Двобій з людиною на F-16: у США продемонстрували можливості пілотування штучного інтелекту

Пілот з ШІ виграв експериментальний повітряний бій у досвіченого льотчика армії США

F-16
Штучний інтелект може успішно керувати літаком і вести бій

Штучний інтелект цілком здатен самостійно вести бої в небі, дійшли висновку американські розробники. Експериментальні оборонні маневри провели у небі над військово-повітряною базою Едвардс в Каліфорнії. Пілот з ШІ виграв двобій у досвідного льотчика й показав, що має переваги - людський організм не може витримати такі ж сильні навантаження і швидкість, як ШІ.   

Кадри повітряного бою показали у Повітряних силах США та Агентстві передових оборонних дослідницьких проєктів США (DARPA). Тут впровадили машинне навчання в тестовий літак X-62A VISTA, що може імітувати характеристики інших літаків, та провели тести в повітрі. 

Випробувальний літак X-62A зі змінною стійкістю в симуляторі польоту, або ж VISTA – це фактично модифікований винищувач F-16, керований штучним інтелектом. А на борту X-62A був справжній пілот із можливістю відключити ШІ, якщо він припуститься критичної помилки.

Можливості штучного пілота перевершили усі очікування розробників. Алгоритм ШІ аналізував дані в реальному часі для ухвалення швидких рішень у повітрі та  вів імітаційний бій із супротивником, блискавично реагуючи на маневри.

"Пілотам-випробувачам не довелося використовувати жодних систем безпеки під час випробувань, а це означає, що штучний інтелект цілком здатний самостійно вести бої в небі. ШІ виграв це змагання, але він також мав певну перевагу – йому було дозволено літати зі швидкістю, яка перенапружувала б справжній літак, що створювало б небезпеку для пілота", - розповідають про результати експериментів у DARPA. 

Компанія вже кілька років тестує програмне забезпечення ШІ-агентів для пілотування літаків. Програма Air Combat Evolution (ACE) була розпочата ще у 2020 році і щоразу пілоти з ШІ демонструють нові уміння після того, як їх вдосконалюють. 

 

Що вміє ШІ

Нещодавно в Ізраїлі продемонстрували робота з ШІ, який реагує на людський голос і вміє навчатися нових команд й навіть вести дискусію з людиною. Передбачається, що це диво техніки надійде у продаж вже у 2025 році. А розробники з Google DeepMind навчили роботів Robotis OP3 грати у футбол, використовуючи техніку під назвою "навчання з глибоким підкріпленням". Це техніка машинного навчання, яка поєднує в собі кілька різних методів навчання ШІ.

В  компанії Apple заявили про робота-друга, якого збираються виготовляти найближчим часом. Кажуть, буде ходити за людиною слідом заспокоюватиме, коли сумно та радітиме, якщо весело.  Не собака і не кіт, але також дружити вміє. 

Нагадаємо, в Ілона Маска заявили про розробку гуманоїдних роботів Optimus, які  будуть коштувати менше половини ціни автомобіля, а тому стануть доступними для багатьох людей. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube