В цей день народилися український режисер Ігор Подольчак та американська актриса Крістен Стюарт - свята, церковні та народні традиції на вівторок, 9 квітня
У вівторок, 9 квітня, православна церква шанує пам'ять преподобномученика Вадима та мученика Євпсихія Кесарійського. Іменини сьогодні святкують Вадим та Гавриїл.
У церковному календарі це дата вшанування пам'яті преподобного мученика Вадима Перського, архімандрита. Свято прозване "ключником" на честь джерел, ключів, що б'ють з-під землі. Святий Вадим жив у IV столітті. Він був родом з міста Віфлапати в Персії, з багатої та високородної родини. Ще замолоду Вадим пізнав християнське вчення, роздав частину своєї спадщини. На гроші, що залишилися, збудував монастир у пустелі, в якому і оселився. Незабаром до нього приєдналися семеро людей і стали його учнями.
У 376 році, за часів гонінь на християн, які почав цар Персії Сапор, Вадима з учнями заарештували. Протягом чотирьох місяців їх щодня піддавали різним мукам, щоб вони зреклися своєї віри і вклонилися ідолам.
У тій же в'язниці був ув'язнений якийсь християнин Нірсан. Муки, яких він зазнав, виявилися для чоловіка непосильними. Він зрікся Христа. Від нього вимагали на доказ вбити святого Вадима. Нірсан боявся нових катувань і погодився на вбивство. Коли перед ним поставили преподобного і вклали в руки меч, його замучило сумління. Він не одразу зміг убити мученика. Вадим спокійно стояв і терпляче чекав, коли йому відрубають голову. Коли Нірсан це зробив, він не переніс душевних мук і вбив себе тим самим мечем.
З 9 квітня погода зазвичай вже досить тепла, щоб садити картоплю. Існує простий спосіб перевірити, чи придатний ґрунт для посадки картоплі. Для цього беруть велику грудку ґрунту і кидають на дорогу. Якщо ком прилип до дороги, то він занадто вологий і картоплю саджати зарано - зачекайте, поки ділянка підсохне. Якщо ж куля розсипалася на кілька дрібних частин, то вже можна саджати бульбу.
Міжнародний день ASMR - це святкування унікального явища, яке захопило Інтернет за останні роки. Подія відзначається 9 квітня. ASMR, або автономна реакція сенсорного меридіана, мова йде про приємне поколювання, яке деякі люди відчувають у відповідь на певні звуки або візуальні подразники. Відео ASMR, які зазвичай містять тихий шепіт, ніжне постукування та інші заспокійливі звуки, стали неймовірно популярними на таких платформах, як YouTube, і мільйони глядачів з ними прагнуть розслабитися та зняти стрес.
У 2012 році виробник відео ASMR на ім’я KellyMsAutumnRed почала розмову в соціальних мережах про день, який відзначає ASMR. Вона та інші відеовиробники ASMR придумали Міжнародний день ASMR. Вони призначили дату 9 квітня і відсвяткували вперше цю подію.
Міжнародний день ASMR також є можливістю підвищити обізнаність про переваги ASMR і сприяти кращому розумінню та прийняттю цього унікального сенсорного досвіду. Багато людей, які відчувають ASMR, відчувають почуття сорому або збентеження через свій стан, оскільки це ще достатньо досліджені відчуття медичною спільнотою.
Відзначаючи Міжнародний день ASMR, прихильники сподіваються зруйнувати бар’єри та заохотити більше людей досліджувати переваги цього заспокійливого відчуття. Незалежно від того, чи є ви давнім шанувальником ASMR, чи допитливим новачком, Міжнародний день ASMR - це ідеальний момент, щоб відчути розслаблюючі та терапевтичні якості цього унікального сенсорного досвіду.
9 квітня кожного року відзначається День фінської мови або День Мікаеля Агріколи. Подію започаткували у 1960 році. Дата святкування обрана на честь дня смерті Мікаеля Агріголи - засновника літературної фінської мови, який помер у 1557 році.
