Коли переводять годинник на літній час у 2024 році: куди і о котрій треба крутити стрілки

Читать на русском

Питання відмови від переведення годинника обговорювалося Верховною Радою та громадськими діячами неодноразово, але досі залишається невирішеним

Читать на русском
Годинник та літо
Вже незабаром українці переходитимуть на літній час

Питання відмови від переведення годинника обговорювалося Верховною Радою та громадськими діячами неодноразово, але досі залишається невирішеним

Перехід на літній час практикують у багатьох країнах понад 100 років. Україна також переводить годинник навесні, і цього року стрілки зрушать на годину вперед о 3:00 31 березня. Хоча Верховна Рада неодноразово намагалася скасувати переведення годинників, поки це рішення не було ухвалено.

 Коли переходять на літній час в 2024 році

Стрілки годинника на літній час в Україні, як правило, переводять в останню неділю березня. У 2024 році перехід на літній час буде в ніч із 30 березня на 31 березня, о 3:00. Фактично 31 березня після 3:00 ночі одразу настане 4:00, а спати ми будемо на годину менше. Тому годинник переводиться у вихідний, щоб дати можливість адаптуватися до нового часу.

Годинник на смартфонах, ноутбуках, планшетах та інших гаджетах переходить на літній або зимовий час автоматично, адже виробники встановлюють синхронізацію за заводськими налаштуваннями. Коли пристрій підключено до мережі, він синхронізується із серверами точного часу. Тільки звичайний годинник, будильники, механічні прилади доведеться перекладати вручну.

Як пережити перехід на літній час

Є теорія, що такі стрибки у часі негативно впливають на організм. Зокрема, через порушення біоритмів погіршується самопочуття та знижується працездатність, виникають головні болі та загострюються хронічні захворювання. Перехід на зимовий час зазвичай сприймається легше, ніж на літній - з'являється можливість поспати на годину довше.

Щоб зменшити його негативний вплив, слід намагатися кілька днів до 31 березня лягати спати і вставати раніше, ніж зазвичай, наприклад спочатку на 15 хвилин, потім на 30, 45 хвилин. Такий поступовий перехід зробить адаптацію менш відчутною, а це може сприяти плавному переходу на літню пору без серйозних наслідків. Крім того, варто більше гуляти на свіжому повітрі та, по можливості, не допускати сильних стресів.

Звернути увагу слід і харчування. З раціону краще було б виключити жирну та гостру їжу, можна з'їсти трохи чорного шоколаду, але зменшити кількість тістечок та тортиків та вживати побільше овочів та фруктів.

Навіщо потрібне переведення годинників на літній час

Літній час - це час, який вводиться на літній період. Зазвичай годинник переводять навесні, на 1 годину вперед відносно стандартного часу (тобто, зимового). Роблять це з метою більш раціонального використання світлого часу доби та економії електроенергії на освітлення, а також для синхронізації в часі з іншими країнами.

В Україні годинники переводять двічі на рік через ще одну суттєву причину: доволі велику відстань між східними та західними областями. Якщо Україна житиме в одному часовому поясі весь рік, то це може призвести до певних незручностей. Наприклад, якщо залишити назавжди зимовий час, то на сході влітку сонце сходитиме посеред ночі - тобто сонце зійшло, а на годиннику - 3:00. І, як правило, заходити теж завчасно - приблизно близько 20:00.

Якщо ж зробити навпаки і залишити назавжди літній час, то в західних регіонах сонце взимку сходитиме, коли на годиннику буде 9:00, тобто, на роботу і до школи потрібно буде добиратися в темряві. Відмовитися від переведення годинників можна лише в тому разі, якщо запровадити в Україні два часові пояси. Але до цього доведеться переходити на літній час, а потім повертатися назад на зимовий.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.