Яке сьогодні, 27 квітня, свято: День кадровика України та Всесвітній день нюху

Читать на русском

В цей день народилися британський актор Кевін Макнеллі та український актор Суровцев Олексій - свята, церковні та народні традиції на суботу, 27 квітня

Читать на русском
колаж
А ще 27 квітня День азбуки Морзе та Міжнародний день скульптури

В цей день народилися британський актор Кевін Макнеллі та український актор Суровцев Олексій - свята, церковні та народні традиції на суботу, 27 квітня

У суботу, 27 квітня, українці відзначають День кадрового працівника, а православна церква шанує пам'ять апостола від 70-ти Симеона Єрусалимського, родича Господнього по плоті, єпископа. Іменини сьогодні святкують Георгій, Єгор, Іван, Ілларіон, Микола, Павло, Петро, Семен, Сергій, Степан, Ян, Анастасія, Марія.

27 квітня - яке сьогодні церковне свято

Наші предки вважали, що сонячне світло 10 травня набуває цілющих властивостей. Тому хворим людям у цю дату варто хоча б ненадовго вийти на вулицю
Наші предки вважали, що сонячне світло 27 квітня набуває цілющих властивостей, тому хворим людям у цю дату варто хоча б ненадовго вийти на вулицю

Православні віряни відзначають церковне свято 27 квітня на честь священномученика Симеона. Симеон Єрусалимський - племінник Йосипа Обручника. Уже дорослим він став свідком чудес, які творив Ісус. Вони так схвилювали його, що Симеон істинно увірував у Господа. Він приєднався до численних послідовників Учителя і став одним із 70-ти апостолів.

Він проповідував вчення Ісуса, допомагав заблукалим віднайти істинну дорогу і нещадно викривав язичників та їхніх ідолів. Після смерті першого єпископа на його місце в Єрусалимі обрали Симеона. 40 років він скеровував паству, перш ніж 107 року на нього надійшов донос. У ньому йшлося, що єпископ - нащадок царя Давида. Римляни в той час винищували всіх, хто походив із роду царя і проповідував православне віросповідання. Римський правитель Аттік наказав заарештувати єпископа, піддати тортурам і стратити. У 120 років святого Симеона розіп'яли на хресті.

За традицією цей день проводять на землі: орають її та садять різні культури. Щоб визначити, чи настав час сіяти хліб, прикладають руку до землі. Якщо вона ще холодна, то варто трохи почекати. Холодний ґрунт може погубити посіви, і вони не зійдуть. Якщо земля тепла, значить, термін підійшов.

27 квітня - яке сьогодні свято в різних країнах

 День кадрового працівника
День кадрового працівника

Професійне свято працівників кадрової служби досі офіційно не встановлене на державному рівні. Але існує і неофіційне свято кадровиків. З 2007 р. спеціалісти по кадрах відзначають 27 квітня свято кадрового працівника. Саме в цей день у 1993 р. було затверджено основний документ, що засвідчує трудову діяльність громадянина країни - трудову книжку. Тому  кадрові працівники країни вважають саме цю дату днем професійного свята.

Починаючи з 2011 р. щороку Всеукраїнська асоціація працівників кадрової служби та редакція журналу для кадровиків звертаються до глав держави з проханням встановити День працівника кадрів 27 квітня. А поки що спеціалісти по кадрах надалі відмічають професійне свято неофіційно і щороку мають надію, що 27 квітня буде задокументованим Днем кадровика України.

Кодування інформації, яке використовується на даний час, має дещо змінений вигляд
Кодування інформації, яке використовується на даний час, має дещо змінений вигляд

27 квітня 1791 р. народився американський винахідник Семюел Морзе, який впровадив спосіб передачі інформації за допомогою крапок і тире. Тому в цю дату  весь світ святкує День азбуки Морзе

Все життя Морзе заробляв на прожиття живописом та написанням портретів. Тяги до технічних наук у нього було набагато менше, ніж до мистецтва. Та в 1825 році він отримав повідомлення про тяжку хворобу дружини. Але до моменту свого приїзду живою він її не застав. Оскільки послання до одержувачів в той час йшли дуже довго, згорьований Морзе задумався над винаходом, який дав би людям можливість надсилати повідомлення набагато швидше. На цю справу він витратив 13 років. В результаті був винайдений електромагнітний телеграф, відомий як "апарат Морзе", та з’явились спеціальні коди у вигляді крапок і тире - легендарна "азбука Морзе".

Всесвітній день нюху нагадує, що в разі погіршення відчуття запахів слід відвідати лікаря-отоларинголога чи невролога. Такі симптоми можуть свідчити про хворобу
Всесвітній день нюху нагадує, що в разі погіршення відчуття запахів слід відвідати лікаря-отоларинголога чи невролога. Такі симптоми можуть свідчити про хворобу

Всесвітній день нюху було засновано у 1988 році шотландцем Джорджем Доддом - ученим-ароматистом, парфумером, ароматерапевтом, експертом із запахів. Дату святкують щороку 27 квітня. Спонсором свята виступають Aroma Academy та Perfume Academy. 

Джордж Додд пройшов великий кар’єрний шлях від навчання у сфері молекулярної хімії та біології до заснування першої у світі компанії з біотехнології запахів. Він вважає, що нюх можна і потрібно тренувати. Засновник свята у 1970-х роках працював над розробкою навчальних комплектів для сліпих дітей з метою хоча б часткової компенсації втраченого зору.

Цей день можна відсвяткувати, завдавши своєму носові тести. Наприклад, на прогулянці принюхуватися та намагатися визначити, звідки йде який запах. Або підготувати для друзів чи родини вікторину: скласти у непрозорі ємності різні пахучі речі (апельсинову кірку, кавове зерно, мило, зубну пасту тощо) та давати понюхати, попрохавши визначити, чим пахне. Нюх - один з органів чуттів, він також про почуття і часто про інтуіцію. Як часто запахи нас занурють у спогади, ми асоціюємо запахи з певними людьми, подіями та періодами свого життя.

27 квітня 1965 року в США компанія Procter & Gamble отримала патент на одноразові підгузки
27 квітня 1965 року в США компанія Procter & Gamble отримала патент на одноразові підгузки

Саме цей день вважається Днем народження "памперсів". Винайшов таку потрібну річ співробітник компанії Віктор Міллз, який займався технологією виробництва мила. На той час він був дідусем трьох онуків. Тому питання створення одноразової пелюшки для нього було актуальним.

Перші пластикові трусики зі складчастою прокладкою, яка здатна поглинати рідину, випробували онуки Міллза. Винахід їхнього дідуся виявився перспективним. Та перший масовий випуск був невдалим. Влітку при високій температурі повітря у дітей, яким одягали памперси з пластику, з’явилося подразнення шкіри. Тому тогочасні батьки відреагували на такий винахід шквалом негативних відгуків.

Але розробники на цьому не зупинились. У березні 1959 р. цупкий пластик був замінений на більш м’який матеріал, який "дихав" та краще вбирав вологу. Тому більшість сімей визнала експеримент успішним. Схвальні відгуки батьків спонукали керівництво компанії створити потужності для широкого виробництва одноразових підгузків, які з часом поступили в продаж.

Спеціалізовані ветеринарні крамниці й аптеки теж не обходяться без ветеринарів, які надають фахові консультації відвідувачам
Спеціалізовані ветеринарні крамниці й аптеки теж не обходяться без ветеринарів, які надають фахові консультації відвідувачам

Кваліфікованої медичної допомоги часом потребують не тільки люди, а й тварини. В такому разі на допомогу приходять спеціалісти дуже шляхетної й доброї професії - лікарі ветеринарної медицини або ветеринари. Їхня праця нелегка, адже чотирилапі чи пернаті пацієнти не можуть розповісти, що й де болить, та й слів вдячності від них годі чекати. Тому займатися цією роботою можуть тільки ті, хто по-справжньому любить тварин, а також володіє талантом спілкування з ними. Для вшанування всіх ветеринарів та їхньої надзвичайно потрібної роботи існує свято - Всесвітній день ветеринара, який відзначають щороку в останню суботу квітня.

Для всіх власники домашніх тварин очевидною є величезна роль ветеринарних лікарів в житті їхніх улюбленців. Ці спеціалісти не тільки лікують вже наявні хвороби, а й займаються профілактикою - проводять огляди, роблять щеплення.

Своєчасна вакцинація та правильний догляд важливі не тільки для домашніх тварин, а й для тих, які забезпечують нас  продовольством, тому без ветеринарних лікарів неможливо уявити роботу сільськогосподарських ферм та птахофабрик. Також дуже важливою є ветеринарно-санітарна експертиза на ринках, яка визначає придатність до вживання людьми м’ясних і молочних продуктів.

Саме ветеринарні служби в усіх країнах слідкують за тим, щоб не траплялося епідемій хвороб, переносниками яких є дикі тварини. Тому періодично в сільській місцевості проводиться безкоштовна вакцинація домашніх собак і котів від сказу та інших небезпечних захворювань. Також ветеринари здійснюють стерилізацію безпритульних тварин. Однією з важливих й складних сферо ветеринарної професії є зоопарки й цирки, адже там часто доводиться лікувати екзотичних тварин та хижаків.

Одна з найбільших у світі скульптур – статуя Христа Спасителя, що у Ріо-де-Жанейро, вартувала 250 тисяч доларів (у 1931 році)
Одна з найбільших у світі скульптур - статуя Христа Спасителя, що у Ріо-де-Жанейро, вартувала 250 тисяч доларів (у 1931 році)

Щорічно в останню суботу квітня світ відзначає молоде творче свято - Міжнародний день скульптури. Подію започаткував Міжнародний центр скульптур у 2015 році. Скульптура - це різновид образотворчого мистецтва, витвір якого має тривимірну форму та найчастіше зображує людину, аніж тварину. Скульптура зародилась ще в глибоку давнину.

Метою Міжнародного дня скульптури є підвищення поінформованості суспільства щодо мистецтва скульптури та витворів цього виду мистецтва, звернення уваги до вагомості скульптур для людства.

Всесвітній день диско-супу – це більше, ніж просто день кулінарії та музики; це рух до сталого майбутнього, де їжу цінують і зберігають
Всесвітній день диско-супу - це більше, ніж просто день кулінарії та музики, це рух до сталого майбутнього, де їжу цінують і зберігають

Всесвітній день диско-супу - це незвичайна щорічна подія, яка об’єднує світову спільноту проти харчових відходів через радість кулінарії та музики. Відзначається в останню суботу квітня. Ця яскрава подія, організована Молодіжною мережею Слоу Фуд (Slow Food Youth Network, SFYN), є нагадуванням про надлишок їжі, що виробляється та викидається у світі, та підкреслює потенціал відновлених продуктів харчування. З моменту свого заснування в Берліні під назвою "Schnippeldisko", Всесвітній день диско-супу поширився по всьому світу, ставши символічною і практичною відповіддю на проблему марнотратства їжі.

Всесвітній день диско-супу не лише підвищує обізнаність про харчові відходи, але й виконує роль освітньої платформи. Він залучає людей, особливо молодь, до розмов про політику та практики сталого харчування. Захід заохочує місцеві громади розробляти стратегії поводження з харчовими відходами, які відповідають глобальним цілям сталого розвитку, за підтримки інструментарію та ресурсів, наданих SFYN. Учасники дізнаються про тонкощі організації публічних заходів, управління кампаніями та взаємодії з місцевими та міжнародними ЗМІ.

Всесвітній день дизайну – це не лише святкування досягнутого, але й ініціатива, спрямована на майбутнє, яка визнає потенціал дизайну у формуванні майбутнього
Всесвітній день дизайну - це не лише святкування досягнутого, але й ініціатива, спрямована на майбутнє, яка визнає потенціал дизайну у формуванні майбутнього

Всесвітній день дизайну відзначається щорічно 27 квітня, цей день є глобальним нагадуванням про невід’ємну роль дизайну в нашому повсякденному житті. Це день визнання впливу дизайну на соціальний, економічний і культурний розвиток та відзначення внеску дизайнерів у всьому світі. З моменту заснування Міжнародної ради дизайну (International Council of Design) у 1963 році цей день перетворився на глобальне святкування, що підкреслює здатність дизайну вирішувати проблеми, покращувати життя та створювати краще майбутнє.

Всесвітній день дизайну був започаткований для того, щоб підкреслити, як дизайн збагачує наше життя незліченними способами, часто непомітно для нас самих. Він охоплює все - від краси та функціональності фізичних об’єктів до структури та ефективності нашого цифрового світу. Вшановуючи різноманітність і творчість дизайнерської спільноти, Всесвітній день дизайну заохочує дизайнерів і громадськість використовувати свої навички для загального блага, вирішуючи глобальні проблеми за допомогою інноваційних рішень.

Спочатку відзначався як Всесвітній день графіки в 1995 році, але згодом цей день розширився, охопивши всі аспекти дизайну. Міжнародна рада дизайну, раніше відома як Icograda, встановила цей день на честь свого заснування 27 квітня 1963 року. Щороку Всесвітній день дизайну обирає тему, яка відображає актуальні глобальні проблеми та роль дизайну у їх вирішенні, демонструючи багатогранність і важливість дизайнерського мислення.

Хто народився 27 квітня

27 квітня 1956 р. - Кевін Роберт Макнеллі - британський актор, найбільш відомий за роллю Джошамі Гіббса в серії фільмів "Пірати Карибського моря".

Кевін Роберт Макнеллі
Кевін Роберт Макнеллі

27 квітня 1976 р. - Саллі Сесілія Гокінс - британська актриса. Її виконання ролі Поппі у фільмі 2008 року "Безтурботна" принесло їй кілька міжнародних нагород, включно із "Золотим глобусом" за найкращу жіночу роль у комедії або мюзиклі.

Саллі Сесілія Гокінс
Саллі Сесілія Гокінс

27 квітня 1982 р. - Суровцев Олексій Анатолійович - український актор театру і кіно, хореограф, художник, музикант. 2020 року отримує запрошення у серіал "Слід" на головну лінійну роль оперативника Тараса Римаря. Протягом наступних двох років знімається у 20 епізодичних ролях у кіно та серіалах, отримує одну з головних ролей у повнометражному фільмі.

Суровцев Олексій Анатолійович
Суровцев Олексій Анатолійович

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.