МЗС України презентує ШІ-аватар Вікторія: озвучування офіційних заяв відтепер стане доступнішим

Читать на русском

Вікторія розмовлятиме англійською та українською мовами

Читать на русском
ШІ-аватар Вікторія і МЗС України
МЗС України презентує ШІ-аватар Вікторія

Вікторія розмовлятиме англійською та українською мовами

Міністерство закордонних справ України запускає інноваційний проєкт: штучний інтелект ШІ-аватар Вікторія. Він озвучуватиме офіційні заяви відомства.

Цей проєкт, створений за співпраці з громадською спілкою Nazovni Tech, знаменує собою новий крок у напрямку доступності та прозорості дипломатичної діяльності України. Зазначається, що штучний інтелект Вікторія розмовлятиме англійською та українською мовами. Таким чином значно розширять аудиторію для важливих повідомлень МЗС.

ШІ-аватар МЗС створювався на основі записаних заздалегідь відео. Фото: Forbes
ШІ-аватар МЗС створювався на основі записаних заздалегідь відео. Фото: Forbes

Розробка аватара зайняла близько місяця. За оцінками експертів вона коштувала від $5000 до $10000.

Також відомо, що МЗС України планує впровадити ще низку інструментів зі штучним інтелектом. Відомство прагне зробити свою роботу більш ефективною та доступною для ширшої аудиторії.

ЄС став першим у світі, хто регулює штучний інтелект

Європейський Союз здійснив революційний крок, прийнявши перший у світі закон, який регулює штучний інтелект (ШІ). Цей законодавчий акт знаменує собою важливу віху в глобальній гонці за регулюванням ШІ та позиціонує ЄС як лідера в цій сфері.

Закон забороняє використання таких практик, як маніпулятивні системи соціального рейтингу та технології розпізнавання емоцій на робочому місці. Це важливий крок до захисту прав громадян та забезпечення етичного розвитку ШІ.

Згідно з новими правилами, органи ринкового нагляду в кожній країні ЄС будуть контролювати моделі ШІ. Також буде створено "Управління штучного інтелекту" для координації діяльності на рівні ЄС. Важливо зазначити, що Офіс штучного інтелекту буде відповідати за дотримання стандартів для моделей ШІ загального призначення та співпрацюватиме з незалежною групою наукових експертів для розробки глобальних стандартів.

Нагадаємо, раніше "Інформатор" писав, що ізраїльтяни створили людиноподібного робота MenteeBot зі штучним інтелектом, який розуміє голос і виконує хатню роботу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.