Проти газових плит всерйоз ополчилися: питання в тому, хто їх буде міняти

Українці можуть частково захистити себе від небезпеки під час приготування їжі, відчинивши вікна або увімкнувши витяжку

Діоксид азоту, легені, отруєння, здоров'я, корисні поради
Через забруднення від газових плит щороку в Європі гине 40 тисяч людей

Забруднення від газових плит щороку вбиває 40 тисяч людей у Європі, включаючи українців. Дослідження показує, що шкідливі гази, пов’язані із захворюваннями серця та легенів, скорочують життя людини майже на два роки. Газові плити закачують забруднюючі речовини в наші легені, а кількість смертей, пов'язана із цим, вдвічі більша, ніж кількість смертей в автомобільних аваріях, повідомляє The Guardian.

Плити викидають шкідливі гази, пов’язані з хворобами серця та легенів, але експерти попереджають, що українці мало поінформована про їхню небезпеку. Згідно з новим дослідженням британських вчених, використання газової плити скорочує життя людини в середньому майже на два роки. Таким чином, ступінь проблеми набагато гірший, ніж думали лікарі.

Дослідники кажуть, що вони враховували лише вплив на здоров’я діоксиду азоту (NO2), а не інших газів, таких як чадний газ і бензол. Останні можуть додати жертв у список постраждалих, включно з померлими.

Ще в 1978 році вчені вперше дізналися, що забруднення NO2 у багато разів більше на кухнях, де використовується газ, ніж електричні плити. Газові плити спалюють викопний газ і викидають шкідливі речовини, які здатні провокувати запалення дихальних шляхів.

електроплити 1
Ступінь проблеми набагато гірший, ніж думали лікарі!

Доповідь, підтримана Європейським кліматичним фондом, базується на минулорічних дослідженнях, які вимірювали якість повітря в будинках. Дослідники з’ясували, наскільки приготування їжі на газу збільшує забруднення повітря в приміщенні. Це дозволило вченим визначити співвідношення між забрудненням повітря в приміщенні під час використання газової плити та на вулиці.

Вчені також склали карту впливу NO2 в будинках. Потім вони застосували показники ризику захворювань, отримані з досліджень забруднення зовнішнього середовища NO2, щоб визначити кількість втрачених життів. Результати збігаються з дослідженням, проведеним у США, яке виявило, що газові та пропанові плити спричиняють до 19 тисяч смертей щороку.

Цього місяця ЄС посилив свої правила щодо якості зовнішнього повітря, але не встановив стандартів щодо якості повітря в приміщеннях. До цього люди не дуже замислювалися про вплив на здоров’я. Проте, як і сигарети, газові плити – це маленький вогонь, який наповнює наш дім забрудненням.

Українці можуть частково захистити себе від випарів під час приготування їжі, відкривши вікна чи ввімкнувши витяжку. І все ж чистішим, безпечнішим й здоровішим залишається приготування їжі на електроплитах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube