Метод коробки: способи зробити поїздки в громадському транспорті не такими виснажливими

Існують певні речі, які ми можемо зробити, щоб керувати емоціями в поїздках

Лайфхак, корисні поради, подорож, транспорт, поїздка
Не дайте заторам шансу зіпсувати вам настрій

Більшість українців їздять на роботу в громадському транспорті, де вашим сусідом може стати студент, який не виспався, або літня жінка, яка в'яже шалика онукові, аби згаяти час у корках. Затори, затримки й сварки – звичайна історія для початку активного дня в маршрутці, вагоні метро, автобусі, трамваї чи навіть в авто, проте не варто давати їм шанс зіпсувати вам настрій. Адже дослідження показують, що час, витрачений на дорогу, пов’язаний із меншою задоволеністю життям, пише NYTimes. Втім, існують речі, які ми можемо зробити, щоб керувати емоціями в поїздках. 

Приборкайте тривогу

Якщо ви бачите, що рівень стресу різко зростає, коли ви застрягли в пробці, спробуйте дихати у формі коробки, радять майстри з медитації. Вдихніть, порахувавши до чотирьох, затримайте дихання, порахувавши до чотирьох, видихніть ще раз, порахувавши до чотирьох, і знову затримайте дихання, порахувавши до чотирьох. Простіше кажучи, зосередьтеся на речах, які ви можете контролювати.

Займіться чимось, на що не вистачає часу вдома чи на роботі. Перегляньте серію улюбленого ситкому, послухайте подкаст, почитайте новини чи електронну книжку, послухайте музику тощо. Напишіть рідним (тільки напишіть, а не телефонуйте з переповненого вагону), зробіть обробку фото для соціальних мереж. І не реагуйте на провокації, будьте чемними з іншими пасажирами.

Натовп може нервувати, але водночас цікаво спостерігати за поведінкою людей, тож переключіться на це.
Натовп може нервувати, але водночас цікаво спостерігати за поведінкою людей, тож переключіться на це, радять психологи.

Зробіть легку зарядку

Якщо ви надто довго у дорозі сидите, покладіть під поперек скручений рушник, щоб підтримати поставу. Потягніться, стискаючи лопатки разом або обертаючи обидва плечі, що зменшує напругу та допомагає протидіяти сутулості. Якщо ви сидите в автобусі чи метро, зігніть ноги вгору та вниз 10 разів, щоб усунути скутість. При цьому намагайтеся нікого не зачепити. 

І якщо ви дивитеся на свій телефон, сидячи в поїзді чи автобусі, спробуйте тримати його перед обличчям на рівні очей, щоб не горбитись і не дивитися вниз, що може додатково напружити вашу спину та шию. Намагайтеся, наскільки це можливо, зайняти ергономічно зручне положення під час поїздки, й, якщо можете, часто рухайтеся.

Відвертайте увагу

Час у дорозі – час подумати, пригадати, вигадати. А ще – дати можливість очам відпочити, якщо за вікном є краєвид. Тож, дивіться у вікно, мрійте і просто нічого не робіть, або вигадуйте смішні історії про тих, хто їде поруч із вами, аби розрадити себе. І нехай ваші подорожі будуть спокійними та приємними!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube