Попри величезні розміри, камінь виявився лише другим за величиною і не зміг побити світовий рекорд
Алмази - вічні, а деякі з них - ще й велетенські. У шахті в Ботсвані знайшли другий за величиною алмаз у світі. Необроблений камінь має сертифіковану величезну масу у 2492 карати – це майже пів кілограма. Камінь виявили серед магматичної породи одній з африканських шахт у центрі країни.
Роботу з розвідки та видобутку алмазів проводила компанія Lucara Diamond. Що ж, цього разу їм дійсно пощастило, і не вперше. Гендиректор компанії назвав камінь - надзвичайним, проте офіційної назви він поки що не має, повідомляє IFLScience.
Довідка. Алмаз - необроблений природний камінь. Діамант - камінь, що пройшов огранювання того чи іншого ступеня якості.
Видобуток корисних копалин може бути ризикованим процесом, адже під час видобутку можна ненавмисно розбити цінну знахідку. Тому компанія застосувала винайдену нею ж технологію - Mega Diamond Recovery X-ray Transmission або MDR XRT. Мовляв, вона працює, як "сканер багажу в аеропорту". Це дозволяє побачити весь камінь і вийняти його з породи неушкодженим.
Компанія має репутацію з відкриття гігантських дорогоцінних каменів, наразі знаходячи другий за величиною необроблений алмаз у світі другий раз поспіль. Lucara виявила алмаз Lesedi La Rona вагою 1109 каратів та Sewelo вагою 1758 каратів.
Титул рекордсмена отримав діамант "Куллінан", який знайшли у південноафриканській шахті ще в 1905 році. Він важив 621 грам та мав 3106 каратів. Для розуміння, це приблизно так само, як найважчі баскетбольні м’ячі стандарту NBA. Цей гігантський дорогоцінний камінь зрештою використовувався для естетичних цілей – його розрізали на різні дрібніші дорогоцінні камені, які опинилися в багатьох королівських прикрасах.
Діаманти також можуть багато розповісти вченим про історію планети. Дослідження, опубліковане минулого року, наприклад, проаналізувало надглибокі алмази віком від 650 до 450 мільйонів років, видобуті в Бразилії та Західній Африці, і з їхніх включень виявило більше про те, як утворився стародавній суперконтинент Гондвана.
Але якими б корисними вони не були, діаманти, як відомо, надзвичайно важко знайти! На щастя, дослідники нещодавно знайшли менш популярний дорогоцінний камінь, який цілком може служити вказівником.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.