Батько хлопчика сказав, що його син злегка смикнув банку, тому що йому було цікаво, що всередині
Чотирирічний хлопчик випадково розбив стародавній глечик з тисячолітньою історією. Дитина прийшла на виставку до музею Хехта, що в Хайфі в Ізраїлі, разом з батьком. Малеча випадково зачепила посудину, вочевидь, не надто добре закріплену на спеціальних металевих тримачах. Глечик віком в 3,5 тисячі років впав і розбився на друзки, повідомляє BBC.
Ця посудина датується бронзовим віком між 2200 і 1500 роками до нашої ери. Її виставили біля входу в музей без скла, оскільки тут вважають, що є особливий шарм у тому, щоб демонструвати археологічні знахідки, так би мовити, без перешкод. Батько хлопчика, Алекс, сказав, що його син "злегка смикнув банку", тому що йому було цікаво, що всередині, через що місткість впала. Він також розповів, що був у шоці, побачивши свого сина поруч із розбитим експонатом. Мовляв, в перші хвилини не міг повірити, що це зробив його малий. Проте, заспокоївши хлопця, який налякався, він поговорив з охоронцем.
Звісно, існують ситуації, коли експонати пошкоджуються, і до таких випадків ставляться дуже суворо, зокрема, залучають поліцію, якщо це було зроблено навмисно. Але цей випадок - геть інша історія.
"Глечик випадково пошкодила маленька дитина, яка відвідала музей, і реакція буде відповідною", - заявили там. І запросили сім'ю на організовану екскурсію.
Замість покарати неуважних відвідувачів, директорка музею Інбал Рівлін сказала дитині:
"Не бійся, ми не маємо до тебе жодних претензій".
Експонат реставрують найближчим часом і знову виставлять - без скла. Від цієї традиції тут не планують відмовлятись. Батьки хлопчика перепросили й повідомили, що відчують полегшення, коли експонат відновлять. Мовляв, все одно шкода, адже "це вже не буде той самий предмет". Наразі вже призначили експерта, який займеться реставрацією.
Схоже, спершу глек передбачався для зберігання місцевих припасів, таких як вино та оливкова олія. Він передує часам біблійних царів Давида та царя Соломона та є характерним для регіону Ханаан на східному узбережжі Середземного моря.
Подібні предмети кераміки археологи зазвичай знаходять розбитими й неповними. Цей глечик був цілим, що робило його унікальним. Втім, на нашу скромну думку, тепер він буде ще унікальнішим.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.