Вчені вигадали нове скло для смартфонів: у чому його унікальність

Винахід отримав назву “прозора наноструктурована мідна поверхня”

Антибактеріальне скло
Вчені вигадали антибактеріальне скло для смартфонів. Колаж: Інформатор

Інженери з компанії Corning, яка виробляє скло Gorilla Glass, іспанського Каталонського інституту досліджень (ICREA) та Інституту фотонних наук (ICFO) розробили нове покриття для скла смартфонів. Воно може самостійно вбивати бактерії. Винахід отримав назву “прозора наноструктурована мідна поверхня”.

Про це повідомляє itechua. Скло зробили з міді, яка стала прозорою і не проводить струму, але при цьому зберегла свою властивість знищувати бактерії при контакті.

Інженери спершу нанесли на скло від Gorilla Glass мідну плівку завтовшки 3,5 нанометра. Після цього матеріал піддали термічному випалу. Його нагріли до 390 ºC, тримали таку температуру протягом десяти хвилин, а далі охолодили. Такі дії призвели до того, що однорідна мідна плівка перетворилася на безліч окремих наночастинок міді, які рівномірно розташовані по всій поверхні скла.

Науковці також нанесли на скло водовідштовхувальні та масловідштовхувальні речовини, які називають олеофобним покриттям. Після цього виявилося, що скло здатне вбивати 99,9% бактерій золотистого стафілокока протягом двох годин. 

Зазначається, що якщо користувач протиратиме таке скло спиртом двічі на день протягом двох років, мідні частинки не подінуться і продовжать знезаражувати поверхню екрана. Наразі ж триває робота над масовим виробництвом антибактеріального скла. Воно може з’явитися на смартфонах, банкоматах та громадських касах самообслуговування із сенсорними екранами.

Новинки у гаджетах

Нещодавно компанія Realme випустила швидку зарядку, яка може підійти до всіх пристроїв. Тобто, нею можна заряджати і різні смартфони, і планшети, і навіть ноутбуки. Універсальний адаптер має потужність 240 Вт. 

А компанія Vivo планує додати до нових смартфонів функцію зі штучним інтелектом. Йдеться про моделі X100, запуск яких очікується в травні 2024 року. Інсайдери очікують, що камера пристрою може отримати функції ШІ зі зміною сезонів року. 

Також китайський стартап WUBEN показав титановий ліхтарик MagSafe, який створили спеціально для iPhone, але його також можна використовувати на деяких смартфонах і ноутбуці. Його вартість складає 69 доларів. Вихід на міжнародний ринок заплановано на липень 2024 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube