Яке сьогодні, 27 липня, свято: День медика та гамбургера

В цей день народилися ірландський кіноактор Джонатан Майєрс та датський актор Ніколай Костер-Вальдау - свята, церковні та народні традиції на суботу, 27 липня

Яке сьогодні, 27 липня, свято: День медика та гамбургера
А ще 27 липня День "Візьміть свою кімнатну рослину на прогулянку" та вшанування волинки

У суботу, 27 липня, в Україні відзначають День медика, а православна церква шанує пам'ять святого великомученика Пантелеймона (Пантолеона). Іменини сьогодні святкують Ян, Еммануїл, Сава, Платон, Микола, Клим, Іван, Герман, Анфіса.

27 липня - яке сьогодні церковне свято

У народі святого шанують як цілителя, цілителя і заступника воїнів. Йому моляться про позбавлення від недуги
У народі святого шанують як цілителя, цілителя і заступника воїнів. Йому моляться про позбавлення від недуги

Цього дня церква вшановує святого великомученика Пантелеймона (Пантолеона). Він народився в Нікомідії та був молодим лікарем. На початку IV століття, за часів "великих гонінь християн", доля познайомила його з проповідником Єрмолаєм, який відкрив юнакові очі на істинного Бога і хрестив його новим ім'ям. Але по-справжньому Пантелеймон повірив у Бога, коли звернувся до нього по допомогу в лікуванні дитини, вкушеної отруйною змією, і дитя чудесним чином зцілилося. Після того юний лікар вирішив присвятити своє життя безкорисливому лікуванню.

Такий спосіб життя накликав на Пантелеймона гнів "братів по ремеслу". Наклепи та кляузи мали успіх. Імператор запросив його до себе, запропонував спростувати доноси й заявити привселюдно, що він не є прихильником християнської віри. На що молодий чоловік запропонував свої умови: хто вилікує тяжкохворого, язичник-лікар чи лікар-християнин, того віра і є істинною. Завдяки тому, що суперечку виграв саме він, багато язичників перейшли в християнство. А сам Пантелеймон за такий зухвалий вчинок був прив'язаний до оливи та обезголовлений.

У народне свято 27 липня господині обов'язково готували страви з молодої капусти - борщ, голубці, пироги. Вірили, що страви з капусти цього дня не тільки принесуть міцне здоров'я, а й гарантують багатий врожай цього року. Випічкою з капусти пригощали кумів і рідних, а залишки овочу квасили.

27 липня - яке сьогодні свято в різних країнах

Професійне свято медичних працівників було перенесене, щоб ця подія не співпадала з з відзначенням на росії
Носіння білих лікарняних халатів розпочалось з 19 сторіччя

Раніше щорічно третьої червневої неділі Україна відзначала професійне свято - День медичного працівника (або День медика). Подія встановлена президентом Леонідом Кравчуком 3 червня 1994 року. А з 2023 року День медика відзначатиметься 27 липня згідно з Указом Президента України Володимира Зеленського.

Метою Дня медика є подяка усім медичним фахівцям (лікарям, медсестрам, санітарам, лаборантам, фельдшерам тощо) за їхню відповідальну й незамінну працю, підвищення ініціативи медичних працівників.

Метою такої події є залучення людей до зближення зі своїми кімнатними рослинами, адже вчені повідомляють, що прогулянки, розмови та музика позитивно впливають на стан рослин
Метою такої події є залучення людей до зближення зі своїми кімнатними рослинами, адже вчені повідомляють, що прогулянки, розмови та музика позитивно впливають на стан рослин

27 липня кожного року відзначається нетипове й неофіційне свято - День "Візьміть свою кімнатну рослину на прогулянку". Подію започаткували Томас та Рут Рой (вони заснували понад 80 веселих свят). 

27 липня - чудова можливість перевірити точність наукових досліджень. Візьміть із собою на вулицю улюблену домашню рослинку та подружіться з нею. Інший варіант святкування - перемістити рослину, наприклад, в більш сонячне місце, таким чином змінивши її середовище перебування.

День вшанування волинки дає можливість заглибитися в шотландську історію та культуру, дізнавшись про значну роль волинки, яку вона відіграла не лише в музичному плані
День вшанування волинки дає можливість заглибитися в шотландську історію та культуру, дізнавшись про значну роль волинки, яку вона відіграла не лише в музичному плані

День вшанування волинки, що відзначається щорічно 27 липня, - це вшанування культового шотландського інструменту, свято унікального і мелодійного звучання волинки. Цей старовинний інструмент, глибоко вкорінений у шотландській традиції, має багату історію, що охоплює тисячоліття, і відігравав значну роль у різних культурних, церемоніальних і навіть військових контекстах.

Попри те, що волинка асоціюється з Шотландією, вона має давню історію, яка, ймовірно, почалася в Месопотамії. Кажуть, що пастухи в цьому регіоні грали на ранніх версіях волинки на дозвіллі. Існують також свідчення, що волинку використовували в Стародавньому Єгипті та хети близько 1000 року до нашої ери, хоча ці докази не є остаточними.

До Греції волинка потрапила завдяки римлянам, які дуже любили цей інструмент. Кажуть, що римський імператор Нерон грав на волинці, демонструючи її популярність у Римській імперії. Після римського вторгнення у 5 столітті волинка набула широкого розповсюдження у Британії, особливо в таких регіонах, як Вустершир, Ноттінгемшир та Ланкашир.

Перша історична згадка про шотландську волинку відноситься до битви при Пінкі в 1547 році. До 18 століття волинка стала емблемою шотландської національної ідентичності. Військові широко використовували волинку для спілкування та надихали війська перед битвами. Хоча після невдалого шотландського повстання 1745 року використання волинки на війні зменшилося, вона продовжує залишатися життєво важливою частиною шотландської культури та церемоній.

День вшанування волинки - це свято не лише самого інструмента, але й багатої культурної спадщини та традицій, пов’язаних з ним. Битви, паради, похорони й весілля, волинка завжди була невід’ємною частиною багатьох важливих подій в історії людства. Цей день заохочує людей дізнатися про історію волинки, оцінити її унікальне звучання і визнати її культурне значення.

Власноручне приготування гамбургерів дозволяє повною мірою проявити на кухні свої творчі здібності, адже традиційний рецепт гамбургера є базовим, тому його можна скільки завгодно змінювати й доповнювати своїми улюбленими продуктами чи спеціями
Власноручне приготування гамбургерів дозволяє повною мірою проявити на кухні свої творчі здібності, адже традиційний рецепт гамбургера є базовим, тому його можна скільки завгодно змінювати й доповнювати своїми улюбленими продуктами чи спеціями

М’яка рум’яна булочка, хрусткий прохолодний салат, стиглі солодкі помідори, а в середині соковита, добре приправлена котлета з яловичини - мабуть, у світі знайдеться небагато людей, які в цьому описі не впізнають гамбургер. В США його вважають одним з неофіційних національних символів, нарівні з джинсами та кока - колою. Та й у решті світу ця їжа є надзвичайно популярною завдяки смаковим якостям, поживності й доступності.  Щосекунди тільки в мережі "McDonald’s" продається 75 гамбургерів, тож не дивно, що простій, але такій апетитній булочці з котлетою люди присвятили особливе свято - щороку 27 липня у світі заведено відзначати День народження гамбургера.

Відомо, що подрібнене м’ясо, тобто фарш, є надзвичайно давнім кулінарним винаходом. Про це свідчить книга рецептів давньоримського гурмана Марка Габія Апіція, де є опис страви з дрібно нарізаного м’яса, змішаного з товченими горіхами та приправами. Також появу фаршу пов’язують з військом Чінгісхана, яке, як відомо, пересувалося верхи на конях. Воїни проводили в дорозі багато часу і часто не мали змоги зупинитися, щоб розвести багаття, тому винайшли оригінальний спосіб приготування м’яса - шматки ягнятини чи яловичини клали під сідло, і за час руху воно розм’якшувалося та перетворювалося на фарш. Його їли в сирому вигляді, лише підсоливши, і при цьому навіть не сходили з коня. 

Коли монголи підкорили Київську Русь, то спершу східні слов’яни, а від них і європейці перейняли просту ідею рецептів з подрібненого м’яса. Французи створили "стейк тартар" (назва прямо пов’язана зі словом "татари"), тобто страву з дрібно нарізаної сирої яловичини з додаванням цибулі та яйця. Інший варіант прижився в Гамбурзі, де набув вигляду фаршу, запеченого в панірувальних сухарях. До XVII століття страви з фаршу стали дуже популярними в Німеччині - його смажили або заправляли в сосиски. З середини XVIII століття німецькі гастрономічні традиції почали потрапляти до Англії та вже у 1802 році до Оксфордського словника було додано термін "гамбурзький стейк", який означав нарізану яловичину, злегка підкопчену та змішану з цибулею й панірувальними сухарями. 

Солені й копчені страви були ідеальними для тривалих морських подорожей, тому гамбурзький стейк перетнув Атлантичний океан на кораблях, які доставляли в Новий Світ тисячі емігрантів з Європи, в тому числі й з Німеччини. Деякі з них відкривали в США свої ресторани, обов’язково включаючи до меню м’ясну котлету. Цікаво, що самі німці називали її не гамбурзьким стейком, а "Frikadelle" або "Bulette".

Міжнародний день декору – це яскраве свято творчості, індивідуальності та культурного обміну. Грайливий і барвистий світ моди на прикраси надихає створити унікальну ідентичність і насолодитися радісним духом цієї японської субкультури
Міжнародний день декору - це яскраве свято творчості, індивідуальності та культурного обміну. Грайливий і барвистий світ моди на прикраси надихає створити унікальну ідентичність і насолодитися радісним духом цієї японської субкультури

Міжнародний день декору, що відзначається в останню суботу липня кожного року, присвячений унікальній і колоритній японській субкультурі, відомій як мода на декор. Мода на декор, що характеризується екстравагантним використанням аксесуарів та яскравих кольорів, стала символом індивідуального самовираження та творчості на модній сцені Харадзюку. 

Мода на декор виникла наприкінці 1990-х - на початку 2000-х років на галасливих вулицях Харадзюку в Токіо. Відомий своїми зухвалими та еклектичними стилями моди, Харадзюку став ідеальним тлом для ентузіастів декору, щоб продемонструвати свої яскраві та надто вигадливі вбрання. Термін "декор" походить від японського слова "прикраса", що влучно описує суть цього модного тренду.

На моду декору значною мірою вплинули мультфільми 80-х років, а популярні персонажі, такі як "Хелло Кітті", "Полуничне тістечко" та "Кероппі", часто з’являються на одязі та аксесуарах. Стиль підкреслює дитячу та примхливу естетику, а його носії прикрашають себе великою кількістю аксесуарів, яскравими кольорами та грайливими візерунками.

Міжнародний день декору був заснований для того, щоб відзначити цей унікальний стиль моди та творчість, на яку він надихає. Цей день заохочує людей прийняти свою індивідуальність і виразити себе через барвисту і грайливу лінзу моди декору.

Міжнародний день декору - це день розваг з модою. Прикрашати себе барвистими аксесуарами та грайливим одягом може бути приємним заняттям, яке приносить радість і позитивні емоції. Цей день пропонує можливість дізнатися про японську культуру та історію моди Харадзюку. Він заохочує культурний обмін і взаєморозуміння.

Хто народився 27 липня

27 липня 1970 р. - Ніколай Костер-Вальдау - данський актор і продюсер. Найбільш відомий за фільмами "Чорний яструб", "Мисливці за головами", "Облівіон", "Постріл у порожнечу", а також за роллю Джейме Ланністера в телесеріалі "Гра престолів".

Ніколай Костер-Вальдау
Ніколай Костер-Вальдау

27 липня 1977 р. - Джонатан Ріс Майєрс - ірландський кіноактор. Справжня слава прийшла до нього після виходу на екрани драми Вуді Аллена "Матч пойнт" 2005 року. Роль Кріса Вілтона виводить актора на новий рівень: останнім за часом проєктом для нього стала участь у високобюджетному сиквелі фільму "Місія нездійсненна 3".

Джонатан Ріс Майєрс
Джонатан Ріс Майєрс

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube