На легендарному кладовищі вирішили використовувати старі могили - повторно.
Цвинтар Хайгейт в Лондоні планує розширятись. Попит на поховання тут поруч із Карлом Марксом та Джорджем Майклом не зникає. Відоме кладовище намагається додати більше місця, адже воно майже переповнене, а попит на поховання поруч з відомими персонами не вщухає.
Так, бути похованим поблизу могили ідейного натхненника світового пролетаріату коштуватиме від 31,7 тисячу доларів. Ця ціна привернула увагу британських ЗМІ після того, як адміністрація історичного місця повідомила, що розпочала процес додавання нових місць для поховань. Що ж, у смерті, як і в житті, мати сусідами відомих людей - доволі дорого, зазначає NYTimes.
Хайгейт, побудований у 1839 році на околиці міста, є частиною групи вікторіанських кладовищ, відомих як "Чудова сімка". Хайгейтське кладовищі - одне з напрестижніших у Великій Британії. Коли населення Лондона стрімко зростало, приватні кладовища були покликані вирішити проблему переповненості існуючих церковних кладовищ.
Хайгейтське кладовище в Лондоні - місце останнього спочинку Карла Маркса, Джорджа Майкла, Джорджа Еліота і ще 170 тисяч інших лондонців. Бюст Карла Маркса, більший за людський зріст, видно тут здалеку. Він стоїть на могильному маркері в оточенні інших надгробків, за якими ростуть дерева.
Нині багато хто вказав на капіталістичну іронію такої високої ціни поховання тут, припускаючи, що велика плата за ділянку біля захоронення Карла Маркса змусить так званого батька комунізму "перевернутися в могилі". Могила Маркса є головною пам'яткою кладовища, і відвідувачі платять близько 12 доларів за екскурсію цією місциною.
Крім того, через брак місця на лондонських цвинтарях та, в Хайгейті зокрема, тут вирішили використовувати старі могили - повторно. Таким чином, додавання нових ділянок на Хайгейтському кладовищі зробить його одним із небагатьох лондонських похоронних бюро, які можуть використовувати могили повторно. зараз законодавчі органи переглядають чинні правила щодо поховань.
Законодавство 2022 року надало кладовищу Хайгейт право забирати назад старі та невикористані могили - процес, який воно оптимістично назвало "оновленням могил". Порожні могили та могили, де поховання відбулися понад 75 років тому, можуть бути перепрофільовані на законних підставах.
Власники таких могил, а точніше родичі похованих там людей, матимуть час до липня, щоб заперечити проти повторного використання могил. В тих могилах, по яким не буде заперчень, існуючі останки будуть поховані глибше на тому ж місці, а нові поховання відбудуться поверх старих.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.