Білух із Харкова врятували під носом у росіян через Молдову: багато місяців ретельного планування

Це була одна з найскладніших операцій з порятунку морських ссавців за всю історію.

Ссавці, море, Україна, війна, Харків, Іспанія, Валенсія, операція порятунку
Білух врятували з охопленої війною України та евакуювали до іспанського акваріума.

Ніхто зможе встояти перед гарною історією про порятунок, тим більше, коли в ній фігурує пара найдивовижніших тварин на Землі. Двох білух врятували з акваріума в Харківській області й безпечно перевезли за тисячі кілометрів до їхнього нового дому - акваріуму в іспанській Валенсії, про це повідомляє IFLScience.

Двоє білух, 15-річний самець Пломбір та 14-річна самка Міранда, жили в дельфінарії в Харкові, який евакуював тварин з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році. Однак переміщення білух зайняло багато місяців ретельного планування.

Ця епічна подорож зрештою включала 12-годинну поїздку з Харкова до Одеси, а потім перетин молдовського кордону. У Кишиневі на команду та двох білуг чекав невеликий шестимісний чартерний літак, який доставив групу до Валенсії. Як повідомляє New York Times, вся подорож зайняла 36 годин і охопила понад 3 тисячі кілометрів.

"Цей мужній порятунок є історичною віхою у світовому масштабі з точки зору захисту тварин. Для нас велика честь, що "Океанограф" врятував цих двох білуг від жаху війни в Україні. Вони пережили складну ситуацію в останні місяці, і експерти Oceanogràfic будуть інтенсивно працювати, щоб допомогти їм одужати", - сказав голова Валенсійського регіону. 

Міранда та Пломбір розпочнуть своє нове життя в океанаріумі Oceanogràfic Valencia, найбільшому акваріумі в Європі та єдиному, де є умови для догляду за білухами. Перші два тижні з китами перебуватимуть двоє українських доглядачів, які допомагатимуть їм адаптуватися до нового середовища.

"Білухи перебувають в окремих зонах, недоступних для громадськості, поки вони проходять процес одужання та акліматизації. Ми будемо надавати інформацію про стан їхнього здоров'я та благополуччя в міру розвитку подій. Ми надзвичайно вдячні всім, хто допоміг у цьому порятунку", - розповіли їхні нові доглядачі.


Війна спричинила дефіцит їжі, енергії та медикаментів, що зменшило доступ до інших базових потреб для догляду за тваринами. Стан здоров'я білух не був оптимальним для таких подорожей, але якби вони залишилися в Харкові, їхні шанси на виживання були б ще меншими. Тож зоорятівники ризикнули і впоралися. 

У дикій природі білухи - надзвичайно соціальні тварини, зазвичай вони живуть групами і щороку повертаються в один і той самий район для розмноження, пояснюли в Національному управлінні океанічних і атмосферних досліджень. Їх називають "морськими канарейками" через їхній величезний діапазон вокальних звуків, включаючи свист, писк і клацання. Вони маютьособливості будови голови, що допомагає їм у спілкуванні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube