Новий стандарт Wi-Fi 7 з ASUS ROG Rapture GT-BE98: роутер для супершвидкого інтернету

В чому особливості Wi-Fi 7 з ASUS ROG Rapture GT-BE98, і як працює прилад

Основні характеристики Wi-Fi 7 з ASUS ROG Rapture GT-BE98
Wi-Fi 7 з ASUS ROG Rapture GT-BE98

Бездротові локальні мережі продовжують розвиватися. Тепер настав час Wi-Fi 7. Експерти розповіли, як працює роутер ASUS ROG Rapture GT-BE98 та які його особливості. Зазначається, що сам прилад немалий за розмірами. 

Як розповіли в Mezha.Media, у комплектацію входять сам пристрій, блок живлення з двома кабелями під різні формати розеток, а також Ethernet-кабель. Що стосується Ethernet-кабелю, то він на відміну від звичної комплектації, не cat.5e, а cat.6 (ще й з металевими «ковпачками», а не пластиковими). 

Корпус виконано з ігровими акцентами. Експерти зауважили, що пристрої для геймерів зазвичай більші за звичайні. Це стосується і роутерів. ROG Rapture GT-BE98, як і свій попередник, неочікувано великий. Якщо більшість маршрутизаторів легко можна розмістити у кутку робочого столу чи навіть шухляді, то для цієї моделі доведеться шукати інше місце. 

Rapture GT-BE98 має квадратний корпус з габаритами 350,41×350,41×220,6 мм. При цьому загальна вага пристрою сягає 2 кілограмів. Крім того, прилад має ще й 8 величезних зовнішніх антен. Таким чином, це один з найбільших роутерів. 

Що стосується дизайну, то роутер має декоративну напівпрозору зону. Такі рішення часто зустрічаються на інших пристроях (зокрема, на навушниках, клавіатурах тощо). При цьому весь корпус зроблено з матового пластику чорного кольору. 

Фото: Mezha.Media
Фото: Mezha.Media

Логотип ROG трохи оновився. Тепер він поєднує фірмовий стиль AniMe Matrix. При цьому користувачам дали можливість обрати з семи пресетів Aura RGB. Підсвічування може бути доволі яскравим. Тому ця функція може замінити "свічник" для робочого простору. За бажанням користувач може вимкнути цю функцію. У застосунку роутера через смартфон також можна обрати нічний режим. 

Крім того, з підсвічуванням є й білі діодні індикатори поточного стану. Mesh-системи загалом вже продемонстрували, що практичної користі від таких "лампочок" небагато. Проте вони традиційно знаходяться на корпусі приладу. Поряд можна побачити також LED та WPS. Що стосується кнопки для скидання налаштувань. то вона знаходиться поряд із LAN-портами. 

Нижня панель роутера відведена прорізам охолодження. Окремих кріплень для встановлення пристрою на стіні (чи стелі) немає. Самі антени поворотні, проте судячи з їхнього розміщення - маршрутизатор потрібно встановлювати горизонтально

Фото: Mezha.Media
Фото: Mezha.Media

Склад портів порадує користувачів. Експерти зауважили, що цей роутер підійде для власників помешкань, де є підготовлені умови для дротового під’єднання комп’ютерів та інших пристроїв, які (окрім ігор) мають доволі вибагливі до швидкості передачі даних задачі.     

Між антенами у приладі є окремі блоки, які запропонують користувачам: 10-гігабітний WAN/LAN та ще один такий LAN; чотири 2,5-гігабітні LAN, один з яких також суміщено з WAN; один "повільний" гігабітний LAN; і два USB-A (3.2 Gen1 та 2.0). Це значить, що у випадку якщо вдома є сервер, то можна все  поєднати дійсно швидким з’єднанням, додатково підстрахуватися стільниковим зв’язком, під’єднати USB-накопичувач тощо. 

Поряд із USB-портами також є роз’єм живлення та тумблер увімкнення. Водночас клавіша Reset розміщена поряд із центральним блоком LAN-портів. Ігровий порт, якому можна надавати пріоритет у мережі, має окрему позначку ROG. 

Фото: Mezha.Media
Фото: Mezha.Media

Серед відмінностей нового стандарту Wi-Fi 7, або IEEE 802.11be, є збільшена модуляція (4096 QAM), ширша смуга (320 МГц), і, як наслідок, збільшення теоретичної максимальної швидкості до 46 Гбіт/с. При цьому треба враховувати, що на практиці ідеальних умов практично не існує. Однак це все одно певні покращення. Крім того, новий стандарт обіцяє зменшення затримки, кращу стабільність та покращення роботи Mesh. 

