В цей день народилися канадський актор Олександр Людвіг та українська актриса Оксана Черкашина - свята, церковні та народні традиції на вівторок, 7 травня
У вівторок, 7 травня, українці відзначають День міста Івано-Франківськ, а православна церква шанує пам'ять великомученика Акакія. Іменини сьогодні святкують Акакій, Антон, Давид, Іван, Йосип, Михайло, Ніл, Семен, Степан, Ян.
7 травня в церковному календарі - день пам'яті мученика Акакія. Жив він у III столітті і був сотником під час правління імператора Максиміліана. Тоді більшість людей сповідували язичництво і приносили жертви ідолам. Акакій же це робити відмовився, сказавши, що вірує в Ісуса Христа. За це його спочатку довго катували і піддавали страшним мукам, а врешті-решт просто відрубали голову.
Селяни продовжували сіяти город. Зараз вдалий період щоб посіяти диню, кавун і кабачки. Під час посіву, за давніми прикметами, у жодному разі не можна підвищувати голос і матюкатися, інакше овочі не вродяться. Якщо в когось у цю дату був поганий настрій або конфлікт із рідними, то роботу на городі переносили на інший день.
Івано-Франківськ відзначає день міста 7 травня. Саме цього дня 1662 року місту було надане Магдебурзьке право. Святкові урочистості включають спортивні змагання та квести. Старовинний центр перетворюється на місце презентації товарів народних промислів, сувенірів та вишиванок. На ярмарку можна скуштувати оригінальні страви та напої прикарпатської кухні.
Як і більшість населенних пунктів заходу України Івано-Франківск став домівкою та прихистком для численних переселенців від початку повномасштабного вторгнення. Цей день тепер став святом рідного міста для ще більшого числа українців.
Церковні свята на Великодньому тижні за православним календарем відзначаються як Світла Седмиця. Кожний день після Воскресіння Господнього є святковим днем. Світлий вівторок - це день, пов’язаний із святкуванням Дня Іверської Ікони Божої Матері.
Світлий вівторок, як інші дні Світлої Седмиці, відзначають відтоді, відколи почали святкувати Великдень. Чудотворним образом, на честь якого відбувається свято, називають православну ікону Діви Марії з Новонародженим. Вважається, що Іверська Ікона (Привратниця) наділена чудодійною силою. Вона відноситься до типу іконопису Одігітрія (перекладається як "Дороговказниця". Оригінальна ікона зберігається на горі Афон у Греції в Іверському монастирі. За відомостями православних джерел, оригінал написаний Лукою.
На Світлу Седмицю проходять меси у церквах та монастирях за пасхальним чином. Вранішні та вечірні молитви замінюють співом. А після кожної Божественної літургії проводиться святковий хресний хід.
Щороку 7 травня відзначають свято вишуканого напою, який став культовим у світі коктейльної культури. Сьогодні - День коктейлю "Космополітен". Якщо ви любите космос, то полюбите і День коктейлю "Космополітен". Цей напій популярний вже довгий час і класифікується, як коктейль на весь день.
Насправді, "Космополітен" - це не просто напій, це справжній символ елегантності, розкоші та стилю. Він є одним із найвідоміших коктейлів там, де люди можуть влаштувати вечірку, веселитися, танцювати, сміятися і співати. Нині "Космополітен" входить до числа офіційних коктейлів Міжнародної асоціації барменів у категорії - "Сучасна класика".
Історія цього коктейлю сягає корінням у далеке минуле, але й донині багато хто сперечається про його точне походження. Одна з найвідоміших версій пов'язує його появу з Нью-Йорком і баром "Odeon", в якому, нібито, і був створений цей напій. Варто зазначити, що популярність "Космополітена" зросла після того, як його згадали в популярному телесеріалі "Секс і місто", як один з улюблених напоїв головної героїні.
День коктейлю "Космополітен" є не просто приводом для того, щоб випити коктейль. Це свято стилю, елегантності та вишуканого смаку. Цей день допомагає нам оцінити красу та мистецтво коктейльної культури. Пропонуємо сьогодні всім охочим насолодитися цим вишуканим напоєм у компанії друзів або наодинці, насолоджуючись моментом розкоші та витонченості.
Щоб донести до людей інформацію про важливу місію планетаріїв, існує спеціальне свято - Міжнародний день планетаріїв, який традиційно відзначався щорічно в другу неділю березня.
Проте, у зв’язку зі сторіччям планетарію, яке відзначатиметься у 2023-25 роках, планується змінити дату на 7 травня, щоб прив’язати промоцію планетаріїв до знаменної дати в історії планетаріїв: початку регулярної роботи першого Цейсового планетарію в Німецькому музеї в Мюнхені 7 травня 1925 року.
Тепер в Міжнародному товаристві планетаріїв (IPS) обговорили і вирішили перенести цей день на 7 травня, починаючи з 2024 року. Таким чином, у ювілейний рік, 7 травня 2024 року, ми вперше святкуватимемо "день народження планетарію" в цей день, який буде 99-м днем народження планетаріїв. Це буде важливою віхою і визначною подією у фестивальному році; точний зміст ще не визначений.
Мета Міжнародного дня планетаріїв - залучити міжнародну спільноту планетаріїв до співпраці, яка сприяє поширенню знань про планетарії серед громадськості. До участі запрошуються всі планетарії, незалежно від розміру, місця розташування чи приналежності. Заклади, які беруть плату за вхід, Міжнародне товариство планетаріїв закликає зробити цей день безкоштовним для своїх відвідувачів.
Планетарієм називають як заклад, так і спеціальний пристрій, який є спільним для більшості з цих закладів. Це великий проєкційний екран у вигляді купола, на якому реалістично демонструються в русі зірки, планети й інші небесні тіла. Все відтворюється за допомогою різноманітних технологій - оптичних, електромеханічних, лазерних. Можливо змоделювати картину нічного неба з будь-якої точки земної поверхні та в будь-який момент часу - натепер, в минулому чи в майбутньому.
Міжнародний день планетаріїв звертає увагу на серйозну проблему - світлове забруднення. Це штучне освітлення в темний час доби від дорожніх знаків, будівель, ліхтарів. Виявляється, що воно заважає не тільки астрономічним спостереженням. Відсутність нічної темряви згубно впливає на здоров’я людини, руйнуючи природні ритми організму. Страждають також і птахи, комахи та інші тварини. Навіть підводні мешканці відчувають вплив від світла нафтових веж, портів та кораблів. Тому необхідно зменшити інтенсивність освітлення в залежності від потреби, встановлювати датчики руху, закривати вікна вночі щільними шторами.
7 травня 1988 р. - Оксана Леонідівна Черкашина - українська актриса театру та кіно. Двукратный лауреат премии "Киноколо": в 2020 году за роль в фильме Натальи Ворожбит "Плохие дороги", премьера которого состоялась на Венецианском фестивале, в секции Film Critics Week, а в 2022 году - за главную роль в ленте Марины Эр Горбач "Клондайк".
7 травня 1992 р. - Олександр Людвіг - канадський актор, який здобув популярність завдяки ролі Вілла Стантона у фантастичному фільмі "Сходження темряви", а також Бйорна Залізнобокого в телесеріалі "Вікінги".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.