Чоловіки більше цінують візуальні жарти в порівнянні з жінками
Нещодавно група фахівців досліджувала те, як люди сприймають гумор. І вченим вдалося зрозуміти, що вважають смішним жінки та чоловіки. У почутті гумору різних статей є як подібності, так і відмінності.
Дослідження включало аналіз колекції карикатур, що охоплює період із 1930 по 2010 рік, з Музею карикатури в Лондоні. Понад 3300 учасників попросили оцінити 19 пар мультфільмів та вказати одночасно свій вік та стать. Результати виявилися досить несподіваними, пише IFLScience.
"Мультфільми стали невід'ємною частиною нашого культурного життя як засіб розваги, так і спосіб політичних та соціальних коментарів у формі сатири", - пояснюють дослідники свій вибір на користь їх вивчення. "По суті, вони є способом передачі складних ідей у простій візуальній формі і надають нам нове розуміння аспектів нашої психології, які часто важко вивчати".
Згідно з дослідженням, чоловіки більше цінують візуальні жарти, порівняно з жінками. При цьому жінки надають перевагу таким жартам, у яких є політичні коментарі або показано динаміку близьких відносин між людьми. Що ж до подібностей, то представникам обох статей подобаються картинки, у яких розкриваються складності романтичних відносин.
Дослідники зазначають, що ці відмінності обумовлені соціальним впливом, а не біологічними відмінностями. По суті те, як ми соціалізуємося, може формувати наше почуття гумору більше, ніж наша вроджена біологія.
Учасників, розділених по статі, попросили вибрати найсмішніший жарт у кожній парі. Більш складні жарти з великою кількістю підтекстів та ігри смислів мали більший успіх у відвідувачів, але є межа, після якої вони стають незрозумілими. Вік респондентів не вплинув на гумористичний рейтинг карикатури, так само як і час, що минув з моменту її публікації.
Дослідження показало, що жінки в цілому дають більш високі оцінки ширшому спектру тем, знаходячи гумор в жартах на політичну тематику та тему інтимних відносин. З іншого боку, чоловіки надавали перевагу гострому або ситуативному гумору. Обидві статі сміялися з жартів про динаміку соціальних відносин.
"Ми стверджуємо, що ці відмінності у перевагах гумору виникають через значні відмінності в соціальному стилі обох статей, - каже провідний автор дослідження професор Робін Данбар. "Раніше це пояснення не брали до уваги, оскільки психологи та інші дослідники зосереджувалися на відмінностях у рівні IQ, які є мінімальними".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.