Яке сьогодні, 9 травня, свято: Світлий четвер, або Великдень померлих та День Європи

В цей день народилися американський актор Джон Корбетт та український актор Володимир Шумко - свята, церковні та народні традиції на четвер, 9 травня

колаж
А ще 9 травня День магнітної абетки та ґудзиків

У четвер, 9 травня, православна церква шанує пам'ять про перенесення святих останків святителя Миколая з Мир Лікійських у Бар. Іменини сьогодні святкують Акакій, Антон, Давид, Іван, Йосип, Михайло, Ніл, Семен, Степан, Ян.

9 травня - яке сьогодні церковне свято

Вранці вмиваються росою. Вважається, що тоді весь рік не буде хвороб
Вранці вмиваються росою. Вважається, що тоді весь рік не буде хвороб

9 травня віряни вшановують Миколу Чудотворця, одного з найвідоміших у православ'ї святих. Святий Миколай - великий угодник Божий, святитель і чудотворець. Він помер у середині IV століття. Його ім'я відоме в усіх куточках земної кулі. На честь святого називали і продовжують називати храми, собори, монастирі.

Мощі святого зберігалися в Лікійському кафедральному храмі, поки наприкінці VIII століття в Греції не настали важкі часи. Турки постійно розоряли її території, грабували і спалювали міста, оскверняли святі місця. Вони прагнули знищити останки святого Миколая, якого глибоко шанував весь християнський народ.

У 1087 році жителі міста Бар приїхали в Мири спеціально, щоб забрати мощі святого. Для цього їм довелося зв'язати охоронців-монахів. 8 травня судно прибуло в місто, а наступного дня мощі святого урочисто внесли до храму святого Стефана, де вони перебувають і понині.

Наші пращури помітили, що в День Миколи Весняного починає активно рости трава. У цю дату коней, кіз і овець на весь день виганяли на поле. Вірили, що в це свято випас особливо корисний для тварин, оскільки сам Миколай освячує зелень. 

9 травня - яке сьогодні свято в різних країнах

Обов’язково треба читати молитви як за живих, так і за покійних, прохаючи Царства Небесного та прощення гріхів
Обов’язково треба читати молитви як за живих, так і за покійних, прохаючи Царства Небесного та прощення гріхів

Світлий четвер - четвертий день після Великодня називають ще Мертвецький Великдень, адже сьогодні потрібно згадати померлих родичів, відвідати кладовище та прибратися на могилах. Поминати померлих рідних та близьких у Світлий четвер існує традиція у Поліссі. Зустрічати ранок рекомендується у церкві, молячись про померлих, замовляючи поминальні панахиди та роздаючи нужденним приготовлену їжу та милостиню.

Існує повір’я, що напередодні Великодня Бог відкриває рай та пекло, і душі померлих людей можуть зійти на землю. Померлі ж у цей день відразу попадають до раю. Звідси з’явилась традиція відвідувати цього дня кладовище та "христосатися" з покійними. На могилах прийнято залишати великодні подарунки - крашанки, писанки та паски. 

Залишення продуктів на кладовищі є язичницькою традицією, яку не схвалює православна церква. Кращим варіантом буде роздати продукти нужденним. Тим людям, які все ж таки кладуть на могили гостинці, не варто там залишати алкогольні напої. Повної заборони на поминання померлих алкоголем нема. Але робити це краще помірно та вдома, а не на кладовищі. Гамірне застілля вважається образою для пам’яті померлих.

Окрім членів ЄС, його відзначають Україна, Туреччина та Молдова
Окрім членів ЄС, його відзначають Україна, Туреччина та Молдова

День Європи, що святкується 9 травня, присвячений миру та єдності країн Європейського союзу. Інша його назва - День декларації Шумана. Історично існує два дні Європи. Перший відзначається 5 травня, створений він на честь заснування Ради Європи у 1949 р. А 9 травня 1950 р. країнами-засновницями було вперше запропоновано створити Європейський союз, що затвердили декларацією Шумана (французького міністра закордонних справ), як об’єднання вугільної та металевої промисловості Франції та Німеччини. Саме цей день сьогодні вважається Днем Європи. 

