що шкури, використані для виготовлення манускрипту, походять від тварин, які померли між 1404 і 1438 роками, пише ScienceAlert.

Певні ілюстрації - символи зодіаку, зображення корони та особлива форма замкової стіни під назвою "ластівчин хвіст" - вказують на те, що манускрипт створили у південнонімецькому або північноіталійському культурному ареалі.

Один його розділ містить ілюстрації оголених жінок, які тримають предмети, що прилягають до їхніх геніталій або орієнтовані на них. Щоб зрозуміти сенс цих зображень, вчені дослідили культуру пізньосередньовічної гінекології та сексології - те, що тогочасні лікарі часто називали "жіночими таємницями".

Близько 1410 -1468 років баварський лікар Йоганн Гартліб жив у тому самому місці і в той самий час, коли було створено манускрипт, і писав про рослини, жінок, магію, астрономію та лазні. Він також рекомендував використовувати таємний алфавіт тощо, щоб приховати медичні рецепти і процедури, які можуть призвести до контрацепції, аборту або безпліддя.

Писав лікар для чоловіків-аристократів, вважаючи, що ці знання слід обмежувати навіть від жінок.
Писав лікар для чоловіків-аристократів, вважаючи, що ці знання слід обмежувати навіть від жінок.

Хоча його таємний алфавіт не зберігся, аналіз його робіт допоміг зрозуміти погляди, які могли б надихнути на використання шифрування в той час. Гартліб відчував сильне побоювання, що "жіночі секрети" стануть широко відомими. Він боявся, що його праці можуть сприяти позашлюбним зв'язкам. 

А отже, в ті часи існувала й була поширена цензура жіночих таємниць. Цензори часто затушовували слова, як правило, генітальні терміни або назви рослин у рецептах, але іноді вони видаляли цілі сторінки або розділи.

У своїх незашифрованих працях медик або відмовлявся, або вагався писати на певні теми, такі як післяпологові вагінальні мазі, жіноче сексуальне задоволення, "правильні" пози для зачаття, дієтичні поради, що змінюють лібідо, а також про отруйні, галюциногенні, контрацептивні або абортивні рослини.  

Лікар засуджував хтивість, розбещеність і проституцію.
Лікар засуджував хтивість, розбещеність і проституцію. 

Під час дослідження вчені розшифрували кілька шифрів цього періоду, але жодного з рукопису Войнич. Найдовшим виявився 21-рядковий шифр з пізньосередньовічної північної Італії - про аборт. Найбільша ж і найдосконаліша ілюстрація манускрипту - представляє пізньосередньовічне розуміння сексу та зачаття.

У ті часи вважалося, що матка має сім камер, а піхва - два отвори - один зовнішній і один внутрішній. Ще один, цього разу перський лікар, який вплинув на європейську медицину пізнього середньовіччя, писав, що "в піхві незайманої дівчини є п'ять маленьких вен". Буцімто вони проходять від верхнього лівого кола до центру. Також вважалося, що матка має два роги або шипи.

Лікарі того часу також вважали, що для зачаття необхідні чоловічий і жіночий компоненти, і обидва вони називалися "сперматозоїдами". Вони показані жовтим (чоловічі) і синім (жіночі) кольорами. Вважалося, що жінки отримують задоволення від руху двох сперматозоїдів у матці, що зображено лініями та візерунками.

Вважалося, що жінки отримують задоволення від руху двох сперматозоїдів у матці, що зображено лініями та візерунками.
Джерело зображень - Бібліотека Єльського університету.

Давньогрецький же науковець-енциклопедист, філософ і логік Аристотель свого часу (жив він у 384-322 роках до нашої ери - прим. ред.) вважав, що для здійснення зачаття та росту плоду в жіночому організмі має світити своє "сонце" (зображене на малюнку вище - справа внизу). 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.