Дізнайтеся, як правильно згортати пуховики, куди класти саші від молі та що робити, щоб светри не розтягувалися
Настав час змінити гардероб на легші речі, а теплі пуховики та шапки сховати до наступної зими. Але багато господинь часто задають питання про те, як зберігати сезонні речі так, щоб вони не зіпсувалися, адже деякі тканини з часом втрачають свій зовнішній вигляд, втрачається колір, фактура і навіть запах. Тому Інформатор розповість про перевірені способи зберігання зимового одягу.
Подбайте про те, щоб речі після зберігання одразу ж можна було вдягати. Для початку проведіть ревізію і залиште тільки те, що точно носитимете наступного сезону. Решту можна подарувати знайомим чи віддати на переробку. Після цього перевірте кишені та викиньте з них сміття. Огляньте гудзики, заклепки та блискавки. Вся фурнітура має бути на місці та в робочому стані. Займіться дрібним ремонтом речей, якщо потрібно.
Потім треба випрати і добре просушити речі. Пуховики і светри можна довести до ладу в домашніх умовах, а ось примхливі вироби з делікатних матеріалів краще віднесіть у хімчистку. Ретельно відмийте та відполіруйте все взуття, а зсередини краще обробіть антибактеріальним спреєм.
Шуби та пальто необхідно обробити спеціальним спреєм, що захищає їх від шкідливих комах. Адже в речах з хутра та вовни може завестися міль чи пилові кліщі. Верхній одяг слід зберігати у спеціальних тканинних чохлах. Речі зі шкіри обробіть спеціальним спреєм або використовуйте рицинова олія або вазелін.
Одяг краще зберігати на вішалці в шафі або окремій кімнаті. Використовуйте міцну вішалку з широкими плічками, які не деформуються під вагою хутра. Не рекомендується розміщувати зимові речі на антресолі чи горищі. А у холодну та похмуру погоду шубу можна провітрювати, вивішуючи на кілька годин на балконі.
Пуховики і куртки теж можна повісити на міцні плічка, помістити в тканинний чохол і прибрати в шафу. Але якщо там мало місця, складіть речі у контейнер з отворами для вентиляції. Щоб пуховик лежав компактніше, спробуйте згорнути його особливим способом.
Для економії місця багато хто використовує вакуумні пакети. Якщо хочете зберігати в них куртку, то відкачуйте не все повітря, щоб не зім'яти наповнювач.
Теплі шарфи та шапки слід випрати та обробити захисним засобом. Після цього знайдіть вдале місце в кімнаті для зберігання. Наприклад, головні убори можна загорнути у пакет і покласти на шафу. Перед цим набийте їх зім'ятим папером, щоб вони не втратили форму. Крім того, є спеціальні органайзери, за допомогою яких можна компактно розмістити речі в будинку. Речі з натуральної шкіри варто загорнути в папір.
Спочатку слід ретельно вимити чоботи. Потім висушіть взуття за кімнатної температури і нанесіть спеціальний захисний засіб. Це може бути крем, віск, спрей чи губка для догляду за взуттям. У кожен черевик і чобіт про всяк випадок варто покласти пакетик з вологопоглиначем. Засіб можна придбати в інтернет-магазинах. У хутряне взуття, крім нього, варто додати саші від молі або саморобні мішечки з сушеною лавандою або розмарином. Комахи не люблять запах цих рослин.
Тримайте зимове взуття в коробці з отворами для вентиляції. Покладіть шматки паперу або газети, щоб чоботи зберегли свою форму до наступного сезону. Загортати їх у поліетиленову плівку не варто: натуральні матеріали можуть зіпсуватися без доступу повітря. Залишилося прибрати коробки у темне, сухе та прохолодне місце далеко від батарей. Наприклад, на верхні полиці шафи чи під ліжко.
Кофти та светри складіть акуратними стопками і помістіть у тканинний органайзер. Не утрамбовуйте стопки, знизу залиште важкі светри, а зверху розташуйте легкі та тонкі. Щоб речі м'ялися менше, розмістіть вертикально. Таке зберігання допоможе вам заощадити місце, а спеціальні перегородки дозволять правильно розсортувати одяг та забезпечать легкий та швидкий доступ.
Якщо у вас є светри з особливо делікатної пряжі, загорніть їх у тонкий папір перед тим, як прибирати в коробку. А на дно контейнера чи ящика покладіть саші від молі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.