Таку штопку можна використовувати для приховування плям або зашивання дірок на чому завгодно - від светрів до футболок
Що робити, якщо одна шкарпетка з вашої улюбленої пари шкарпеток порвалася, але ви не можете їх викинути? Тоді вам варто прочитати цю статтю. За допомогою кількох інструментів можна повернути улюблену пару втрачених шкарпеток із чистилища ящиків для непотребу.
Через зручність для більшості з нас ліками є купівля нових шкарпеток. Тому більшість з нас відправляють непарні та діряві шкарпетки в полотняну сумку, засунуту в далеку частину шафи, пише The Guardian. Здебільшого ми забуваємо про цю сумку, поки не приходить час переїжджати чи робити реорганізацію. Проте є простий урок зі штопання шкарпеток. Навіть якщо ви не майстер у шитті, цей спосіб змусить вас зрозуміти, наскільки легко та приємно "лікувати" власні шкарпетки.
Щоб заштопати шкарпетки або будь-яку іншу річ з діркою, вам знадобляться кілька спеціальних інструментів: ножиці, голка, нитки для вишивання, резинка і гриб для штопання. Нитка повинна відповідати вазі та матеріалу шкарпетки. Наприклад, для бавовняної шкарпетки потрібна бавовняна нитка, для вовняної - вовняна. Це потрібно для того, щоб носок не сідав дивним чином під час прання. А замість штопального гриба можна використовувати будь-що з твердою гладкою поверхнею, наприклад, ложку.
Вставте гриб у носок так, щоб отвір, над яким ви працюєте, опинився в центрі його гладкої головки. Щоб закріпити носок на місці та забезпечити рівномірний натяг, оберніть резинку навколо ніжки гриба, біля головки. Переконайтеся, що натяг шкарпетки не надто сильний і не надто слабкий. Потім відріжте шматок нитки довжиною приблизно з вашу руку і просмикніть один кінець у вушко голки. Ви працюватимете з однією ниткою, тому нема потреби складати її вдвічі або зав'язувати на кінці.
Кінцева мета - створити квадрат стібків, набагато більший за дірку. Це важливо тоді, коли дірка на шкарпетці досить зношена. Квадрат, що закриває всю дірку, зміцнить її з усіх боків і зробить ремонт надійнішим.
Уявіть собі квадрат, досить великий, щоб закрити отвір, і виберіть місце, яке буде нижнім правим кутом квадрата, приблизно за 2 см від нижнього правого кута отвору. Проткніть голкою шкарпетку, витягнувши її з іншого боку, залишивши близько 10 см нитки висіти. Потім створіть лінію біжучих стібків ліворуч, яка закінчиться в нижньому лівому кутку квадрата. (Біжучий стібок має на увазі багаторазове протягування голки зверху і знизу, роблячи невеликі, акуратні стібки по прямій лінії).
Закінчивши першу лінію, зробіть ще один рухомий стібок у протилежному напрямку, вище і паралельно, але не торкаючись першої лінії. Повторіть це, створюючи паралельні лінії стібків, які стають дедалі ближче і ближче до краю отвору.
Коли перша лінія стібків досягає нижнього краю отвору, треба пройти по ньому одним великим стібком, який захоплює матеріал якомога ближче до краю отвору. Щойно ви опинитеся на іншій стороні, поновіть лінію біжучих стібків. Коли ви досягаєте отвору вдруге, це схоже на формування прутів на вікні. Другий прут має бути близько до першого, але не торкатися його. Продовжуйте в'язати зметувальні стібки, повторюючи кроки, поки отвір не буде покрито горизонтальними прутами, а лінії стібків не сформують квадрат.
Тепер зробіть те ж саме, але в протилежному напрямку, тобто створіть перпендикулярні вертикальні лінії стібків, що перетинають горизонтальні. Коли ви дійдете до краю отвору, зробіть паузу. Цього разу все складніше, оскільки замість того, щоб шити прямо поперек, ви проводите голку над і під прутами. Коли ви дійдете до іншого боку, продовжуйте шиття.
Повертаючись в інший бік, найскладнішим буде забезпечити чергування плетіння з тим, яке ви робили раніше - якщо попереднє плетіння йшло зверху-знизу-знизу, вам доведеться забезпечувати, щоб поточне плетіння йшло знизу-знизу-знизу, щоб створити плетіння та акуратне, і надійне. Завжди переконуйтеся, що ви закріпили стібок на краю отвору, перш ніж продовжити рухомий стібок з іншого боку.
Коли квадрат стібків буде готовий, вам потрібно закріпити роботу, не використовуючи вузол, оскільки вузли всередині шкарпеток можуть бути незручними. Для цього зробіть коротку лінію стібків у протилежному напрямку біжучого стібка. Потім продовжіть в протилежному напрямку, перехрестіть стібки один над одним з невеликою петлею і потім розріжте. Повторіть те ж саме на іншому кутку, де ви залишили 10 см нитки, протягнувши її у вушко голки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.