Лікарі визначилися з ідеальним меню для поїздок: а як же смажена курочка, загорнута в газету

Читать на русском

В дорозі існує дві небезпеки - недотримання гігієни та вживання у їжу ультраперероблених некорисних продуктів.

Читать на русском
Лікар Комаровський, харчування, корисні поради, здоров'я
Особливості харчуванняв дорозі - коментарі лікаря.

В дорозі існує дві небезпеки - недотримання гігієни та вживання у їжу ультраперероблених некорисних продуктів.

Будь-яка дорога - це невеличкий стрес, тож не дивно, що в результаті ми забуваємо харчуватись вчасно, й деколи робимо це вже тільки тоді, коли починає паморочитись в голові. Однак, такий підхід є шкідливим для здоров'я, а готуватись до подорожі слід завчасно, в тому числі, заздалегідь продумуючи свій раціон. Отже, поговоримо про правильне та безпечне харчування під час поїздок. Про те, як підготуватися, на що звернути увагу та що взяти з собою розповів популярний в україні лікар Євген Комаровський

Лікар почав з того, що щоби харчуватись здоровою їжею, слід отримувати продукти з наступних п'яти груп: 

  • молочні продукти - сир, йогурт, молоко, кефір, 
  • багаті білком продукти - м'ясо, птиця, риба, морепродукти, квасоля, горіхи, насіння, соя, 
  • зернові продукти - гречка, рис, кукурудзяне борошно, ячмінь та пшениця,
  • фрукти - свіжі, соки, сухофрукти,
  • овочі - свіжі, консервовані, заморожені. 

Щоб отримати різноманітність харчових речовин, слід поєднувати продукти мінімум двох груп - на сніданок, обід та вечерю, радить лікар. Наприклад, рис, курка і тушковані овочі, йогурт з фруктами тощо. 

Беріть продукти з собою, особливо, якщо ваша подорож займатиме всього день. Снідайте багатими білком продуктами. 

Візьміть з собою яйця в шкаралупі, домашні кекси з цільнозернового борошна з ягодами, хлібці та вершковий сир. Запарте в термосі вівсянку з горіхами та сухофруктами. 

Не забудьте покласти до вашого дорожнього кошика яблука, банани й апельсини. Також лікар Комаровський радить використовувати крекери й овочі, зелень і бекон. Останні особливо класно загортати в лаваш. 

З варіантів перекусів можна обрати: суміш сухофруктів і горіхів, енергетичні батончики зі злаків чи мюслі, овочеву нарізку, наприклад з молодого горошку й солодкого перцю. Також можна взяти із собою сирні чи м'ясні палички. 

Візьміть в дорогу звичайну мінеральну воду. Солодкі напої викликають бажання зупинитись, аби купити шкідливі смаколики, додає лікар. Якщо вам хочеться бульйону, можете зупинитись в придорожному кафе, проте заздалегідь поцікавтесь, чи є воно на вашому шляху, та яке там меню.

Крім того, майте при собі сумку-холодильник з охолоджуючим елементом. Влітку не зберігайте цю сумку в багажнику, залишайте її в салоні, де працює кондиціонер. Звісно, краще мати дві такі сумки - одну для напоїв, іншу - для їжі. Запасіться вологими серветками та водою для миття рук, антисептиком. 

Не беріть з собою гарячі страви, коли вони в дорозі вихолонуть, їсти їх буде небезпечно. Мийте сумку-холодильник після подорожей, в поїздці мийте руки так часто, як тільки це можливо. Намагайтесь не замовляти напої з льодом, якщо не знаєте походження води, з якої він був виготовлений. Натомість возіть лід з собою в zip-lock пакетах в сумці-холодильнику. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.