Яке сьогодні, 27 червня, свято: Всесвітній день рибальства та День народження банкомата

Читать на русском

В цей день народилися американський актор Тобі Магуайр та українська співачка TAYNA - свята, церковні та народні традиції на четвер, 27 червня

Читать на русском
Яке сьогодні, 27 червня, свято: Всесвітній день рибальства та День народження банкомата
А ще 27 червня День сонцезахисних окулярів та Міжнародний день ананаса

В цей день народилися американський актор Тобі Магуайр та українська співачка TAYNA - свята, церковні та народні традиції на четвер, 27 червня

У четвер, 27 червня, православна церква шанує пам'ять римського священика Сампсона Дивноприймця, який допомагав немічних і жебракам. Іменини сьогодні святкують Олександр, Володимир, Вольдемар, Георгій, Єгор, Іван, Лука, Мартін, Петро, ​​Самсон, Ян, Іванна, Яна.

27 червня - яке сьогодні церковне свято

У деяких регіонах це народне свято господарі коней призводять до церкви тварин і просять батюшку окропити їх святою водою
У деяких регіонах це народне свято господарі коней призводять до церкви тварин і просять батюшку окропити їх святою водою

У православному церковному календарі дата присвячується святому Сампсону Дивному. Святий Сампсон - зразок християнського милосердя, беззавітної та жертовної любові до людей. Він жив у V-VI століттях. Народився у багатій римській родині, вивчився на лікаря та лікував бідних. Після смерті батьків Сампсон роздав своє майно і оселився у пустелі поруч із Константинополем. Його будинок завжди був відкритий мандрівникам і людям, які потребують будь-якої допомоги.

Коли імператор Юстиніан захворів, уві сні побачив старця і почув, що тільки той зцілить його. Сампсон одним дотиком та молитвою вилікував правителя. Після цього імператор на його прохання наказав побудувати дивний будинок. Сампсон прожив довге життя. До останніх днів він допомагав нужденним людям.

З дня Сампсона починався період дощів та мокрої погоди. У свято 27 червня намагалися якнайшвидше розправитися з сіножаті, поки не настали дощі і сіно не згнило. Але й надто рано косити було не можна, оскільки трави повинні вбрати більше сонячного світла. Часто святому Самсону в цей день молилися про те, щоб він не посилав дощі.

27 червня - яке сьогодні свято в різних країнах

Цей день не про вшановання минулих досягнень, він також спонукає нас прагнути до майбутнього, де до кожного працівника ставляться з гідно, з повагою та забезпечуючи справедливу винагороду за працю
Цей день не про вшановання минулих досягнень, він також спонукає нас прагнути до майбутнього, де до кожного працівника ставляться з гідно, з повагою та забезпечуючи справедливу винагороду за працю

Всесвітній день працівників промисловості є щорічним святкуванням, яке проводиться 27 червня на честь досягнень і боротьби промислових робітників світу.

Всесвітній день працівників промисловості було засновано в Чикаго в 1905 році і є профспілкою, яка виступає за права працівників і соціальну справедливість. Цей знаменний день є нагадуванням про боротьбу за справедливі умови праці, солідарність між працівниками та рівність на робочому місці.

У цей день організовуються різноманітні заходи для підвищення обізнаності про проблеми праці та відзначення внеску промислових робітників у всьому світі. Це можливість для людей з усіх верств суспільства зібратися разом і продемонструвати підтримку прав працівників, визнаючи при цьому історію трудового активізму, яку часто забувають.

Оскільки ми щороку відзначаємо Всесвітній день працівників промисловості, він нагадує про те, що колективні дії та єдність можуть призвести до значущих змін у суспільстві. Він спонукає людей задуматися про цінність справедливого ставлення, поваги до трудових прав і справедливих умов праці для всіх. 

Першим клієнтом, якому пощастило скористуватися послугами банкомату, став відомий британський комік Рег Варні
Першим клієнтом, якому пощастило скористуватися послугами банкомату, став відомий британський комік Рег Варні

Днем народження банкомата вважається 27 червня. У цей день у 1967 році перший автомат з видачі готівки було встановлено в британському банку. Його вартість становила 18000 доларів, що на той час вважалося астрономічною сумою.Винахідником банкомату став Джон Шеперд-Беррон, який працював управителем компанії "Де Ла Рю". Його мрією було створити такий пристрій, за допомогою якого можна отримувати готівку в будь-якій точці світу. Осяяння прийшло до Джона, коли він користувався апаратом з шоколадками. Винахідник зрозумів, що замість цукерок у машину можливо помістити гроші, і кожна людина зможе отримати готівку у той час, коли відділення банку буде зачинено.

За 50 років банкомати суттєво змінилися. Сучасні апарати захищені від проникнення вологи та можуть протистояти 22-тонному удару. А при спробі шахраїв зламати пристрій з метою пограбування усі банкноти миттєво будуть залиті фарбою.

Рибальство та аквакультура забезпечують значні джерела їжі та доходу для мільйонів людей, особливо в країнах, що розвиваються
Рибальство та аквакультура забезпечують значні джерела їжі та доходу для мільйонів людей, особливо в країнах, що розвиваються

27 червня щорічно святкується Всесвітній день рибальства. Засноване свято було на з’їзді з регулювання та розвитку промислової риболовлі, який відбулась в Італії у липні 1984. Святкують цей день по всьому світу і професіонали, і аматори. Всесвітній день рибальства - важлива подія, присвячена просуванню практики сталого рибальства, захисту морських екосистем та визнанню життєво важливої ролі рибальства у світовій економіці та суспільстві.

Всесвітній день рибальства був заснований у 1984 році Всесвітньою конференцією з рибальства. З 2001 року він відзначається під офіційною егідою Організації Об’єднаних Націй. Основна мета цього дня - привернути увагу до необхідності захисту рибних популяцій та забезпечення довгострокової стійкості. День також покликаний підкреслити важливість рибальства для забезпечення засобів до існування, особливо в країнах, що розвиваються, і необхідність сталого управління для збереження морського біорізноманіття.

Стале рибальство має вирішальне значення для підтримання балансу морських екосистем. Надмірний вилов риби та неефективні методи рибальства мають руйнівний вплив на морське біорізноманіття. Для боротьби з цими проблемами організації та уряди в усьому світі впроваджують такі заходи, як квотування вилову риби, скорочення нелегального рибальства та просування практик, що мінімізують вплив на довкілля.

Необхідність проведення Міжнародного дня рибальства обґрунтовано вирішенням декількох важливих проблем. Протягом останніх десятиліть, завдяки технічному прогресу, значно удосконалились способи ловлі риби. Іноді рибальство проводять навіть варварськими методами. Через діяльність браконьєрів деякі види риб опинились на межі зникнення. Іншою проблемою є розділення районів рибальства, оскільки риба мігрує по всьому світовому океану. Через це промисловці втрачають прибуток, а населення, яке переважно харчується рибою, голодує. 

Найкращими для захисту від сонця є окуляри з позначкою UV400 – вони затримують 99% шкідливого опромінення
Найкращими для захисту від сонця є окуляри з позначкою UV400 - вони затримують 99% шкідливого опромінення

27 червня щороку відзначають День сонцезахисних окулярів. Започаткувала цю дату американська Рада зору (Vision Counsil), щоб підвищувати обізнаність стосовно необхідності захисту очей від сонячного опромінення.

Перші сонячні окуляри були створені у XVII столітті та були дуже дорогими. Для їх виготовлення на скло наносили особливу фарбу, яка затемнювала лінзи. Звісно, що через таку фарбу мало що можна було побачити, тому окуляри були скоріше модним аксесуаром, ніж корисним придбанням.

Однак на Далекому Сході окуляри отримали практичне застосування. Наприклад, ескімоси надягали примітивний аналог, виготовлений з кістки або дерева. Вони були потрібні мисливцям, коли ті вирушали полювати, щоб не осліпнути від білого снігу.

Їх можна їсти свіжими, використовувати в напоях, таких як знаменита Піна Колада, або додавати до різних страв
Їх можна їсти свіжими, використовувати в напоях, таких як знаменита Піна Колада, або додавати до різних страв

Міжнародний день ананаса, що відзначається щорічно 27 червня, - свято короля тропічних фруктів, це день, присвячений вшануванню одного з найпопулярніших тропічних фруктів у світі. Перші задокументовані згадки про ананас належать Христофору Колумбу, Гонсало Фернандесу де Ов’єдо-і-Вальдесу та серу Волтеру Рейлі. Ці дослідники зустріли цей дивний фрукт у Вест-Індії, де його вирощували як для споживання, так і для виробництва вина.

Вважається, що португальці відіграли вирішальну роль у ранньому поширенні ананасів. Вони завезли цей фрукт на острів Святої Єлени невдовзі після його відкриття у 1502 році. Згодом вони привезли його до Африки, а близько 1550 року - до Індії. До кінця 16 століття вирощування ананасів поширилося на більшість тропічних регіонів, включаючи кілька островів у південній частині Тихого океану. Сьогодні провідними виробниками ананасів є такі країни, як Коста-Рика, Бразилія, Китай, Індія та Таїланд.

Ананаси були символом гостинності та розкоші з моменту їх появи в Європі в 17 столітті. Їх рідкісність та екзотичний вигляд зробили їх бажаним предметом серед еліти. У колоніальній Америці ананас став таким символом гостинності, що власники заїжджих дворів зображували цей фрукт на своїх вивісках - традиція, яка продовжується в різних формах і сьогодні.

Ананас, який індіанці тупі спочатку називали "нанас", що означає "чудовий фрукт", походить з Америки. Спочатку його споживали корінні жителі, а згодом він став відомий решті світу. Цікаво, що словом "ананас" спочатку називали репродуктивні органи хвойних дерев (соснові шишки) через схожість плодів з ними.

Всупереч поширеній думці, ананаси не ростуть на деревах. Це трав’янисті багаторічні рослини, тобто листяні, а не деревні рослини, які ростуть більше двох років. Рослина ананаса може давати кілька плодів з “присосок”, які виростають після того, як зібрано перший плід. Ця унікальна особливість, а також тривалий термін зберігання сприяли їх широкій популярності.

Згідно з даними Міжнародної агенції по малим підприємствам, до категорії мікро-, малих і середніх підприємств належать близько 90% усіх підприємств, у яких зайнято 70% усього працездатного населення. На них припадає близько 50% світового ВВП. Саме тому в більшості країн підтримка малого бізнесу є першочерговою задачею економічного розвитку
Згідно з даними Міжнародної агенції по малим підприємствам, до категорії мікро-, малих і середніх підприємств належать близько 90% усіх підприємств, у яких зайнято 70% усього працездатного населення. На них припадає близько 50% світового ВВП, саме тому в більшості країн підтримка малого бізнесу є першочерговою задачею економічного розвитку

27 червня за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН визначено як День мікро-, малих і середніх підприємств. Відзначають свято щорічно починаючи з 2017 року. В цей день ООН пропонує усім державам-членам, громадянському суспільству, міжнародним та регіональним організаціям святкувати цей день з метою підвищення рівня поінформованості громадськості про внесок малого бізнесу в забезпечення стійкого розвитку. 

Основною метою святкування є підкреслення важливої ролі мікро-, малих і середніх підприємств в економічному розвитку будь-яких країн. Визнаючи цей факт та важливість принципів відповідального підприємництва, ООН закликає держави заохочувати підприємців, які "виводять з тіні" свій бізнес та офіційно його реєструють. Пропонується забезпечувати їм доступ до інвестиційних проектів та кредитування на пільгових умовах. Важливим є розвиток міжнародної співпраці між мікро-, малими і середніми підприємствами різних країн.

Хто народився 27 червня

27 червня 1955 р. - Ізабель Ясмін Аджані - французька актриса і співачка. Володарка п'яти премій "Сезар" у номінації "Краща жіноча роль" за ролі у фільмах "Одержима", "Вбивче літо", "Камілла Клодель", "Королева Марго" та "Останній урок".

Ізабель Ясмін Аджані
Ізабель Ясмін Аджані

27 червня 1975 р. - Тобіас Вінсент Магуайр - американський актор і кінопродюсер. Найбільш відомий роллю головного героя з трилогії Сема Реймі про Людину-павука. Цю роль він пізніше повторив у фільмі "Людина-павук: Немає шляху додому" і встановив світовий рекорд Гіннесса як "виконавець найтривалішої ролі супергероя Marvel у кіно".

Тобіас Вінсент Магуайр
Тобіас Вінсент Магуайр

27 червня 1986 р. - Семюел Джордж Клафлін - англійський актор, що став відомим після ролі Філіпа Свіфта у фільмі "Пірати Карибського моря: На дивних берегах". Він зіграв Фінніка Одейра у фільмі "Голодні ігри: І спалахне полум'я", Алекса Стюарта у фільмі "З любов'ю, Розі", а також Вільяма Трейнора у фільмі "До зустрічі з тобою".

Семюел Джордж Клафлін
Семюел Джордж Клафлін

27 червня 1987 р. - Едвард Джек Пітер "Ед" Вествік - британський актор, модель і музикант. Найбільш відомий за роллю Чака Басса в телесеріалі "Пліткарка".

Едвард Джек Пітер "Ед" Вествік
Едвард Джек Пітер "Ед" Вествік

27 червня 1992 р. - Емма Зіа Д'Арсі - британська актриса театру та кіно. Відома за роль Астрід у серіалі "Шукачі правди" та ролі Рейніри Таргарієн у серіалі "Будинок Дракона".

Емма Зіа Д'Арсі
Емма Зіа Д'Арсі

27 червня 2007 р. - Тетяна Анатоліївна Рибак, більше відома під псевдонімом TAYNA - українська співачка, акторка та телеведуча. Учасниця національного відбору "Дитячий пісенний конкурс Євробачення 2016".

Тетяна Анатоліївна Рибак
Тетяна Анатоліївна Рибак

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.