Яке сьогодні, 3 липня, свято: День зенітних ракетних військ та День вдячності кондиціонерам

Читать на русском

В цей день народилися американські актори Том Круз та Патрік Вілсон - свята, церковні та народні традиції на середу, 3 липня

Читать на русском
колаж
А ще 3 липня Міжнародний день кидання каменю та Всесвітній день без поліетиленових пакетів

В цей день народилися американські актори Том Круз та Патрік Вілсон - свята, церковні та народні традиції на середу, 3 липня

У середу, 3 липня, в Україні відзначають День зенітних ракетних військ Повітряних Сил, а православна церква шанує пам'ять патріарха АнатоліяІменини сьогодні святкують Олександр, Анатолій, Антон, Василь, Георгій, Демид, Єгор, Іван, Костянтин, Марк, Михайло, Родіон, Пилип, Фома, Ян.

3 липня - яке сьогодні церковне свято

У цей день люди заготовляють сіно. Прийнято збирати мак
У цей день люди заготовляють сіно. Прийнято збирати мак

3 липня в церковному календарі - день пам'яті патріарха Анатолія. Народився в Олександрії в другій половині IV століття. За тодішньою традицією в юності висвятився на диякона. 449 року був на Соборі в Ефесі, коли з певними порушеннями з патріаршого престолу був знятий Флавіан Константинопольський. Сторони не могли дійти згоди про те, кого поставити на його місце. Тому вирішили вибрати з молодих священнослужителів. Вибір припав на Анатолія.

Папа Діоскор I був впевнений, що зможе схилити молоду людину на свій бік, але Анатолій усе своє життя залишався вірним канонам православної церкви. За його правління було перенесено до Константинополя чимало мощей християнських мучеників. А 457 року навіть коронував Лева I Макеллу, який зійшов на імператорський престол. Це був перший подібний випадок.

Загалом свято 3 липня з давніх часів вважається нещасливою датою. Наші пращури помітили, що в цей період люди частіше починають хворіти на алергії, отруєння, ГРВІ та болі в спині. У цей день намагалися не починати нових справ і нікуди не виїжджати.

3 липня - яке сьогодні свято в різних країнах

Сучасна модель зенітних військ ЗСУ - мобільні, всебічно забезпечені та навчені сили, які спроможні працювати у будь-яких умовах
Сучасна модель зенітних військ ЗСУ - мобільні, всебічно забезпечені та навчені сили, які спроможні працювати у будь-яких умовах

Починаючи з 3 липня 2011 року своє професійне свято відзначають представники українських зенітних ракетних військ, яке було встановлено наказом Міністерства оборони України від 10.02.2011 - День зенітних ракетних військ Повітряних Сил України

Проведення Дня зенітних ракетних військ Повітряних Сил ЗСУ сприяє усвідомленню суспільства важливості потужного та ефективного захисту у системі протиповітряної оборони країни. Зенітним ракетним військам довірено важливу місію - спільно з іншими воєнними постійно боронити повітряний простір над українськими містами, важливими стратегічними об’єктами від авіаційних та інших ударів противника. Святкова подія стимулює військовослужбовців добросовісно виконувати свою роботу. 

Якщо ваш кондиціонер працював безперервно протягом тривалого часу, йому не завадить перерва. Подумайте про те, щоб вимкнути його на деякий час, щоб дати йому відпочити
Якщо ваш кондиціонер працював безперервно протягом тривалого часу, йому не завадить перерва. Подумайте про те, щоб вимкнути його на деякий час, щоб дати йому відпочити

Щороку, з 3 липня по 15 серпня, ми відзначаємо День вдячності кондиціонерам. Цей період присвячений визнанню геніального винаходу кондиціонера та його значного внеску в сучасний побут суспільства. Окрім того, що кондиціонери рятують від спеки, вони відіграють важливу роль у підтримці температури в медичних установах та фільтруванні повітря від алергенів. Інститут кондиціонування та охолодження повітря (Air Conditioning and Refrigeration Institute або A.R.I.) також відзначає ці дні як Дні вдячності за кондиціонери, нагадуючи власникам кондиціонерів про важливість регулярного очищення та технічного обслуговування своїх пристроїв.

Початок винайдення сучасного кондиціонера можна віднести до 1902 року, завдяки винахідливості Вілліса Хевіленда Керріера (Willis Haviland Carrier). Живучи в Нью-Йорку, Керріер намагався вирішити проблему високої вологості в приміщенні місцевої друкарні. Він спостерігав охолоджуючий ефект повітря, коли воно проходило над змійовиками, наповненими водою, що призвело до створення першої функціональної моделі кондиціонера, який регулював як температуру, так і вологість. Спочатку призначені для промислового застосування, кондиціонери незабаром знайшли своє місце і в житлових приміщеннях.

Протягом століть людство розробляло різні методи контролю температури навколишнього середовища. До появи кондиціонерів різні цивілізації сформулювали свої унікальні способи боротьби зі спекою. Перси, що існували понад 3 000 років тому, використовували "кванати" - складну систему підземних водних каналів - для охолодження своїх осель. Римляни мали подібний механізм через розгалужену мережу акведуків, які подавали потоки води до міст і сіл, а охолоджену воду використовували в громадських лазнях, фонтанах і будинках заможних людей.

У Стародавньому Єгипті для забезпечення природної вентиляції в будівлях використовували архітектурні елементи, які називалися вітроловками. Корисність вентиляторів отримала розвиток, коли Дін Хуан з китайської династії Хань створив роторний вентилятор з сімома колесами. Безперечно, кондиціонер зробив революцію у взаємодії людини з температурою, забезпечивши комфорт навіть у найбільшу спеку. Саме кондиціонерам завдячує своїм походженням концепція літніх блокбастерів, коли люди шукали притулку від спеки в кінотеатрах, тим самим збільшуючи продажі квитків.

Щороку один українець використовує приблизно 500 пакетів з поліетилену, тоді як мешканцям ЄС потрібно 90
Щороку один українець використовує приблизно 500 пакетів з поліетилену, тоді як мешканцям ЄС потрібно 90

Хоча б один день на рік згадати про чистоту навколишнього середовища закликає Всесвітній день без поліетиленових пакетів, який відзначається щорічно 3 липня. У цей день рекомендується відмовитись від користування виробами з пластику чи поліетилену та замінити їх альтернативними еко-товарами: паперовими пакетами та стильними торбинками багаторазового користування.

Подію започаткували для привернення уваги суспільства до глобальної проблеми засміченості планети відходами з пластику, які майже не розкладаються. Поширення інформації про можливість заміни небезпечного матеріалу екологічними та бюджетними рішеннями допоможе усвідомити нищівний вплив його використання та сформувати у людей нову поведінку, безпечну для довкілля.

Понад 40 країн світу заявили про повну чи часткову відмову від таких виробів. А на початку червня 2021 Верховна Рада прийняла закон, що обмежує використання поліетиленових пакетів в Україні.

Спільною метою всіх учасників є отримання задоволення та поширення доброти
Спільною метою всіх учасників є отримання задоволення та поширення доброти

Щороку 3 липня відзначається Міжнародний день кидання каменю, який слугує платформою для наскального мистецтва, покликаного надихати і поширювати доброту. Хоча цей день є неофіційним, багато ентузіастів хочуть, щоб його визнали офіційним святом, надаючи більше часу для занурення у творчість і радість від відкриття сотень скель, на яких написані тематичні слова, приховані для інших, щоб на них не натрапили інші. Протягом останніх семи років цього дня тисячі людей по всьому світу беруть участь у глобальному пошуку скарбів, в той час як інші створюють ті самі скарби, які шукають. 

Проект Word Rocks ініціював Міжнародний день кидання каменю у 2015 році, об’єднавши тисячі людей по всьому світу навколо єдиної мети. Відтоді The Word Rocks Project разом з The Kindness Rock Project є спонсорами цього неофіційного заходу. Щороку вони пропонують тематичні слова або фрази, які стають орієнтиром для святкування цього дня. Мета заходу - поширювати доброту, плекати надію та додавати веселощів у наше життя через творчий засіб наскального мистецтва.

Спільноти наскального мистецтва по всьому світу відзначають цей день і створюють унікальні профілі в соціальних мережах для демонстрації своїх робіт. Минулі теми, такі як "Разом" (2020), "Будь світлом" (2021), "Гармонія" та "Ти маєш значення" (2019 та 2018, відповідно), втілюють цінності, які пропагує ця подія.

Практика передачі меседжів за допомогою прикрашених каменів не є новим явищем. Її коріння сягає тисячоліть, починаючи з наскельних малюнків, створених понад 30 000 років тому, а згодом перетворившись на мистецтво піктографії близько 500 року до н.е. Стародавні єгиптяни, наприклад, використовували наскельне мистецтво для документування легенд про своїх божеств. Хоча не всі печерні малюнки історично зображували розповіді, більшість з них передавали глядачам важливу інформацію.

Подібно до цього, художники наскального живопису пишуть на скелях тематичні слова і ховають їх, щоб люди могли знайти їх у Міжнародний день кидання каменю. Ця практика має на меті надихнути тих, хто знайде ці прикрашені камені, і розвинути почуття глобальної спільноти серед учасників.

Громадянська непокора - свідома відмова або мирний протест громадян підкорятися несправедливим законам, відповідно до свого сумління
Громадянська непокора - свідома відмова або мирний протест громадян підкорятися несправедливим законам, відповідно до свого сумління

День непокори, який щороку відзначається 3 липня, - це свято тих, хто грає не за правилами. Підривна діяльність була популярною впродовж усієї історії, фактично, саме колесо історії часто оберталося саме завдяки тим, хто не хотів підкорятися та прагнув змін на краще. День непокори – це ненасильницький протест проти проблем, законів або причин, які вважаються несправедливими. Справжній дух цього дня полягає в тому, щоб спробувати щось нове, постояти за себе або когось іншого, особливо якщо ви обтяжені правилами або структурами, якими зловживають або які роблять життя надто буденним.

Історія людства яскраво демонструє як непокора допомогла змінити світ, коли вона була зроблена в правильний спосіб і з істинним духом справедливості. Святкування цієї події допомагає кожному зрозуміти, що таке громадянська чи соціальна непокора та вирішити, чи потрібно брати у ній участь.

У 1849 р. вперше цей термін застосував американський письменник Генрі Торо у своєму есе, де навів приклад відмови сплачувати податки, протестуючи проти несправедливості державних діячів. Прояви громадянської непокори продемонстрували Махатма Ганді у боротьбі за свободу Індії, Мартін Лютер Кінг - за громадянські права темношкірих у США. Громадська непокора застосовувалась для боротьби з соціально-економічною, релігійною, етнічною та расовою дискримінацією.

Основна мета Дня непопокори - привернути увагу громадськості до проблеми та спонукати законодавчі органи відповідним чином змінювати законодавство. Це свято відзначається саме через ефективність даного методу боротьби за справедливість.

Хто народився 3 липня

3 липня 1943 р. - Кертвуд Ларсон Сміт - американський актор, відомий за ролями у фільмі "Робокоп" і у франшизі "Зоряний шлях".

Кертвуд Ларсон Сміт
Кертвуд Ларсон Сміт

3 липня 1962 р. - Том Круз - американський актор, кінорежисер, сценарист і кінопродюсер. Вершиною його акторської майстерності критики вважають роль у драмі "Магнолія", відзначену безліччю нагород.

Том Круз
Том Круз

3 липня 1973 р. - Патрік Джозеф Вілсон - американський актор і співак. Дворазовий номінант на премію "Золотий глобус". У 2023 році дебютував як режисер фільму "Астрал 5: Червоні двері".

Патрік Джозеф Вілсон
Патрік Джозеф Вілсон

3 липня 1981 р. - Олександра Вікторівна Ніколаєнко-Раффін - українська топ-модель, телеведуча та акторка. Володарка титулів Міс Одеса-2001, Міс Україна - Південь-2001, переможниця національного XI конкурсу краси Міс Україна-2001. Фіналістка конкурсів Міс Світ-2001, Міс американська мрія-2001, "Міс туризм інтернешнл-2002". Засновниця конкурсу краси Міс Україна - Всесвіт.

Олександра Вікторівна Ніколаєнко-Раффін
Олександра Вікторівна Ніколаєнко-Раффін

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.