У Фінляндії День фінської мови - державне свято. До 1978 року його називали лише Днем Агріколи. У 1980 році фіни сформували власну традицію - підіймати державний прапор щорічно 9 квітня.
Щорічно у другий вівторок квітня відзначається Міжнародний день "Будьте добрі до юристів". Цей день дає можливість людям визнати цінний внесок, який юристи роблять у суспільне життя, і висловити свою вдячність за їхню наполегливу працю та відданість справі. Це також подія для заоїочення людей бути добрими та поважними до адвокатів, які часто стають об’єктами критики та негативу.
Міжнародний день "Будьте добрими до юристів" також є нагадуванням про важливість верховенства права та роль, яку відіграють юристи в його дотриманні. Юристи мають важливе значення для функціонування суспільства, оскільки вони допомагають забезпечити дотримання законів і забезпечення справедливості.
9 квітня - Всесвітній день антикваріату. Під поняття "антикваріат" потрапляють предмети давнини, які являють собою історичну чи художню цінність. Сам термін походить від латинського слова "старовинний", і прийнято вважати, що такі реліквії повинні мати вік, не молодший за 100 років.
Для антикварних предметів людство створило музеї, де кожен може побачити матеріальні свідчення давніх епох. Також антикваріат є предметом купівлі, продажу та колекціонування. З плином часу ці речі стають ще більш цінними, тому заможні люди часто використовують їх в якості інвестицій.
Практика колекціонування артефактів - майже ровесниця цивілізації. Ще давні єгиптяни та греки добре усвідомлювали значення речей, і особливо предметів мистецтва, як особливої цінності. Від інкрустованих дорогоцінними каменями золотих виробів в гробницях фараонів до бронзових скульптур в грецьких храмах - все це вважалося свідченням високого статусу власника.
Римляни успадкували цю традицію - їхня імперія мала високий рівень виробництва зброї, інструментів, скульптур, прикрас, посуду. До того ж, зберігалися кращі речі не тільки місцевого походження, а й цінні трофеї, загарбані в завойованих країнах.
В теперішньому світі, який постійно змінюється, антикваріат є наочним нагадуванням про багату історію людства. До того ж, у предметах з цікавим минулим є щось особливе, вони пробуджують уяву та буквально оживляють історію, що часто не під силу книгам, фільмам чи світлинам. А ще антикварні речі є доказом того, що життя триває попри зміни епох, війни та стихійні лиха, і вселяють надію, що й сучасні покоління залишать цінний матеріальний спадок для своїх наступників.
9 квітня 1954 р. - Денніс Вільям Куейд - американський актор. Номінант на премії "Золотий глобус" та "Еммі". У 2012 році Куейд виконав одну з головних ролей у телесеріалі "Вегас".
9 квітня 1962 р. - Ігор Володимирович Подольчак - український режисер, сценарист, продюсер, живописець, графік, фотограф, куратор сучасного мистецтва. Член Української кіноакадемії. Учасник та лауреат численних міжнародних виставок.
9 квітня 1986 р. - Лейтон Містер - американська актриса, співачка, автор пісень і фотомодель. Найбільш відома роллю Блер Волдорф у телесеріалі "Пліткарка".
9 квітня 1990 р. - Крістен Джеймс Стюарт - американська актриса. Здобула широку популярність завдяки ролі Белли Свон у серії фільмів "Сутінки". Номінантка на премію "Оскар". У 2010 році отримала спеціальну нагороду BAFTA у категорії "Висхідна зірка".
9 квітня 1998 р. - Мері Ель Феннінг - американська актриса, молодша сестра актриси Дакоти Феннінг. Найбільш відомі фільми з Ель: "Вавілон", "Дежа вю", "Загадкова історія Бенджаміна Баттона", "Супер 8", "Малефісента", "Неоновий демон".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.