Крім того, експерти нагадують про локальні обмеження використання. Зокрема, як і у випадку з появою 5 ГГц, відносно новий 6-гігагерцовий діапазон (впроваджується з Wi-Fi 6E) поки що можуть використовувати не всі країни. В Україні нові стандарти поки що не є затвердженими. Таким чином, не кожен прилад буде "бачити" мережу 6 ГГц, навіть попри те, що вона фактично працює (індикатор мережі покаже цифру 6, але це стосуватиметься саме стандарту Wi-Fi 6). 

Фото: Mezha.Media
Фото: Mezha.Media

Саме тому експерти підкреслили, що наразі немає потреби "терміново" оновлюватися до стандарту Wi-Fi 7. Однак у випадку, якщо потрібно замінити старий роутер, то в перспективі зробити таке оновлення має сенс. Крім того, окрім нового стандарту Wi-Fi 7, ця модель може запропонувати чимало іншої функціональності.

Зокрема, серед операційних режимів прилад має Router, Access Point, Repeater, Media Bridge та, звісно, AiMesh (фірмовий стандарт від ASUS). Що стосується AiMesh, то для нього бажано мати й інші мережеві пристрої відповідного стандарту (однак зрозуміло, що ситуативно це не обов’язково).

Прилад оснастили чотириядерним процесором частотою 2,6 ГГц, є 2 ГБ оперативної пам’яті та 256 МБ постійної. Зазначається, що ROG Rapture GT-BE98 забезпечує роботу у діапазонах 2,4 ГГц, дві мережі у 5 ГГц, та ще одну — 6 ГГц (в усіх випадках — 4×4). Також присутня підтримка OFDMA, Beamforming, згаданої модуляції 4096 QAM в усіх діапазонах, які в тому ж порядку мають теоретичний поріг швидкості до 1376, 5764 та 11529 Мбіт/с.

Це значить, що ця модель здатна "давати" максимальну швидкість у майже 25 Гбіт/с. Цікаво, що дорожча версія з приставкою Pro у назві, дублює не діапазон 5 ГГц, а 6 ГГц, де і сумарна швидкість дещо вища (понад 30 Гбіт/с).

Фото: Mezha.Media
Фото: Mezha.Media

Розділ гостьових мереж теж відрізняється. У цій моделі він називається Guest Network Pro, й містить у собі схожі можливості створення додаткових мереж, як у пристроїв нової лінійки ExpertWiFi. Це значить, що ігровий роутер також може підійти для невеликого офісу. Водночас режим Smart Connect може поєднувати обрані діапазони. Наприклад, користувач може залишити 6 ГГц окремим для ігрових пристроїв, а 2,4 та 5 поєднати для всіх інших. 

Випробування ROG Rapture GT-BE98 на практиці   

Експертам так і не вдалося знайти два відповідні стандарту. Річ у тім, що наразі не так багато пристроїв підтримують Wi-Fi 7, а Android-смартфони в принципі не хочуть фіксувати діапазон 6 ГГц навіть зі зміненим регіоном. Тому у результаті "піддослідними" клієнтами стали два лептопи з Wi-Fi 6E — ROG Strix SCAR 16 2023 року.

На момент тестування всі діапазони винесли в окремі мережі. Експерти зазначити, що на момент тестування при дротовому з’єднанні тест швидкості Speedtest показав 851 Мбіт/c завантаження, та 937 — відправлення (це переважний максимум, який демонструє провайдер з минулої зими, хоча іноді буває вища швидкість). При цьому у 2,4 ГГц поряд з роутером ноутбук показав більш-менш стандартні для подібних роутерів 214/205 Мбіт/с, а на максимальній відстані у межах помешкання — майже 100/122 Мбіт/с.

Зазначається, що середня швидкість у діапазоні 5 ГГц справила враження. Якщо поряд із роутером - вона досягла 1 938 Мбіт/с (при максимумі у 2 179 Мбіт/с). На відстані пари стін була зі зрозумілих причин невеличка втрата - 1 161 Мбіт/с (максимум — 1 307). Втім, це вже значно більше, ніж зможуть запропонувати дешевші роутери.

Які висновки?   

Експерти зазначили, що наразі до Wi-Fi 7 була змога "доторкнутися" лише опосередковано, а тому однозначні висновки зробити важко. Однак що стосується  загальних можливостей ROG Rapture GT-BE98 залишилися дуже приємними. Адже прилад може забезпечити чималу швидкість передачі даних та з’єднання з інтернетом. Однак залишається питання нагальної актуальності.     

Наразі не у кожного домогосподарства в Україні є можливість гігабітного підключення (не кажучи про більше). Проте для тих, хто вже обладнали помешкання швидким дротовим з’єднанням, є клієнтами гарного провайдера та скоро планують оновлювати інші пристрої (лептоп, мережеву карту ПК та смартфон, й там буде Wi-Fi 7), такий роутер точно зможе стати геймченджером.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube