Благо для злочинців: Microsoft хотіла, як краще, але її нова функція якийсь шпигун

Останні кілька днів були важкими для американського техногіганта через реакцію громадськості на анонс їхнього нового продукту.

Microsoft, техно, технології, штучний інтелект, ШІ
Тепер під час використання пристрою Microsoft робитиме скріншоти вашого екрану посекундно.

Експерти вже встигли назвати новий продукт на базі штучного інтелекту від Microsoft потенційним "кошмаром для приватності" і благом для злочинців. В компанії зробили безліч анонсів майбутніх технологій, більшість з яких стосувалися інтеграції ШІ у пристрої. Але є одна заява, яка вже встигла стати суперечливою - і навіть може спричинити юридичні проблеми для компанії, пише IFLScience.

Функція Recall на базі ШІ, яку Microsoft рекламує як "досліджувану часову шкалу минулого вашого комп'ютера", з моменту її появи викликала здивування як у експертів, так і у звичайних користувачів. І це зрозуміло, адже вся її суть полягає в тому, щоб буквально робити скріншоти активного екрану вашого гаджета кожні кілька секунд і локально зберігати їх. Потім програма зможе шукати користувачів за цими скріншотами, а також за всіма минулими діями - файлами, фотографіями, електронними листами, історією переглядів тощо.

"Сам факт того, що під час використання пристрою будуть робитися скріншоти, може мати страхітливий ефект на людей. Люди можуть уникати відвідування певних веб-сайтів і доступу до документів, особливо конфіденційних, коли Microsoft робить скріншоти кожні кілька секунд", - пояснили екперти.

404: чи існують запобіжники

Тим часом у Microsoft наголошують, що існують певні запобіжники. Буцімто конфіденційність була "вбудована в дизайн Recall з самого початку". Тож користувачі можуть обмежити час створення знімків екрану.

"Знімки Recall зберігаються [...] на локальному жорсткому диску і захищені за допомогою шифрування даних на вашому пристрої. Знімки екрана Recall пов'язані лише з певним профілем користувача, і Recall не ділиться ними з іншими користувачами, не робить їх доступними для перегляду Microsoft і не використовує їх для таргетування реклами [...] Знімки екрана Recall недоступні для інших користувачів і не доступні для інших додатків або служб", - заявтли в компанії. 

Витік можливий?

Звучить заспокійливо - але експерти з безпеки не переконані. Адже відомо, що цифровий світ - не ідеальний, як і оточуючий, і там стаються помилки та витоки. Мовляв, комп'ютер, на якому налаштування конфіденційності Recall неправильні, або який став мішенню для шкідливого програмного забезпечення чи просто вийшов з ладу, може становити загрозу безпеці в масовому масштабі. А конфіденційну інформацію, таку як паролі та номери фінансових рахунків на скріншотах - не сховаєш.

"Для злочинців це означатиме миттєву атаку. З Recall вся інформація опиниться в одному місці - у вашій базі даних знімків екрану. Уявіть собі золоту жилу інформації, яка зберігатиметься на комп'ютері, і що з нею можуть зробити зловмисники", - сказав провідний інженер з безпеки Check Point.

Навіщо
Навіщо Microsoft знадобилася нова внутрішня функція стеження за користувачами, якщо ці дані ніде нібито не використовуватимуться, не дуже зрозуміло. 

Microsoft в халепі 

Нагадаємо, що Microsoft вже потрапляла в юридичні неприємності. У Великобританії національний орган захисту даних, який підпорядковується безпосередньо парламенту, оголосив, що робить запити до Microsoft: "щоб зрозуміти гарантії, які існують для захисту приватності користувачів".

"Слід враховувати питання захисту даних з самого початку, а також ретельно оцінювати і зменшувати ризики для прав і свобод людей перед виведенням продукції на ринок", - заявили там.

І додали, що наполягатимуть на тому, аби техногігант створював застосунки й ПЗ, що збиратимуть тільки ту інформацію, яка необхідна для виконання операційних задач користувачів - тут і зараз. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube