Цукерберг прагне до створення максимально реалістичних аватарів, але Meta поки до цього ще не прийшла
Компанія Meta хоче створити Codec-аватари – це максимально реалістичні аватари людей для віртуальної або доповненої реальності. Марк Цукерберг казав про такі плани ще у 2023 році. Нині ж компанія готується презентувати новинки у галузі штучного інтелекту, пристроїв і технологій.
Про це повідомляє Yahoo. Технологія Codec-аватарів дозволяє створити неймовірно правдоподібне цифрове втілення людини, що передає найдрібніші деталі міміки та рухів.
За словами Цукерберга, до створення таких аватарів ще далеко, оскільки потрібен час, щоб удосконалити процес сканування до рівня, коли його можна буде виконувати за допомогою звичайного смартфона. Нині це робиться у спеціальних лабораторіях та займає багато часу.
Водночас для роботи з Codec-аватарами знадобиться шолом віртуальної реальності, який здатен відстежувати рухи обличчя та рота. Така функція, ймовірно, з'явиться лише у Meta Quest 4, вихід якого, якщо вірити витокам, запланований на 2026 рік.
Сьогодні ж відбудеться захід Meta Connect 2024, на якому презентують нові аватари у Meta Horizon. Вони мають бути більш деталізованими, з покращеною мімікою та емоціями, а також з різноманіттям рис обличчя, будови тіла та одягу. Крім того, там презентують:
Месенджер WhatsApp розробляє нову функцію, яка дозволить користувачам створювати персоналізовані аватари за допомогою штучного інтелекту. Її можна буде вручну включити у налаштуваннях. Однак поки функція знаходиться у стадії розробки, вона має з'явитися у майбутніх оновленнях.
За допомогою комбінації зображень, текстових підказок і моделі штучного інтелекту Llama від Meta, користувачі зможуть створити своє власне зображення у будь-якому стилі – від природних ландшафтів до космічних мотивів. Для створення такого аватара користувачам потрібно буде зробити фотографію і дозволити Meta AI створити зображення, яке схоже на них.
Нагадаємо, що компанія Meta Platforms планує почати використовувати контент із соцмереж у Європі для навчання своїх генеративних моделей штучного інтелекту. Думки та емоції, якими люди поділились в Instagram і Facebook, стануть своєрідним "тренажером" для ШІ. Але правоохоронці кажуть, що такий експеримент не зовсім відповідає європейським законам, бо не можна використовувати дописи без згоди людини, навіть якщо вони є публічними.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.