Яке сьогодні, 5 липня, свято: День трудоголіка та Всесвітній день бікіні

Читать на русском

В цей день народилися українська акторка Анастасія Нестеренко та американський актор Майкл Стулбарг - свята, церковні та народні традиції на п'ятницю, 5 липня

Читать на русском
колаж
А ще 5 липня День механічного олівця

В цей день народилися українська акторка Анастасія Нестеренко та американський актор Майкл Стулбарг - свята, церковні та народні традиції на п'ятницю, 5 липня

У п'ятницю, 5 липня, православна церква шанує пам'ять візантійського ченця Афанасія АфонськогоІменини сьогодні святкують Панас, Василь, Сергій, Степан, Агнія, Ганна, Варвара, Єлизавета, Кирила, Люція.

5 липня - яке сьогодні церковне свято

Місяць у цей день втрачає свій холод, стає теплим і готовий обдарувати всіх своєю силою
Місяць у цей день втрачає свій холод, стає теплим і готовий обдарувати всіх своєю силою

За церковним календарем це дата вшанування пам'яті преподобного Афанасія Афонського, ігумена. Афанасій (ім'я при хрещенні - Авраамій) народився в каппадокійському місті Трапезунд приблизно з 925 по 930 рік. Його батьки були християнами. Коли їх не стало, сироту прихистила черниця. Після здобуття освіти юнака призвали до двору імператора Візантії як учня Афанасія, відомого оратора і вчителя словесності. Через кілька років Авраамій сам став учителем. Але не цього прагнула його душа. Він пішов у Кімінський монастир, став учнем його засновника Михайла Малеїна і прийняв чернецтво з ім'ям Афанасій.

У 960 році він прийшов на святу гору Афон. Перші роки пустельники, які жили поруч, були проти його ідей об'єднання скитів. Але вже 963 року вони побудували першу обитель, після якої звели ще три. Вороже ставлення змусило Афанасія покинути Афон і перебратися на Кіпр. Там йому привиділася Богородиця, яка пообіцяла свою допомогу і захист. Афанасій повернувся на гору ігуменом. Він продовжував будувати монастирі, поки не загинув під час обвалу стіни 5 липня 999 або 1000 року.

Народне свято 5 липня вважалося чоловічим днем. У давні часи вірили, що місячне світло приносить чоловікам цього дня силу, мужність і рішучість. Тому юнаки в цю дату намагалися вийти на вулицю і постояти під місячним світлом, або спати з відчиненим вікном, щоб світло місяця проникало в кімнату.

5 липня - яке сьогодні свято в різних країнах

Щоб відрізнити трудоголізм від захоплення своєю справою, психологи радять пройти певні тести
Щоб відрізнити трудоголізм від захоплення своєю справою, психологи радять пройти певні тести

Щорічно 5 липня у США відзначається День трудоголіка. Метою святкування цієї дати є привернення уваги до проблеми трудоголізму, яка захоплює все більшу кількість дорослих людей. 

Більшість населення не вважає трудоголізм небезпечною залежністю, а суспільство навіть заохочує людей працювати понаднормово. Але вчені довели, що ця пристрасть дуже негативно впливає на стан нервової та серцево-судинної системи, призводячи до психічних захворювань, ранніх інсультів та інфарктів. Деякі медики ставлять її на один рівень з алкоголізмом, вирватися з якого самостійно дуже важко. 

Частіше за все люди занурюються з головою у роботу з метою відволіктися від самотності або важких відносин у родині. Також причиною трудоголізму можуть психологічні травми дитинства та невпевненість у собі. 

Всесвітній День бікіні - це ще один привід гарно відпочити
Всесвітній День бікіні - це ще один привід гарно відпочити

5 липня - час взяти сонцезахисний крем та мерщій поспішати на пляж, адже саме в цей день увесь світ відзначає Всесвітній день бікіні. Ця літня подія - справжня знахідка для кожної жінки. Ви можете святкувати, відклавши всі справи, одягнувши привабливе бікіні і потягуючи охолоджуючі напої на гарячому пляжі.

