Q1, випущений у 1972 році, вважається попередником сучасного настільного комп'ютера.
У Великій Британії серед сміття знайшли один з перших мікрокомп'ютерів. Знахідку здійснили прибиральники будинків. Вона сталася через півстоліття після того як знайшли перший з таких комп'ютерів. Таким чином, остання знахідка збільшує загальну кількість подібних вцілілих у світі пристроїв до трьох.
Два з трьох останніх відомих мікрокомп'ютерів Q1, що збереглися, знайшли співробітники клінінгової компанії Just Clear. Вони виявили два Q1 під кількома коробками під час розчищення ділянки. Ці дві моделі востаннє використовувалися компанією з буріння нафтових свердловин у 1970-х роках. Спочатку прибиральники не мали жодного уявлення про те, що саме їм трапилося, пише LIVEScience.
Після ідентифікації пару комп'ютерів тимчасово виставили на загальний огляд на виставці в Кінгстонському університеті під назвою "Створення пристрою "все": Демонстрація машин, які створили майбутнє". Обидва Q1 тепер можуть бути продані на аукціоні, якщо тільки музей або колекціонер не захоче придбати їх приватно.
Крім цих двох машин, на виставці представлені інші пристрої, що є ключовими для історії комп'ютерних технологій, включаючи ZX Spectrum та BBC Micro.
Ці дві моделі мікрокомп'ютерів Q1 вважаються першими однокристальними ПК. Це перші в світі повністю інтегровані настільні комп'ютери, що працювали на однокристальному мікропроцесорі. Востаннє їх використовувала нафтовидобувна компанія в 1970-х роках. Місцезнаходження ж іншої відомої моделі - в Скандинавії.
Q1, випущений американською корпорацією Q1 у 1972 році, був промисловим комп'ютером з оранжево-чорним дизайном і плазмовим дисплеєм, і вважається попередником сучасного настільного комп'ютера.
Це стало важливою віхою в розвитку обчислювальної техніки. Комп'ютери до Q1 були оснащені багаточіповими мікропроцесорами - ця машина була першою працюючою на одному чіпі, Intel 8008.
Тобто, сміливо можна стверджувати, що без корпорації Q1 не було б ні персональних комп'ютерів, ні комп'ютерів Mac, ні телефонів Apple або Android. Перші піонери в 1970-х і 1980-х роках заклали основу для сьогоднішнього пристрою "для всього" - сучасного комп'ютера, який сьогодні повсюдно використовується в повсякденному житті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.