Є чому радіти: кілька дуже хороших екологічних новин

Читать на русском

У розпал шостого вимирання та кліматичної катастрофи надто легко відчути себе пригніченим та переможеним

Читать на русском
Автомобіль та планета
Є й кілька добрих екологічних новин

У розпал шостого вимирання та кліматичної катастрофи надто легко відчути себе пригніченим та переможеним

Останнім часом ми чуємо все більше поганого стану нашої природи: підвищення температури, забруднення, масове вимирання, загибель екосистем. Через це дуже легко загубитися у негативних новинах та пропустити будь-які позитивні новини екології Землі. Але, здаватися ще рано: вчені вважають, що загибель, поразка і розпач навряд чи призведуть нас до чогось вартого, а тому людству варто не забувати про те, що є й позитивні новини.

Хоча це правда, що людська діяльність завдає шкоди світові природи, є й проблиски добра. Тому варто задуматися не лише про свої страхи, а й про наші сподівання на майбутнє, пише Science Alert. Дослідження показують, що нинішній рік може стати історичним у багатьох відношеннях. Ймовірно, 2024 стане першим роком існування людства, коли температура на 1,5°C перевищує середній доіндустріальний рівень. Але вчені вважають, що місце для "обережного оптимізму" також є.

Електромобілі

Навіть невеликі початкові зміни у поведінці людини можуть призвести до великих екологічних перемог у довгостроковій перспективі. Наприклад, лише за перші три місяці цього року було продано більше електромобілів, ніж за 2020 рік. Таким чином, вчені вважають, що перші соціальні зміни вже є тут.

Соціальні зміни

У березні 2024 року вчені провели дослідження та виявили, що в кожній країні більшість людей стурбовані зміною клімату та підтримують політику щодо його вирішення. Одна з навичок, яку потрібно терміново викорінити, - це наша залежність від викопного палива. У той же час відновлювана енергія зараз, схоже, на шляху до того, щоб стати основним джерелом енергії у світі. Фактично, за даними Міжнародного енергетичного агентства, вперше з початку промислової революції світовий попит на нафту, газ та вугілля знижується.

Вуглекислий газ

Інше дослідження показує, що торік глобальний рівень вуглекислого газу досяг свого піку. І все ж дослідники вважають, що досягнення вуглецевої нейтральності до 2050 року є "важким, але досяжним завданням", що вимагає швидкої відмови від викопного палива.

Використання землі та води

Ще одна звичка, якої необхідно позбутися, якщо ми хочемо впоратися з руйнуванням довкілля Землі, - це нераціональне використання землі та води. Незважаючи на те, що людству загрожує брак прісної води вже до кінця століття, вчені вважають, що навіть цю кризу все ще можна подолати.

Наприклад, підземні води є найбільшим у світі джерелом прісної води, і її нестача стає серйозною проблемою у багатьох частинах світу через експлуатацію людини та зміну клімату. Тим не менш, дані, опубліковані цього року, свідчать про те, що коли людське суспільство дає перепочинок своїм ресурсам підземних вод, вони можуть з часом поповнитися.

Біорізноманіття

Інше обнадійливе дослідження, опубліковане кілька місяців тому, показало, що історично більшість природоохоронних проектів ефективно скорочують глобальну втрату біорізноманіття. Так, на початку року папуга в Австралії, яка перебуває під загрозою зникнення, повернулася до найвищої за 15 років чисельності розмноження завдяки спеціальній програмі збереження, розрахованій на десятиліття.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.