Хто лох: той, хто вимикає комп'ютер, чи той, хто залишає його весь час працювати

Читать на русском

Таке нескладне питання викликає дебати навіть у професійних колах

Читать на русском
Ноутбук та кнопка
Лише 37 відсотків людей вимикають свої комп'ютери щоночі.

Таке нескладне питання викликає дебати навіть у професійних колах

Що більше шкодить комп'ютеру та ноутбуку - постійна робота чи щоденні старти із зупинками? Питання зводиться до того, як ви особисто використовуєте свій комп'ютер. Та на жаль, немає простої універсальної відповіді на це питання, але є кілька корисних речей, які слід знати, щоб прийняти правильне рішення.

За оцінками Panda Security, лише 37 відсотків людей вимикають свої комп'ютери щоночі. Часто вважається, що найкраще вимикатися після закінчення дня, ніби комп'ютеру, як і всім нам, потрібен хороший нічний відпочинок, пише Iflscience. Однак не завжди потрібно вимикати комп'ютер після кожного використання.

Якщо залишити техніку без нагляду, більшість комп'ютерів через певний час перейдуть у сплячий режим. Більшість ноутбуків також перейдуть у режим сну, якщо ви закриєте екран, хоча це можна змінити в налаштуваннях. Це режим з низьким енергоспоживанням, який споживає відносно мало енергії, внаслідок чого всі файли, програми та дані продовжують працювати у фоновому режимі, але залишаються на тимчасовій паузі. А це означає, що ви зможете швидше повернутися до роботи, якщо поворушити маніпулятор або натиснути будь-яку клавішу на клавіатурі. 

Однак є деякі недоліки. Нерозумно залишати комп'ютер у сплячому режимі, якщо ви підключені до незахищеної мережі в громадських місцях, оскільки вона може бути більш вразливою для кібератак. Якщо залишити комп'ютер у сплячому режимі, це також призведе до споживання деякої кількості електроенергії - на що слід звернути увагу, якщо ви уважно стежите за рахунками. Звісно, корисно іноді повністю вимикати комп'ютер, оскільки це очищає оперативну пам'ять, що допоможе йому працювати плавніше.

Ще слід враховувати те, як часто ви його вмикатимете. Увімкнення комп'ютера потребує неабиякої кількості енергії, і, як стверджують деякі, цей стрибок може викликати навантаження на систему, потенційно скорочуючи термін служби комп'ютера. І тому деякі експерти рекомендують, щоб комп'ютери, що часто використовуються, вмикалися і вимикалися не частіше одного разу на день, а повне вимкнення слід виконувати тільки в тому випадку, якщо комп'ютер не буде використовуватися протягом тривалого періоду часу.

"Це залежить від того, як часто ви ним користуєтеся", - сказав Стівен Леслі, агент Geek Squad. "Якщо ви використовуєте комп'ютер кілька разів на день, краще залишити його увімкненим. Якщо ви використовуєте його протягом короткого часу - скажімо, години чи двох - лише раз на день або навіть менше, то вимкніть його. Залишати комп'ютер увімкненим весь час менш стресово, ніж вимикати і вмикати його кілька разів на день".

За підсумком, залишення комп'ютера увімкненим на кілька днів не принесе йому жодної шкоди, якщо ви регулярно користуєтесь ноутбуком. Але варто щотижня повністю вимикати його і вживати деяких запобіжних заходів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.