Свято має політичний характер та просякнуте духом європейської інтеграції. Прапор Європейського союзу є символом дати. Окрім концертів і фестивалів в різних країнах, у Бельгії проходить День відкритих дверей, що дозволяє пересічним європейцям долучитися до великих справ, які творяться за дверима кабінетів Європарламенту.

День магнітної абетки - це про простоту та креативність у навчальному процесі, щоб зробити його легким, цікавим та радісним
День магнітної абетки - це про простоту та креативність у навчальному процесі, щоб зробити його легким, цікавим та радісним

День магнітної абетки - день гри та навчання, це веселий і пізнавальний день, який відзначається 9 травня кожного року. Ці магнітні літери бувають різних форм, розмірів і кольорів і є чудовим способом допомогти дітям вивчити абетку, опанувати орфографію та читання. Це нагода вшанувати крихітні, але могутні літери з магнітами, які є майже у кожному домі чи навчальному кабінеті.

У цей день батьки та вчителі можуть влашувати безліч цікавих розваг та ігор для дітей, щоб залучити дітей до вивчення та гри з магнітною абеткою. В першу чергу, День магнітної абетки - це нагадування про важливість створення радісної атмосфери у процесі навчання, про ігрові інструменти у педагогіці та підтримку зацікавеності й захоплення у діток, що починають навчання. Тож святкуймо радість навчання у цей день та щодня! Вчителі і вихователі мають величезну кількість інструментів заохочення учнів, для підтримки допитливості дітей та здобуття освіти з радістю. Магнітна абетка нам лише нагадує про це.

Колекціонування ґудзиків - це популярне хобі і в наш час, також ґудзики є важливим елементом декорування не лише одягу, а й для елементів інтер’єру, у рукоділлі та скрапбукінгу
Колекціонування ґудзиків - це популярне хобі і в наш час, також ґудзики є важливим елементом декорування не лише одягу, а й для елементів інтер’єру, у рукоділлі та скрапбукінгу

День ґудзиків - це неофіційне свято вшанування однієї з найпоширеніших і найуніверсальніших застібок у світі. Вшанування ґудзика протягом року відбувається двічі 9 травня та 16 листопада. І ця крихітка заслуговує на це! Ґудзик - це значимий винахід людства! Ґудзики існують тисячі років і використовувалися для чого завгодно: від застібання одягу до його прикраси.

У День ґудзиків одягайте, щось із ґудзиками, щось виготовіть із них або дізнайтеся більше про історію та важливість ґудзиків. Також слід відзначити тих, хто працюють у ґудзикарській галузі. День ґудзиків - це весела та святкова подія, яка вшановує скромний ґудзик і всі способи, за допомогою яких він робить наше життя легшим, зручнішим, красивішим і цікавішим.

Хто народився 9 травня

9 травня 1961 р. - Джон Джозеф Корбетт - американський актор. Справжнім проривом у великому кіно для Корбетта стали ролі другого плану в романтичній комедії "Інтуїція" і головна роль у фільмі "Моє велике грецьке весілля".

Джон Джозеф Корбетт
Джон Джозеф Корбетт

9 травня 1963 р. - Гері Едвард Деніелс - британський і американський актор, каскадер, постановник боїв, майстер бойових мистецтв і культурист. Знімався в таких фільмах як "Крайні заходи", "Міський мисливець", "Ретроград".

Гері Едвард Деніелс
Гері Едвард Деніелс

9 травня 1979 р. - Розаріо Ізабель Доусон - американська актриса, співачка і письменниця. Доусон знімалася в різноманітних фільмах, починаючи від незалежних і до високобюджетних блокбастерів, включно з фільмами "Богема", "Його гра" і "Люди в чорному 2".

Розаріо Ізабель Доусон
Розаріо Ізабель Доусон

9 травня 1987 р. - Шумко Володимир Миколайович - український актор, телеведучий, сценарист. Актор театру-студії"Чорний квадрат", учасник "Improv Live Show" та "Жіночого кварталу".

Шумко Володимир Миколайович
Шумко Володимир Миколайович

9 травня 1995 р. - Віктор Дяченко - український телеведучий, ведучий ранкового міжрегіонального шоу "Ранок на Суспільному" на каналах філії АТ "НСТУ", ведучий програми "Культура на часі" на телеканалі "Культура". Автор освітнього проєкту "Українська мова".

Віктор Дяченко
Віктор Дяченко

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube