Науковці завантажать записи в програми ШІ, щоб той навчився розуміти, про що говорять тварини.
Штучний інтелект на порозі прориву, який дозволить людям і тваринам розмовляти один з одним на спільній "мові". Це може статися протягом року-тьрох. Новий проект учених спрямований на розшифровку того, що говорять собаки, коти, кити і кажани.
Це звучить як сюжет нового фільму Діснея, але експерти прогнозують, що штучний інтелект дозволить людям спілкуватися з домашніми і навіть дикими тваринами, пише Daily Mail з посиланням на Scientific American. Дослідники по всьому світу використовують "цифрову біоакустику" - крихітні, портативні, цифрові диктофони - для запису звуків, тиків і поведінки тварин, щоб людина могла їх вловити.
Ці бази даних будуть використовувати для навчання штучного інтелекту, щоб розшифровувати такі мініатюрні комунікації і переводити їх у щось більш зрозуміле для нас, - такий собі "ChatGPT для тварин". Проект Earth Species Project очікує прориву в найближчі 12-36 місяців.
Заснована у 2017 році, ця некомерційна організація має на меті записувати, розуміти та "розмовляти" з тваринами - від котів і собак до більш незвичних видів, таких як кити та ворони. Поточні експерименти проекту включають спроби скласти карту вокального репертуару ворон, а також ще один експеримент, спрямований на створення нових вокалізацій, зрозумілих птахам. Говорити з пернатими тут збираються вже за рік.
Творці проекту відзначають, що вся його інтрига здебільшого полягає в тому, що люди навчаться імітувати голоси тварин, вступивши із ними в розмову. Але їм ще слід зрозуміти, про що саме вони комунікуватимуть із пухнастиками та пернатими. Іншими словами, імітувати голоси тварин - це найпростіше завдання, а от розшифрувати "сказане" - куди складніше.
Дослідники з Університету Лінкольна використовують ШІ, щоб класифікувати і зрозуміти вираз мордочок котів. ШІ може навчитися визначати такі особливості, як положення вух котів, що допоможе класифікувати і розуміти сотні виразів, які коти використовують для спілкування.
"Ми можемо використовувати ШІ, щоб дізнатися багато нового про те, що тварини намагаються нам сказати", - повідомили там.
Аналогічно, нова модель ШІ має на меті перекладати вираз морд та гавкіт собак.
"Тварини мають власні думки, надії, можливо, мрії", - переконаний один з дослідників.
Мова кажанів набагато складніша, ніж думали люди - вони мають імена, а мами-кажани використовують "дитячу мову", коли розмовляють з дітьми. Дослідники вже знають, що кажани "сперечаються" за їжу, і що дитинчата кажанів повторюють те, що "говорить" їхня мати, щоб вивчити мову.
Такого висновку дійшли автори новаторського дослідження із застосуванням штучного інтелекту, які за допомогою програми розпізнавання голосу проаналізували 15 тисяч вигуків кажанів, а алгоритм співвідніс звуки з відеозаписами того, що вони робили.
"Ми навчаємо комп'ютер розрізняти різні звуки і розпізнавати, що означає кожен звук, коли ви його чуєте. Зрештою, комп'ютер зможе розмовляти мовою кажанів, щоб розуміти, про що вони говорять один з одним", - пояснив ізраїльський вчений.
"Глибинне навчання" здатне розшифрувати мову кажанів, яка в основному є ультразвуковою і набагато швидшою за людську.
Мікрофони на буях і роботизовані риби намагаються розгадати один з найвідоміших "голосів" тваринного світу - пісню китів. Кашалоти - найбільші у світі хижаки, які знаходять свою їжу за допомогою клацань, але також використовують коротші сигнали, які називаються "кодами", щоб спілкуватися один з одним.
Команда проекту встановлює мікрофони на китів, щоб збирати величезні обсяги даних, з метою використання машинного навчання для розгадки того, що говорять ці величезні тварини. Щоб прикріпити мікрофони, команда використовує тридцятифутовий стовп.
ШІ вже здатний передбачати послідовністькитових кодів з точністю до 95%, і тепер сподівається збільшити обсяг даних для подальшого встановлення закономірностей і з'ясування того, що вони говорять.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.