Кожен із нас може сповільнити час, але не всім такий метод до вподоби

Читать на русском

Автори визнають, що їхнє дослідження було відносно невеликим і в ньому брали участь люди, які перебували в хорошій фізичній формі

Читать на русском
Тренування на велотренажері та час
Участь у певних заходах може спотворити ваше сприйняття часу

Автори визнають, що їхнє дослідження було відносно невеликим і в ньому брали участь люди, які перебували в хорошій фізичній формі

Дослідники провели цікавий експеримент зі сприйняттям часу людьми. Згідно з новим дослідженням, час справді тече повільніше, коли ми тренуємося. Навіть Альберт Ейнштейн використовував подібну концепцію для того, щоб пояснити свою теорію відносності.

Сприйняття часу людиною досі залишається науковою загадкою. Зовсім недавно нове дослідження поставило під сумнів те, що універсальний внутрішній годинник людини завжди працює справно, пише IFLScience. Сам Ейнштейн використовував цю концепцію для пояснення своєї теорії відносності так, щоб більшість людей могли її інтуїтивно зрозуміти.

"Коли чоловік сидить із гарною дівчиною цілу годину, вона здається хвилиною. Але дайте йому посидіти на гарячій плиті хвилину - і це здасться довшим за годину. Це відносність", - казав Ейнштейн.

Тепер нове дослідження вивчило цей ефект у 33 осіб, коли вони тренувалися на велотренажері. На екрани проєктували віртуальну трасу завдовжки 4 км, а учасники повинні були "проїхати" цей шлях якомога швидше. Після тестового заїзду, велосипедисти повинні були пройти трасу в трьох різних умовах у випадковому порядку:

  • Одиночний заїзд, коли на трасі було видно тільки власний віртуальний аватар.
  • Заїзд зі ще однією людиною, яка не була конкурентом.
  • Заїзд із противником-конкурентом, якого потрібно було перегнати на трасі.

До, під час і після випробування учасників просили оцінити, коли минув 30-секундний інтервал. Учасникам не надавали жодної інформації про частоту їхніх серцевих скорочень, продуктивність під час випробування та іншої інформації, яка могла б відволікати. Порівняння результатів під час велотренувань з результатами до і після показало, що час йшов "повільніше" для учасників, коли вони перебували в середині тренування. 

На результати також не мали жодного впливу умови велотренування. Незалежно від того, змагалися вони з суперником чи їхали на велосипеді поодинці, сприйняття часу учасників відставало приблизно на 9 відсотків від темпу, а це означало, що їхнє внутрішнє уявлення про час трохи випереджало реальний хід часу.

Середня (± стандартне відхилення) відсоткова різниця між хронологічним часом і сприйманим часом до тренування, під час і після тренування
Середня (± стандартне відхилення) відсоткова різниця між хронологічним часом і сприйманим часом до тренування, під час і після тренування

Це було невелике дослідження, в якому взяли участь лише 33 людини, які вже були фізично активними. Як пояснив у своїй заяві співавтор, професор Ендрю Едвардс із Кентерберійського університету Крайст-Черч, це обмежує можливість узагальнення результатів.

"Хоча учасники не були професійними велосипедистами, вони були в хорошій фізичній формі, що характерно не для всіх. Розмір вибірки в 33 людини дає інтригуючий перший погляд на те, як може бути спотворено наше сприйняття часу, і, можливо, підказку про те, як перейти на новий рівень під час тренувань", -  підсумував Едвардс. "Наші результати мають важливе значення для вибору здорових вправ, рівня задоволення, а також для того, як ми використовуємо цю інформацію для оптимізації продуктивності".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.