Компанія SpaceX Ілона Маска знову запустила у космос 23 інтернет-супутники Starlink

Читать на русском

Ракета Falcon 9 разом із 23 інтернет-супутниками Starlink стартувала у неділю, 24 березня, з космічного центру ім. Кеннеді у Флориді

Читать на русском
запуск Falcon 9, Ілон Маск
Ілон Маск здійснив 19-й запуск першого ступеню Falcon 9

Ракета Falcon 9 разом із 23 інтернет-супутниками Starlink стартувала у неділю, 24 березня, з космічного центру ім. Кеннеді у Флориді

У неділю 24 березня компанія SpaceX мільярдера Ілона Маска успішно здійснила запуск нової партії інтернет-супутників Starlink з космічного центру ім. Кеннеді у Флориді. Це був вже 19-й запуск першого ступеню Falcon 9. На борту ракети було 23 супутники.  

Про це компанія повідомила у соцмережі Х, показавши відео запуску ракети. Вона стартувала в о 05:09 ранку за київським часом. 

"Перший ступінь ракети від Space X повернувся на Землю приблизно через 8,5 хвилин після старту, сівши на безпілотному кораблі Just Read the Instructions поблизу узбережжя Флориди в Атлантичному океані. Тим часом верхній ступінь ракети із супутниками досягнув низької навколоземної орбіти приблизно через 65 хвилин після зльоту", інформує SpaceX.

 

 

Загалом запуск 23 супутників  став 28-ю місією Falcon 9 у цьому році і 19-м запуском першого ступеню. А трохи раніше, 22 березня, вантажний космічний корабель Cargo Dragon компанії SpaceX стартував до Міжнародної космічної станції (МКС).

Попередні запуски Falcon 9 і Starship

14 березня 2024 року компанія SpaceX бізнесмена Ілона Маска відзвітувала, що успішно здійснила запуск Starship Super Heavy, найбільшого космічного корабля в історії. Ракета-носій із кораблем злетіла з космодрому Бока-Чіка в Техасі, ознаменувавши собою нову віху в космічних розробках. Удача усміхнулась мільярдеру лише з третьої спроби - дві попередні були невдалими. А через два дні SpaceX запустила нову партії інтернет-супутників Starlink. На борту ракети Falcon 9 також було  23 супутника. Місія пройшла вдало. 

Днями Маск заявив, що має високі амбіції - плани розробки версії мегаракети для подорожей до інших зіркових систем. За його задумом Маска, у майбутньому мегаракета буде призначена для виходу за межі Сонячної системи.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини — від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Експерт з авіаційної галузі Анатолій Храпчинський пояснив вірогідність і особливість використання росіянами дрону з оптоволокном для керування FPV дронами. Чи може це стати масовими випадками, дивіться у нашому відео.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.