Всесвітній день бікіні відзначається як річниця створення відкритого купальника. Такий дизайн у 1946 році запропонував відомий французький модельєр Луїс Ріар. У ті часи відкрита модель купальника вважалась занадто зухвалою та нескромною, тому вона поступово входила до широкого вжитку. А своєю популярністю бікіні зобов’язане популярним зіркам, зокрема Бріджит Бардо та Аві Гарднер, які почали носити відкриті купальники на громадських пляжах та у своїх фільмах. У США цей день має назву Національний день бікіні.

Бікіні можна без сумніву назвати одним з найбільших винаходів усіх часів, навіть попри те,  що його початок був не зовсім вибуховим. Чого не скажеш про його назву, яка пішла від атолу Бікіні, що в південній частині Тихого океану. Саме там випробовували водневу бомбу в 1954 році.

Цей день – не лише вшанування письмового інструменту, а й визнання механічного олівця як символу постійних інновацій, практичності та екологічності наших повсякденних приладів та інструментів
Цей день - не лише вшанування письмового інструменту, а й визнання механічного олівця як символу постійних інновацій, практичності та екологічності наших повсякденних приладів та інструментів

День механічного олівця, що відзначається щороку 5 липня, присвячений визнанню важливої ролі цього часто важливого інструменту для письма в нашому повсякденному житті. Механічний олівець є улюбленим інструментом серед інженерів, архітекторів, художників та студентів завдяки своїй точності, зручності та здатності забезпечувати постійну ширину лінії. Він займає унікальну позицію в сфері інструментів для письма та малювання, органічно поєднуючи традиційний шарм олівців зі зручністю та надійністю сучасного дизайну.

Винахід механічного олівця датується 16 століттям, але лише в 19-20 століттях його конструкція була вдосконалена, а комерційне виробництво набуло широкого розповсюдження. Механічний олівець став не лише практичним інструментом, але й виразником особистого стилю, з різноманітними варіантами - від недорогих одноразових моделей до вишуканих розкішних версій. День механічного олівця слугує нагадуванням про шлях цього скромного інструменту та його цінний внесок у різні професійні сфери та освітні контексти.

На думку деяких кінокритиків, День роботи без рук чимось нагадує єврейський шабат, проте прямих посилань на іудейську традицію в серіалі, звісно, немає
На думку деяких кінокритиків, День роботи без рук чимось нагадує єврейський шабат, проте прямих посилань на іудейську традицію в серіалі, звісно, немає

Сьогодні шанувальники американського серіалу про Спанч Боба відзначають День роботи без рук. В одній із серій Губка Боб укотре вирішив урізноманітнити сірі підводні будні і придумав дивне свято. Щоправда, мешканці Бікіні Боттом таку ідею підтримали неохоче і визнали жовтого неробу божевільним.

Хто народився 5 липня

5 липня 1944 р. - Женев'єва Град - французька актриса. Особливої ​​популярності за межами Франції набула, знявшись у комедіях про жандарма ("Жандарм одружується" та ін.) режисера Жана Жиро.

Женев'єва Град
Женев'єва Град

5 липня 1968 р. - Майкл Стулбарг - американський актор. Початкову популярність йому принесла роль професора Ларрі Гопника у чорній комедії братів Коен "Серйозна людина".

Майкл Стулбарг
Майкл Стулбарг

5 липня 1972 р. - Жиль Лелуш - французький актор, режисер і сценарист. Почав свою кар'єру як режисер, знявся у понад 50 фільмах. Його знімали Седрік Клапіш у фільмі "Париж", Аріель Зейтун у фільмі "Бандити в масках" та Жан-Поль Рув у фільмі "Без зла, без крові, без стовбура".

Жиль Лелуш
Жиль Лелуш

5 липня 1995 р. - Марко Пуришич - хорватський співак, гітарист і продюсер, відомий як Baby Lasagna. Представник Хорватії на "Євробаченні-2024" з піснею "Rim Tim Tagi Dim", посів 2 місце та 1 місце за голосуванням глядачів.

Марко Пуришич
Марко Пуришич

5 липня 1999 р. - Анастасія Сергіївна Нестеренко - українська акторка та співачка. У 2019 році Нестеренко зіграла головну роль у телесеріалі "Новенька" на Новому каналі. Разом зі співаком Mélovin вона записала дуетну пісню "Вітрила", яка стала саундтреком до телесеріалу.

Анастасія Сергіївна Нестеренко
Анастасія Сергіївна Нестеренко

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.