Просунута Японія тільки зараз перемогла дискети: останній пейджер теж не просто здався

Читать на русском

У 1990-х роках дискети вийшли з моди, оскільки було винайдено більш ефективні рішення для зберігання даних

Читать на русском
Прапор і дискети
Це частина кампанії модернізації бюрократичного апарату

У 1990-х роках дискети вийшли з моди, оскільки було винайдено більш ефективні рішення для зберігання даних

Японія - одна з найбільш технологічних країн у світі. Тим дивніше бачити новини про те, що там, виявляється, велася війна з дискетами. Однак у середині 2024 року уряд Японії остаточно відмовився від їхнього використання.

До минулого місяця громадянам, як і раніше, доводилося надавати документи в уряд, використовуючи застарілі пристрої зберігання даних, оскільки їхнє використання передбачалося більш ніж 1000 нормативних актів, пише BBC. Проте тепер ці правила нарешті скасовано.

"Ми виграли війну з дискетами 28 червня!", - повідомив міністр цифрових технологій Таро Коно, який активно виступає за відмову від факсів та інших аналогових технологій в уряді.

Пан Кано поставив собі за мету позбутися старих технологій з моменту свого призначення на цю посаду. Раніше він також сказав, що "позбудеться факсимільного апарату". Японія, яку колись вважали технологічною державою, останніми роками відстала від глобальної хвилі цифрової трансформації через глибокий опір змінам.

Наприклад, на робочих місцях, як і раніше, віддають перевагу факсимільним апаратам, а не електронній пошті. Раніше заплановані плани з видалення цих апаратів з урядових установ були скасовані через опір. Цю заяву широко обговорювали в японських соціальних мережах, а один із користувачів X, раніше відомого як Twitter, назвав дискети "символом анахронічної адміністрації".

"Уряд все ще використовує дискети? Вони настільки застаріли... Думаю, вони просто забиті старими", - свідчив інший коментар на X.

"Цікаво, чи почнуть дискети з'являтися на аукціонах", - написав другий користувач.

Створені в 1960-х роках, пристрої квадратної форми вийшли з моди в 1990-х роках, оскільки були винайдені більш ефективні рішення для зберігання даних. Дискета розміром 8 см могла вмістити всього лише 1,44 МБ даних. Для копіювання карти пам'яті, що зберігає 32 ГБ інформації, знадобилося б понад 22 000 таких дисків. Sony, останній великий виробник дискет у країні, припинила їхній продаж у 2011 році.

Цифрове агентство Японії було створено під час пандемії COVID-19 2021 року, коли виявилося, що бюрократичний апарат уряду все ще користується паперовим документообігом і застарілими технологіями. Однак спроби Японії оцифрувати свої технології можуть виявитися не такими вже простими на словах. Так, одна сфера виявилася надзвичайно стійкою і вижила в цій бійні. Мова про сферу екології, де продовжать використовувати дискети. Зокрема, це стосується галузі переробки та утилізації автомобілів.

Крім того, багато японських підприємств, як і раніше, вимагають, щоб офіційні документи були завірені різьбленими особистими печатками, так званими ханко, незважаючи на зусилля уряду щодо їх поступового скасування. Люди відмовляються від цих марок "повільними темпами". І тільки у 2019 році останній у країні оператор пейджингового зв'язку припинив свою роботу, оскільки останній приватний абонент пояснив, що це кращий спосіб зв'язку для його літньої матері.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.