Поганий знак: обвалилася знаменита стародавня піраміда - фото

У Північній Америці зруйнувалися дві стародавні пам'ятки: природна арка з пісковика і піраміда народу Пурепеча

Природна арка з пісковика і стародавня піраміда народу Пурепеча
Корінне населення бачить у цьому поганий знак

Сильна злива, що обрушилася на околиці озера Пацкуаро в Мексиці, стала причиною обвалення стародавньої піраміди. Це сталося всього за кілька днів після того, як культова "Подвійна арка" в Національній зоні відпочинку Глен-Каньйон у штаті Юта звалилася в озеро Пауелл. Обидва є жертвами дедалі дикішого глобального клімату, а дехто вбачає в цій події результат розбурханої стихії та провісника прийдешніх бід.

Споруда, розташована в археологічній зоні Іуаціо в Мічоакані, нещодавно була обпалена температурами, що призвело до появи тріщин, через які всередину потрапила вода. Вночі 29 липня на нього обрушилася сильна злива, внаслідок чого центральна частина його південного фасаду обвалилася, згідно з даними Національного інституту антропології та історії Мексики (INAH), пише IFLScience. Експерти агентства дуже швидко взялися вирішувати проблему.

"Починаючи з раннього ранку 30 липня персонал висунувся на об'єкт спадщини, щоб оцінити завдані збитки", - йдеться в заяві INAH, підтверджуючи пошкодження щонайменше шести сходинок підстави стародавньої пам'ятки, що зачепили як зовнішні стіни, так і внутрішню частину піраміди.

INAH займається відновленням фундаменту археологічної зони Іхуаціо після обвалення
INAH займається відновленням фундаменту археологічної зони Іхуаціо після обвалення

У період свого розквіту Іуаціо займав площу близько 150 гектарів і налічував щонайменше 84 будівлі, сім з яких доступні для огляду в археологічному парку. Поселення було засновано 900 року н.е. племенами, які розмовляли мовою науатль, а свого розквіту досягло між 1200 і 1521 роками н.е., ставши столицею імперії тарасків.

Ця цивілізація була сучасницею і головним суперником могутньої імперії ацтеків. Між двома мезоамериканськими наддержавами відбулося багато битв, але пурепеча залишилися однією з небагатьох корінних груп у регіоні, яку ацтеки не змогли підкорити. Пірамідальні споруди в Іхуаціо були священними просторами, які, найімовірніше, використовували для духовних ритуалів і церемоній. Вони також відігравали певну політичну роль, виступаючи як потужний символ влади й авторитету культури.

Нащадки тарасків досі живуть у деяких районах штату Мічоакан на заході Мексики. За їхніми словами, у місцевих повір'ях обвалення подібної споруди вважається поганою ознакою, що вказує на "наближення чогось недоброго".

"Згідно з історичними джерелами, щось схоже сталося і перед прибуттям конкістадорів: у світогляді тарасків того часу це вважали знаком того, що боги Нана Куерхаепірі та Кері Куріквері розгнівані", - ідеться в повідомленні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube