Головна умова нічого не робити: знайдено спосіб старіти красиво

Вчені розкрили, скільки потрібно спати, щоб почуватись добре у будь-якому віці

Здоров'я, сон, вчені, медицина, старість, корисні поради
Існує зв’язок між сном і захистом від широкого кола хвороб

Ми всі хочемо старіти гарно, з якомога меншою кількістю проблем зі здоров’ям. Нове дослідження показує, що сон більше семи годин на добу може допомогти досягти цієї мети, повідомляє ScienceAlert. У дослідженні китайських вчених взяли участь 3306 людей віком від 45 років, чиї звички сну реєстрували в 2011, 2013 і 2015 роках. Після цього через п'ять років стан їхнього здоров'я перевірили. Вчені враховували вагу, стать, шкідливі звички піддослідних. Результати показали, що ті, хто спить щонайменше сім годин на ніч, як правило, мають значно краще здоров'я пізніше в житті.

"Успішне старіння було оцінено у 2020 році та визначено як відсутність серйозних хронічних захворювань і фізичних порушень, високі розумові функції, хороше психічне здоров’я та активне залучення до життя", – пишуть дослідники.

Таблиця учасників сну: учасників розділили на п'ять груп сну.
Таблиця учасників сну: їх розділили на п'ять груп.

Учасників розділили на п’ять груп залежно від їхніх звичок сну протягом чотирьох років:

  • тривалий стабільний сон – 8-9 годин регулярно,
  • нормальний стабільний сон – 7-8 годин регулярно,
  • зниження кількості сну – від понад 8 до менше ніж 6 годин,
  • зростання кількості сну – від менше 6 до понад 8 годин,
  • короткочасний стабільний сон – 5-6 годин регулярно.

Шанси на успішне старіння були значно вищими в групах тривалого стабільного та нормального стабільного стану –17,1% та 18,1% відповідно, порівняно з групами зниженого сну – 9,9 %, зростання сну –10,6% та короткостабільного сну – 8,8%.

До кінця періоду дослідження лише 455 осіб відзначили всі критерії успішного старіння. З них 307 постійно спали більше семи годин на добу.

Таблиця здоров'я сну: успішне старіння за режимом сну.
Таблиця здоров'я сну: успішне старіння за режимом сну.

"Порівняно з учасниками з нормальною кількістю сну, учасники з пере- й недосипанням мали на 52 і 36% нижчі шанси на успішне старіння відповідно. Це є ще одним доказом важливості постійного тривалого сну", – пишуть дослідники.

Отже, сім годин на добу є найкращим часом для сну та гарного старіння. Також відомо, що існує зв’язок між сном і захистом від широкого кола хвороб. Таким чином, хронічна нестача сну, а також збільшення та зменшення тривалості сну є перешкодами на шляху до успішного старіння, дійшли висновків вчені.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube