Автомобілі Porsche зможуть їздити на паливі з повітря: як працює технологія

Компанія запатентувала технологію для захоплення вуглекислого газу з повітря, що дозволить зменшити викиди вуглецю в атмосферу та зекономити кошти водіям

Porsche
Технологію також досліджують й інші виробники авто

Porsche запатентувала технологію eFuels для захоплення вуглекислого газу з повітря. Це дозволить створювати синтетичне паливо та зберігати двигуни внутрішнього згоряння. Виробник вважає технологію прямого захоплення вуглекислого газу (DAC) важливим нововведенням, яке знаходиться на порозі масового застосування.

Ця технологія дозволить зробити значний внесок у боротьбі зі зміною клімату. Однією з переваг DAC є можливість видобутку вуглекислого газу там, де є доступна відновлювальна енергія для її роботи. Про це повідомив блог Porsche.

В Porsche вже генерують електроенергію для фільтрувальної системи на пілотному заводі з виробництва ефуелів Haru Oni в Чілі за допомогою вітрової енергії. Тобто вона буде походити з відновлювального джерела. Якщо Porsche зможе вдосконалити цю технологію, масове виробництво синтетичного палива стане реальністю, що призведе до зниження витрат для кінцевого споживача. Також це призведе до зменшення викидів вуглецю.

Як працює технологія захоплення вуглецю:

  • Повітря проходить через керамічний фільтр, схожий на каталітичний конвертер у автомобілі. Відмінність полягає в тому, що замість дорогоцінних металів, канали фільтра використовують хімічну речовину для зв'язування молекул вуглецю.
  • Чисте повітря проходить через фільтри, де вуглекислий газ, що міститься в атмосфері, відкладається. Цей газ може бути використаний для виробництва синтетичних палив, таких як eFuels від Porsche.

Крім Porsche, інші виробники також досліджують технологію прямого захоплення вуглекислого газу для боротьби зі зміною клімату. Зокрема це Audi, BMW, Ford, Mercedes-Benz та Volkswagen.

Інші новини зі світу технологій

Раніше стало відомо, що японський виробник пива та напоїв Kirin Holdings почне продавати електричну ложку, яка може посилювати солоний смак їжі. Цей чудо-девайс працює завдяки здатності пропускати слабке електричне поле через ложку, що дозволяє концентрувати молекули іонів натрію, даючи солоний смак. При цьому жодна натуральна сіль не використовується, і шкоди для здоров'я немає.

Також ми писали, як Національна адміністрація безпеки дорожнього руху США (NHTSA) виявила серйозні проблеми з системами автопілота і повного автономного водіння Tesla. Фахівці пов'язують цей автопілот з сотнями аварій та навіть зі смертельними випадками. Причиною є недостатня залученість водія електрокара. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube