Головний собачий секрет впав: стало відомо, хто навчив їх виляти хвостом

Читать на русском

Собаки стали використовувати свій хвіст як інструмент для спілкування зі своїми власниками

Читать на русском
Наука, собаки, тварини, люди, вчені
Команда закликає до нових дослідів такої поведінки у собак

Собаки стали використовувати свій хвіст як інструмент для спілкування зі своїми власниками

Кожному добре відома картина - песик, який щодуху виляє хвостом, коли бачить свого хазяїна. Вчені вирішили розібратись, чому саме така поведінка притаманна хвостатим друзям людини. Вони дійшли висновку, що привабливість цієї поведінки була відібрана в процесі співмешкання з людиною. Простіше кажучи, собаки обрали саме такий тип спілкування з хазяївами, спостерігаючи за останніми. Нібито люди полюблять ритм, і кмітливі собаки це помітили. 

Незалежно від того, чи це елегантний помах чи шалене коливання, виляння хвостом серед собак повсюдне. Тож дослідники припустили, що це могло стати звичним явищем під час приручення собак, оскільки люди люблять ритм як такий, пише The Guardian із посиланням на Biology Letters. Там вчені описали ряд досліджень, які вивчали виляння хвостом у собак.

Команда дослідників припускається думки, що одним із можливих тригерів є процес одомашнення. Більш ранні дослідження припускали, що ця риса у собак виникла через те, що вони мають генетичний зв’язок із поведінкою, яку обирали люди. 

"Ми висунули нову гіпотезу про те, що собаки свідомо чи несвідомо виляли хвостом під час процесу одомашнення, тому що людей дуже приваблюють ритмічні подразники", - написала перший автор статті.

Вважається, що люди одомашнили собак десь між 15 та 50 тисяч років тому – процес, який призвів до гарячого зв’язку між двома видами. З тих пір, на думку вчених, собаки удосконалювали своєрідну техніку привертання уваги людей. Вони стали використовувати свій хвіст як інструмент для спілкування зі своїми власниками. 

"Виляння хвостом - це дуже очевидна та цікава поведінка. Вона виникла в результаті ритуалу приручення цих тварин", - вважають науковці.

Поміж іншим, експерти виявили, що собаки, вирощені людиною, виляють хвостом частіше, ніж вовченята, вирощені людиною. Крім того, собаки виляють праворуч - у відповідь на позитивний досвід, наприклад, коли бачать своїх господарів, і ліворуч, - коли хочуть відійти, наприклад, в агресивних ситуаціях.

Інші теорії: від вовків до собак

Також є думка, що виляння хвостом є соціальним сигналом для людей, за допомогою якого собаки пристосовувалися до спілкування з ними, оскільки тих дратує гавкіт.

Все ж вовки теж виляли хвостом і використовували це як соціальний сигнал, а от даних про його використання в дикій природі дуже мало.

"Можливо, предки людей сприймали виляння хвостом як позитивний, легкий для читання знак у вовків, і реагували на нього так само, як на жести людських рук, тобто, як на комунікативні жести, які легко зрозуміти", - припустили вчені.

Команда закликає до нових дослідів такої поведінки у собак. Вчені натякають, що це допоможе відповісти на питання, як зменшити линьку у песиків.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.