Яке сьогодні, 26 липня, свято: День парашутиста та системного адміністратора

В цей день народилися українська співачка Світлана Тарабарова та британський актор Джейсон Стейтем - свята, церковні та народні традиції на п'ятницю, 26 липня

Яке сьогодні, 26 липня, свято: День парашутиста та системного адміністратора
А ще 26 липня День крайнощів та Всесвітній день тофу

У п'ятницю, 26 липня, в Україні відзначають День парашутиста, а православна церква шанує пам'ять ранньохристиянського священномученика Єрмолая НикомидийскогоІменини сьогодні святкують Гнат, Сергій, Теодор, Федір, Парасковія.

26 липня - яке сьогодні церковне свято

На стіл ставлять страви з овочів і картоплі. У багатьох сім'ях віддають перевагу гарячому вінегрету з оселедцем
На стіл ставлять страви з овочів і картоплі. У багатьох сім'ях віддають перевагу гарячому вінегрету з оселедцем

Це народне свято є днем вшанування пам'яті церквою ранньохристиянського священномученика Єрмолая Никомидийского. Святий Єрмолай жив за часів "Великого гоніння" в Нікомідії, що знаходилася на березі Мармурового моря. За словами очевидця подій Лактанція, 23 лютого 303 року легіонери Діоклетіана спалили порожній Нікомейський храм, який був узятий штурмом і розгромлений. Безліч людей зазнали мученицької смерті.

Єрмолай із побратимами сховався на околиці міста і продовжував проповідувати. Одним із його учнів був Пантелеймон, якого він навчив лікування. Він приходив до наставника, поки не був схоплений язичниками. Під тортурами молодий християнин розповів, де ховаються проповідники.

Бранцям, так само як і всім іншим, спершу запропонували відмовитися від своєї віри та принести жертву ідолам, потім погрожували тортурами й смертю. Чоловіки не злякалися. Тієї ж миті стався землетрус, ідоли розбилися. Це дуже налякало язичників. Коли звістка про цю подію дійшла до імператора Максиміліана, він наказав негайно обезголовити іновірців. Мощі святого Єрмолая зберігаються в Італії: одна частина - у церкві Сан-Сімеоне Гранде (Венеція), інша - у кафедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Марії (Беневенто).

У це народне свято заведено балувати й гладити кішок, давати їм ласощі, впускати в ліжко. Дуже гарною прикметою вважається, якщо 8 серпня кішка вляглася на коліна або потерлася об ноги.

26 липня - яке сьогодні свято в різних країнах

Першим скайдавером була собака
Першим скайдавером була собака

26 липня кожного року в Україні відзначається неофіційне професійне свято - День парашутиста (скайдайвера). Таку подію було започатковано у 1930 році. Парашут - це спеціальний пристрій для незагрозливого спуску з великої висоти. Скайдайвінг - екстремальний авіаційний спорт, що полягає в стрибках, польотах та виконанні різноманітних трюків на парашуті.

Винахідником парашута визнано Леонардо да Вінчі, котрий намалював ескізи цього пристрою ще у 1485 році. Британський парашутист Адріан Ніколас довів цей факт у 2000 році, побудувавши парашут за малюнками да Вінчі та здійснивши на ньому успішне приземлення. Парашут у сучасному вигляді з’явився завдяки Луї-Себастьєну Ленорману під кінець 18 сторіччя.

26 липня – можливість переосмислити власні погляди, відпустити давні образи та обрати шлях людяності й доброти
26 липня - можливість переосмислити власні погляди, відпустити давні образи та обрати шлях людяності й доброти

Щорічно 26 липня світ відзначає маловідому, проте важливу подію - День "В один голос". Цей день почав відзначатись з 1996 році за ініціативою духовних діячів. Метою Дня "В один голос" є залучення людства до мирного співіснування, духовне об’єднання усіх країн планети методом спільного читання Універсальної Конвенції Миру у визначений час - о шостій годині за всесвітнім часом. Документ складається з 577 слів, його суть - заклик до загального миру та духовної єдності людей різних національностей, релігій, професій тощо.

У сучасній поп-культурі тітки і дядьки також розглядаються як надійні і мудрі члени сім’ї, яким можна довіряти
У сучасній поп-культурі тітки і дядьки також розглядаються як надійні і мудрі члени сім’ї, яким можна довіряти

Щорічно 26 липня відзначається маловідоме, але дуже позитивне сімейне свято - День дяді та тьоті. Подія активно святкується в США, Мексиці й Колумбії. Ця подія - родинне свято, що вшановує та відзначає унікальні стосунки, які ми маємо з нашими тітками та дядьками. Ці дні присвячені вшануванню любові, веселощів, сміху та неймовірних спогадів, які наші тітки та дядьки приносять у наше життя. Цей день дає можливість висловити нашу вдячність цим особливим членам сім’ї, які часто займають надзвичайне місце в наших серцях.

Тьотя та дядя - це близькі родичі для своїх племінників, вони нерідко беруть безпосередню участь у вихованні. Роль дяді та тьоті в багатьох випадках недооцінена. У багатьох культурах тітки й дядьки відіграють важливу роль. Наприклад, у племені ашанті в Гані тітки та дядьки мають право виховувати й дисциплінувати дітей своїх братів і сестер, фактично виконуючи роль другої пари батьків. У багатьох полінезійських культурах будь-кого, хто старший за вас, можна називати дядьком або тіткою, оскільки це вважається терміном, що виражає ніжність і повагу.

Походження Дня тіток і дядьків залишається невідомим, але він святкується вже багато років як день вшанування і подяки особливій групі родичів, на яких ми орієнтуємося протягом усього нашого життя. Метою даного свята є привернення уваги людства до вагомого значення дядьків та тіток для родини, залучення до подяки їм.

Тітки та дядьки часто відіграють вирішальну роль у нашому житті. Саме вони беруть нас у веселі місця, няньчаться з нами, коли батьків немає вдома, купують нам подарунки на день народження та Різдво, дають важливі поради та підтримку, коли ми цього найбільше потребуємо. Є речі, про які нам просто незручно говорити з батьками, і саме тоді втручаються наші тітки та дядьки.

Тофу багатий на білки, жири, кальцій, залізо, фосфор, калій і селен. Тофу також містить значну кількість вітамінів і мінералів, що робить його корисним доповненням до будь-якої дієти
Тофу багатий на білки, жири, кальцій, залізо, фосфор, калій і селен. Він також містить значну кількість вітамінів і мінералів, що робить його корисним доповненням до будь-якої дієти

Всесвітній день тофу, що відзначається щорічно 26 липня, присвячений тофу - рослинному заміннику м’яса та молочних продуктів, таких як сир, що виготовляється з соєвих бобів. Цей день відзначається для того, щоб відсвяткувати та популяризувати споживання тофу як основного продукту харчування, особливо серед веганів та вегетаріанців. Тофу - це суперпродукт, який є фаворитом серед прихильників здорового харчування у всьому світі, завдяки багатому вмісту білка та інших корисних поживних речовин.

Тофу може бути відносно новим доповненням до західного раціону, але він має довгу історію в східноазіатській кухні. Вперше його почали виробляти в Китаї близько 179 року до н.е., за часів династії Хань, як дешевий замінник м’яса для людей, які не могли собі дозволити м’ясо. Японці запозичили тофу в 6 столітті в період Нара і покращили його текстуру та смак, використовуючи відповідні методи. До 900 року нашої ери тофу зайняв важливе місце в японській кухні та продовжує залишатися основним продуктом в раціоні країни.

Термін "тофу" не існував до 1800-х років, коли почали з’являтися англійські переклади кулінарних книг. Коли замінник м’яса набув популярності на Заході в 1970-х роках, кулінарні книги почали використовувати "тофу" як офіційний дескриптор. Сьогодні тофу є основним продуктом для тих, хто бажає дотримуватися вегетаріанської або веганської дієти, слугуючи корисним замінником м’яса.

Товариство захисту тварин заснувало Всесвітній день тофу у 2014 році. Ідея полягала в тому, щоб зробити його глобальним святом для заохочення адаптації тофу. Окрім надання людям інформації про необхідні поживні речовини, День тофу має на меті висвітлити багато способів, якими тофу надихає людей по всьому світу.

Тофу, який зазвичай називають соєвим сиром, - це м’який, м’який продукт, що виготовляється з соєвих бобів. Сухі соєві боби замочують у воді, розтирають у пюре і нагрівають, щоб створити тофу. Суміш розділяється на соєве "молоко" і твердий м'якуш (окару). Щоб відокремити м'який сир від сироватки, до соєвого молока додають сольові коагулянти, включаючи хлориди кальцію, магнію та сульфати. Нарешті, соєве молоко розливають у форми, щоб дозволити сироватці, яка багата на вуглеводи, стекти. Отримані м’які коржі нарізають квадратиками та витримують у воді до тих пір, поки вони не будуть готові до продажу, або навалом, або в маленьких ванночках з водою.

День сисадміна має за мету привернення уваги суспільства до цієї професії, подяку сисадмінам за їхню важливу діяльність
День сисадміна має за мету привернення уваги суспільства до цієї професії, подяку сисадмінам за їхню важливу діяльність

Кожного року останньої п’ятниці липня відзначається неофіційне професійне свято - День системного адміністратора або День вдячності системному адміністратору. Таку подію започаткував системний адміністратор з США, на ім'я Тед Кекатос. Робота системного адміністратора полягає у піклуванні про функціонування комп’ютерів, мережі та програмного забезпечення. 

Метою Дня "Все або нічого" є залучення людства до рішучості та подолання страхів
Метою Дня "Все або нічого" є залучення людства до рішучості та подолання страхів

26 липня кожного року відзначається неофіційне жартівливе свято - День "Все або нічого" або День крайнощів. Невизначеність нерідко заважає жити повноцінно та насолоджуватись моментом. Адже нерішуча людина постійно вагається та обдумує кожен крок.

26 липня - чудова можливість замислитись над своїми справжніми мріями та все ж таки наважитись на те, що давно відкладали (чи остаточно відмовитись від якоїсь ідеї). Не відмовляйте собі у приємностях (прогулянка, смачний пиріг, гарна сукня, похід у ресторан, катання на роликових ковзанах тощо).

Хто народився 26 липня

26 липня 1943 р. - Сер Майкл Філіп Джаггер - британський рок-музикант, актор, продюсер, вокаліст рок-групи The Rolling Stones. З 1998 року входить до Зали слави рок-н-ролу, з 2004 року - до Зали слави музики Великої Британії.

Сер Майкл Філіп Джаггер
Сер Майкл Філіп Джаггер

26 липня 1959 р. - Кевін Спейсі - американський актор театру і кіно, кінорежисер, сценарист, продюсер і крунер. У 1995 році актор отримав перші схвальні відгуки від провідних кіножурналістів світу за роль Джона Доу у фільмі Девіда Фінчера "Сім".

Кевін Спейсі
Кевін Спейсі

26 липня 1967 р. - Джейсон Стейтем - британський актор, відомий за фільмами режисера Гая Річі, дилогією "Адреналін", а також серіями "Перевізник", "Нестримні" і "Форсаж".

Джейсон Стейтем
Джейсон Стейтем

26 липня 1973 р. - Кетрін Романі Бекінсейл - британська актриса. Влітку 2014 року відбулася світова прем'єра трилера "Обитель проклятих" з Кейт у головній ролі. Взимку 2016 року на екрани вийшла комедія "Любов і дружба", знята за мотивами оповідання Джейн Остін "Леді Сьюзан".

Кетрін Романі Бекінсейл
Кетрін Романі Бекінсейл

26 липня 1990 р. - Світлана Василівна Тарабарова - українська співачка, композиторка та авторка пісень, музичний продюсер, акторка, володарка національної музичної премії "Пісня року 2014", номінантка національних музичних премій.

Світлана Василівна Тарабарова
Світлана Василівна Тарабарова

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube