Яке сьогодні, 3 лютого, свято - Всесвітній день вільного кохання та боротьби з матюками

В цей день народилися україно-венесуельський хореограф Амадор Лопес та українська поп-співачка Вера Брежнева - свята, церковні та народні традиції на суботу, 3 лютого

Яке сьогодні, 3 лютого, свято - Всесвітній день вільного кохання та боротьби з матюками
А ще 3 лютого День годування птахів та День морозива на сніданок

У суботу, 3 лютого, православна церква шанує святих Симеона Богоприймця та Ганни Пророчиці. День відомий під назвами Семен та Ганна, хранитель немовлят, ремонт. Іменини сьогодні святкують Ганна, Василь, Володимир, Іван, Михайло, Микола, Павло, Роман, Семен, Тимофій.

3 лютого - яке сьогодні церковне свято

Раніше вважалося, що чим раніше розпочати приготування до нового сезону польових робіт, тим більше справ можна встигнути зробити.
Раніше вважалося, що чим раніше розпочати приготування до нового сезону польових робіт, тим більше справ можна встигнути зробити.

У церковному календарі це дата вшанування пам'яті святих Симеона Богоприймця та Ганни Пророчиці. Святий Симеон був одним із Божих обранців. Разом з іншими вченими він був направлений до Олександрії для перекладу Святого Письма грецькою мовою. У книзі пророка Ісаї йому зустрілися слова про те, що "непорочна Діва народить немовля". Симеон вирішив, що це описка. Коли він хотів замінити слово "Діва" на "Дружина", то побачив біля себе Ангела. Посланець зупинив його, запевнив у написаному і сказав, що Симеон житиме доти, доки не побачить виконання пророцтва на власні очі.

На 40-й день після Народження Христового доля привела Симеона до Єрусалимського храму, в якому саме знаходилися Марія, Йосип та їхній маленький син Ісус. Там же опинилася і Ганна Пророчиця, яка день і ніч постила і молилася біля храму, служачи Богові.

Так і відбулася зустріч праведних Симеона та Анни з Господом Богом, Спасителем усього світу. Після того, як Симеон зміг потримати немовля на руках і насолодитися його красою та величчю, він майже одразу віддав дух. На той момент йому було понад 350 років.

Святий Симеон та Ганна Пророчиця в народі вважаються покровителями дітей. А день їхньої пам'яті є вдалим для дітей та їхнього здоров'я. У цю дату прийнято балувати дітей та робити їм подарунки. У церкві цього дня молилися святому Симеону за здоров'я дітей, або ставили свічку біля його ікони.

3 лютого - яке сьогодні свято в різних країнах

До весни ще далеко, а щоб не поринути в зимову депресію, робіть щось несподіване, авантюрне та веселе
До весни ще далеко, а щоб не поринути в зимову депресію, робіть щось несподіване, авантюрне та веселе

В першу суботу лютого щороку проводиться оригінальне та веселе свято - День морозива на сніданок. З’явилося це свято в Америці у 60-х роках XX сторіччя. Придумала його Флоренс Раппапорт - мешканка Рочестера та мати 6 дітей. Одного морозного ранку молодші діти Флоренс жалілися, що на вулиці занадто холодно, щоб гуляти.

Мати запропонувала їм з’їсти на сніданок морозиво, щоб підняти настрій. Наступного року такий сніданок повторився та став традицією. Завдяки дітям та онукам Флоренс традиція розповсюдилася Штатами, а згодом з’явилася в Німеччині, Китаї, Ізраїлі, деяких африканських країнах.

Попри те, що золотисті ретривери не є професійними охоронцями, їхня мила вдача зробила їх третьою за популярністю породою сімейних собак у Сполучених Штатах
Попри те, що золотисті ретривери не є професійними охоронцями, їхня мила вдача зробила їх третьою за популярністю породою сімейних собак у Сполучених Штатах

Міжнародний день золотистого ретрівера відзначають 3 лютого. Цей день присвячений не лише вшануванню цих доброзичливих і розумних собак, але й підвищенню обізнаності про їхні потреби та популяризації відповідального ставлення до домашніх улюбленців.

День був заснований Крістен Шройер у 2012 році в пам’ять про її золотистого ретривера Квінсі. Вона обрала 3 лютого для святкування дня народження Квінсі. З того часу цей день набув популярності, а ентузіасти золотистих ретриверів по всьому світу відзначають унікальні якості та внесок цієї породи.

Золотисті ретривери відомі своєю доброю вдачею, інтелектом та універсальністю. Вони служать в різних ролях, в тому числі як собаки-терапевти, собаки-поводирі для сліпих, собаки-поводирі для глухих, мисливські собаки, собаки-розшуковці та учасники пошуково-рятувальних операцій.

Золотисті ретривери мають багату історію, яка бере свій початок у 1800-х роках у Шотландії. Спочатку їх розводили для того, щоб вони могли плавати на великі відстані та допомагали на полюванні. Сьогодні вони є не лише улюбленими домашніми улюбленцями, але й відіграють важливу роль у різних сферах діяльності завдяки своїй здатності до навчання та лагідному характеру.

День “Нагодуй птахів” підвищує обізнаність про важливість цих створінь і необхідність підтримувати їх, особливо в складні для них часи
День "Нагодуй птахів" підвищує обізнаність про важливість цих створінь і необхідність підтримувати їх, особливо в складні для них часи

День годування птахів або День підгодівлі птахів відзначають 3 лютого. Це свято варто відзначати взимку щодня. Це день, присвячений здоров’ю та виживанню диких птахів, що мешкають на подвір’ї. Цей день є нагадуванням про пташок, особливо в найхолоднішу та найсніжнішу частину зими, коли джерел їжі для птахів не вистачає.

День підгодівлі птахів був започаткований у 2016 році Бобом Метьюзом з Рочестера, штат Нью-Йорк. Усвідомлюючи проблеми, з якими стикаються птахи взимку, Метьюз наголосив на потребі у високоенергетичному кормі для птахів, щоб врятувати життя багатьох дворових співочих птахів. Ця ініціатива узгоджується з більш широким Національним місяцем підгодівлі птахів, який започаткований у 1994 році, коли Джон Портер зачитав резолюцію в стенограмі Конгресу США на захист добробуту птахів.

День підгодівлі птахів відзначається на початку лютого, коли природні джерела їжі для птахів часто приховані під снігом. Насіння, що міститься в годівничках, дає птахам необхідну енергію та силу, допомагаючи їм вижити в суворих зимових умовах. Спостереження за птахами, популярне хобі багатьох людей, значно розширюється завдяки присутності цих птахів, що робить цей день важливим як для птахів, так і для орнітологів.

Вчені кажуть, що вживання ненормативних слів говорить про щирість й емоційність особистості, а ще свідчать про розвиненість
Вчені кажуть, що вживання ненормативних слів говорить про щирість й емоційність особистості, а ще свідчать про розвиненість

Кожного року 3 лютого відзначається Всесвітній день боротьби з ненормативною лексикою. Свято започатковано з метою виховання культури спілкування у дітей та задля зменшення використання лихослів’я у дорослих, бо, як відомо, дорослі є прикладом для молодшого покоління.

Ненормативна лексика існує в кожній мові, люди використовують її для словесного вираження агресії. Лайливі слова заважають грамотному і культурному мовленню, а ще сигналізують про психологічні проблеми. Негативні слова примножують негатив у нашому житті. 

Існує також інша думка: нецензурна лексика допомагає виплеснути агресію швидко й безпечно для оточуючих нас людей. Дослідження вчених показали, що лайка допомагає вивільняти емоції та навіть зробити людину більш стійкою до болю.

Коктейль являє собою суміш Піско, лимонного соку, яєчного білка, простого сиропу та біттерів (гірких настоянок)
Коктейль являє собою суміш Піско, лимонного соку, яєчного білка, простого сиропу та біттерів (гірких настоянок)

Міжнародний день Піско сауер, що відзначається щорічно у першу суботу лютого, - це день, присвячений одному з найвідоміших і найулюбленіших коктейлів Південної Америки Піско сауер. 

Піско сауер з’явився в Лімі, Перу, на початку 20-го століття. Американський бармен Віктор Воген Морріс (Victor Vaughen Morris) створив цей напій після переїзду до Перу для роботи над залізничним проектом. Пізніше він відкрив салун у Лімі, де популяризував Pisco Sour серед місцевих жителів та емігрантів. Напій швидко став основним у південноамериканській коктейльній культурі.

У 2003 році уряд Перу офіційно встановив Міжнародний день Піско сауер як національне свято, визнавши значення напою в національній спадщині країни. Відтоді цей день набув міжнародного визнання, відзначаючи столітню історію коктейлю.

Pisco - це міцний південноамериканський алкогольний напій, глибоко вкорінений в культурно-історичному полотні Перу та Чилі, причому обидві країни претендують на його походження. Цей не витриманий бренді, виготовлений з нещодавно ферментованого перуанського виноградного сусла та соку, демонструє унікальний характер, який відрізняє його від інших алкогольних напоїв, таких як граппа або текіла. Різноманітні сорти винограду надають йому широкий спектр смаків, що робить його універсальним інгредієнтом для таких коктейлів, як Pisco Punch і Pisco Sour.

Подія зародилася в Німеччині, проте конкретної інформації про засновників та дату першого святкування не маємо
Подія зародилася в Німеччині, проте конкретної інформації про засновників та дату першого святкування немає

Щорічно 3 лютого світ відзначає неофіційне та нестандартне свято - Всесвітній день вільного кохання. Не дивлячись на незвичність такого дня, він все ж таки швидко поширився й отримав підтримку частини суспільства.

До Всесвітнього дня вільного кохання організовується низка заходів для прихильників вільних стосунків: телебачення транслює тематичні передачі, на яких медики розповідають про важливість контрацепції; різноманітні організації надають послуги для учасників свята. Під час заходу, 3 лютого, заведено обмінюватися партнерами, одружені чоловіки та жінки кохаються з іншими (свінг). Звичайно, тільки тим, кому це підходить.

Хто народився 3 лютого

3 лютого 1982 р. - Вера Вікторівна Галушка, більш відома під псевдонімом Вера Брежнева - українська поп-співачка, актриса, телеведуча. Колишня учасниця поп-групи "ВІА Гра". За час кар'єри досягла міжнародного успіху у країнах Східної Європи та країн Балтії. Посол доброї волі ООН з питань ВІЛ/СНІДу.

Вера Брежнева
Вера Брежнева

3 лютого 1983 р. - Амадор Лопес - україно-венесуельський фехтувальник, хореограф та співак, випускник Національного університету фізичного виховання та спорту України.

Амадор Лопес
Амадор Лопес

3 лютого 1996 р. - Максим Володимирович Девізоров - український актор. Свою творчу кар'єру він розпочав із посади провідного телевізійного проекту "Підсумочки" на Першому Національному каналі в Україні. Популярність принесла роль у серіалі "Перші ластівки".

Максим Девізоров
Максим Девізоров

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube