Після стількох смертей, у прокляття Титаніка все ще не вірять: до нього пішла чергова експедиція

Проект очолює американська компанія, яка виграла виняткові права на порятунок Титаніка після ризикованої юридичної битви.

Люди та носова частина "Титаніка"
Експедиція вшанує пам'ять загиблих у трагічному інциденті OceanGate минулого року

У п'ятницю шукачі пригод вирушили до затонулого "Титаніка". Це перша експедиція після місії OceanGate, що провалилася, рік тому, в результаті якої трагічно загинули п'ятеро людей. Проте майбутній проєкт досліджуватиме морське дно за допомогою роботизованих підводних човнів без ризику смертельних вибухів.

Згідно з повідомленням на X, місія під назвою "Експедиція "Титанік 2024"" вирушила у плавання на борту судна Dino Chouest 12 липня, пише IFLScience. Проєкт очолює RMS Titanic, Inc., американська компанія, яка виграла виняткові права на порятунок Титаніка після високоризикованої юридичної битви. Це буде їхня дев'ята подорож до місця аварії корабля, де вони сподіваються отримати зображення і карту місця аварії в найдрібніших подробицях за допомогою дистанційно керованих апаратів (ROV).

"Ми хочемо побачити уламки з такою ясністю і точністю, якої ніколи раніше не вдавалося досягти", - розповів Девід Галло, океанограф і один із керівників експедиції.

Компанія також сподівається зробити нові фотографії уламків, щоб побачити, наскільки вони зруйнувалися з часу їхньої останньої експедиції у 2010 році.

RMS Titanic був "непотоплюваним" океанським лайнером, який затонув у північній частині Атлантичного океану 15 квітня 1912 року після зіткнення з айсбергом під час свого першого рейсу з Саутгемптона до Англії до Нью-Йорка. Уламки судна, виявлені у 1985 році, знаходяться приблизно за 700 кілометрів від східного узбережжя Канади на глибині близько 3800 метрів під поверхнею води. За словами представників компанії RMS Titanic, Inc., щоб досягти цього затопленого місця, її батискафу буде потрібно від 2 до 2,5 години, щоб дістатися дна океану. Також компанія RMS Titanic, Inc. повідомила, що планує тримати роботів у воді протягом 20 днів, щоб отримати якнайбільше інформації про місце аварії.

Крім документування історичного судна, команда сподівається використати свою подорож, щоб вшанувати пам'ять загиблих під час аварії "Титаніка", а також тих, хто нещодавно загинув у трагічному інциденті з OceanGate.

Нагадаємо, що 18 червня 2023 року підводний човен OceanGate Titan вибухнув під час спуску до місця аварії Титаніка, внаслідок чого загинули всі п'ятеро людей на борту, включаючи директора з досліджень RMS Titanic, Inc., який мав очолити цю експедицію: Поль-Анрі "PH" Наржолі. На честь його спадщини на морському дні буде встановлена ​​меморіальна дошка.

"Це важко, але суть дослідження в тому, що є потреба та прагнення продовжувати. І ми робимо це через пристрасть PH до безперервного дослідження", - пояснив друг та історик Рорі Голден.

У той час, як експедиція цього місяця розраховує в основному на ROV, з'явилися нові розмови про повернення людей на місце аварії. У травні Патрік Лехі - співзасновник та генеральний директор Triton Submarines - і Ларрі Коннор - 74-річний інвестор у нерухомість з Огайо - оголосили, що планують вирушити на морське дно та провести наукове дослідження Титаніка. Для цього пара сподівається вирушити в глибини Північної Атлантики на борту сучасного підводного човна Triton 4000/2 Abyssal Explorer.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube