Яке сьогодні, 26 червня, свято: День косметолога та День кримськотатарського прапора

В цей день народилися американська співачка Аріана Гранде та американський кінорежисер Пол Андерсон - свята, церковні та народні традиції на середу, 26 червня

колаж
А ще 26 червня День народження зубної щітки та Національний день кокосів

У середу, 26 червня, православна церква шанує пам'ять святого Давида Солунського (Фессалонікійського), пустельника. Іменини сьогодні святкують Георгій, Давид, Денис, Єгор, Іван, Ніл, Павло, Тихон, Ян.

26 червня - яке сьогодні церковне свято

У це свято люди збирають суниці. Ця лісова ягода має не лише приємний смак, а й цілющі властивості
У це свято люди збирають суниці. Ця лісова ягода має не лише приємний смак, а й цілющі властивості

Православна церква 26 червня вшановує пам'ять святого Давида Солунського. Давид Солунський народився в Месопотамії між 450 і 460 роками. З юних років він вивчав святі писання і служив Богу. Прибувши до Фессалонік (старослов'янська назва міста - Солунь), Давид став ченцем Кукуллатського монастиря. Він наслідував святих стовпників, тому три роки провів на мигдальному дереві. Коли отримав знамення згори, перебрався в окремо розташовану хатину, в якій прожив приблизно 70 років.

За суворе відлюдницьке життя Господь дарував йому силу бачити майбутнє і здійснювати чудеса. З житла святого виливалося божественне світло, подивитися на яке приходило багато городян.

Коли Давид прийшов до імператора, щоб передати прохання від фессалонікійців про перенесення адміністративного центру, він взяв до рук вугілля, розпалив його на руці й утримував доти, доки не отримав згоду правителя. Повернувшись, відлюдник попрощався з друзями, помолився і віддав душу Господу.

26 червня - яке сьогодні свято в різних країнах

Ця щорічна подія, що відзначається в Україні щорічно 26 червня, символізує єдність, боротьбу за свободу і право на самовизначення
Ця щорічна подія, що відзначається в Україні щорічно 26 червня, символізує єдність, боротьбу за свободу і право на самовизначення

День кримськотатарського прапора є важливим культурним та історичним святом для кримськотатарського народу. З 2010 року кримські татари відзначають День кримськотатарського прапора саме 26 червня. Прапор із жовтою тамгою (печаткою) на синьому полі символізує національне відродження кримських татар. Синій колір символізує небо і мир, а тамга є історичною емблемою правлячої династії Кримського ханства.

Походження кримськотатарського прапора можна простежити до 15 століття, коли було створено Кримське ханство. Тамга була емблемою династії Гіреїв, правлячої родини ханства. Синій прапор з тамгою став символом ідентичності та спадщини кримських татар.

Національне відродження кримських татар почалося після Лютневої революції 1917 року. Під час Першого Курултаю (національного з’їзду) кримських татар у грудні 1917 року синій прапор був на видному місці, хоча його офіційний статус ще не був встановлений.У 1991 році, під час Другого Курултаю в Сімферополі, кримськотатарський національний прапор був офіційно прийнятий знову. Ця подія ознаменувала відновлення прапора як національного символу після десятиліть репресій радянського режиму.

Пострадянське відродження. Після розпаду Радянського Союзу кримські татари відновили свої національні символи, включаючи прапор. Другий Курултай 1991 року став важливим моментом у цьому відродженні, офіційно відновивши прапор як національну емблему.

Окупація після 2014 року. Після російської окупації Криму в 2014 році прапор набув нового значення як символ опору. Щорічне святкування 26 червня тепер є актом непокори та солідарності з пригнобленою кримськотатарською громадою на окупованому півострові.

Кримськотатарський прапор складається з небесно-блакитного поля із золотою тамгою у верхньому лівому куті. Синій колір - традиційний колір тюркських народів, що символізує небо, свободу та мир. Тамга, також відома як "тарак-тамга", є родовим символом династії Ґіреїв.

У 20 столітті деякі версії прапора містили тамгу в центрі. Однак сучасний прапор дотримується дизайну з тамгою у верхньому лівому куті. Пропорції прапора зазвичай складають 1:2 по відношенню ширини до довжини.

День кримськотатарського прапора - це не лише вшанування національного символу, це також день пам’яті, єдності та опору. Прапор уособлює незламний дух кримськотатарського народу та його непохитну боротьбу за свободу і самовизначення. Поки світ продовжує стежити за подіями в Криму та в Україні, кримськотатарський прапор залишатиметься потужним символом надії та стійкості.

У XVI ст. для нанесення макіяжу запрошували професійних художників. Тому, щоб не стерти фарбу з обличчя, вмивалися якомога рідше
У XVI ст. для нанесення макіяжу запрошували професійних художників. Тому, щоб не стерти фарбу з обличчя, вмивалися якомога рідше

Спочатку 26 червня свій день відмічали косметологи США - Національний день косметолога. Згодом ця подія вийшла за межі країни та на даний час День косметолога святкують у всьому світі. 

Вперше слово "косметологія" почали вживати у 20-х роках XX ст. У перекладі з грецької воно значить "мистецтво прикрашати". Та відомості про косметологів зустрічаються ще в історії Стародавнього Риму, яких називали косметами. Цією професією володіли тільки жерці. Вони допомагали жінкам приховувати недоліки шкіри. Жерці виготовляли з різних рослин мазі, які застосовували в лікувальних цілях.

Щоб виглядати привабливо, єгиптянки того часу для вмивання змішували пісок з попелом та товченою цеглою. Для отримання рум’янцю на щоках втирали в шкіру сік ірисів, який внаслідок подразнення надавав їй бажаний колір.

Першим посібником з косметології вважається знайдений у єгипетській гробниці згорток папірусу, довжина якого сягала більш ніж 20 метрів. На ньому були вказані різні рекомендації по догляду за шкірою. Деякі рецепти того періоду застосовуються й досі.

Кокос - це плід кокосової пальми, повсюдно поширеної в тропічних регіонах обох півкуль. Три чверті світового виробництва кокосів припадає на три країни - Індонезію, Філіппіни та Індію
Кокос - це плід кокосової пальми, повсюдно поширеної в тропічних регіонах обох півкуль. Три чверті світового виробництва кокосів припадає на три країни - Індонезію, Філіппіни та Індію

Національний день кокосів у США відзначають 26 червня. Це неофіційне свято присвячене плодам кокосової пальми, які мають масу корисних властивостей і широко використовуються в кухні багатьох народів.

У побуті кокоси часто називають горіхами, але з ботанічного погляду плід кокоса - це кістянка, що споріднює його з абсолютно не схожими на кокос зовні плодами, від оливи до персика. Під твердою оболонкою стиглого кокоса ховається масляниста м'якоть, яку у висушеному вигляді називають копрою, і рідина - кокосова вода. Кокосову воду не слід плутати з кокосовим молоком, яке отримують із м'якоті.

У м'якоті свіжого кокоса містяться жири (здебільшого насичені), цукор, клітковина, вітаміни (вітаміни групи В, а також С, Е і К) і мінерали (кальцій, мідь, залізо, марганець, магній, фосфор, натрій, калій і цинк), а в кокосовій воді - ті самі вітаміни й мінерали, що й у м'якоті. З м'якоті кокоса отримують рослинну олію, яка багата на насичені жирні кислоти і використовується як для готування, так і для догляду за шкірою і волоссям.

Кокосову м'якоть у кулінарії зазвичай використовують у висушеному і подрібненому вигляді у випічці та десертах, хоча у філіппінській кухні є страви, для приготування яких використовують свіжу м'якоть. Також з м'якоті кокоса роблять кокосове молоко, яке використовують для приготування найрізноманітніших страв - від супів і карі до, знову ж таки, випічки і десертів. Крім того, кокосовим молоком часто замінюють коров'яче вегани і люди з непереносимістю лактози.

Кокосова вода - популярний прохолодний напій у тропічних країнах. Також її використовують для виробництва кокосового оцту, який широко використовується у філіппінській кухні, і натурального кокосового желе (nata de coco).

Кокосову олію в кулінарії зазвичай використовують для смаження; у країнах Південно-Східної Азії з нею готують як солоні, так і солодкі страви, а ось на Заході кокосову олію здебільшого додають у випічку. У кінотеатрах на кокосовій олії часто роблять попкорн. При цьому дієтологи рекомендують не захоплюватися кокосовою олією через високий вміст насичених жирів; хоча вона не так сильно піднімає рівень холестерину, як тваринні жири, слід бути з нею обережним.

Цей захід присвячений інформуванню громадськості про важливе значення холодильної індустрії в розвитку багатьох напрямків діяльності людства наприклад, медицині та фармацевтиці, харчовій промисловості
Цей захід присвячений інформуванню громадськості про важливе значення холодильної індустрії в розвитку багатьох напрямків діяльності людства наприклад, медицині та фармацевтиці, харчовій промисловості

26 червня 2019 року світова спільнота вперше відзначила Всесвітній день холоду. Цього дня у 1824 році народився видатний британський науковець, лорд Кельвін Томсон, який створив шкалу температур. Всесвітній день холоду встановлений у 2018 році Секретаріатом міжнародної події в англійському місті Дербішир та був підтриманий ЮНІДО. Запропонував святкування Стівен Гілл, колишній керівник Інституту холоду у Великобританії.

На підтримку організації та проведення заходів до Всесвітнього дня холоду розроблений спеціальний веб-сайт worldrefrigerationday.org, де можуть зареєструватись охочі надати допомогу, щоб отримувати новини про захід.

1959 рік запам’ятався появою у Швейцарії першої електричної зубної щітки
1959 рік запам’ятався появою у Швейцарії першої електричної зубної щітки

Вперше масовий випуск зубних щіток організував англієць Вільям Едіс 26 червня 1780 року. Тому ця дата тепер знаменує День народження зубної щітки. Але цей нескладний засіб гігієни був винайдений набагато раніше. Перші згадки про зубну щітку було знайдено в історії країн Стародавнього Сходу. Вони мали вигляд палички, виготовленої з дерев, які містять ефірну олію, з одного боку загострені, а з іншого - розмочені. Через деякий час китайці додумалися прикріпити до бамбукової палички щетину сибірської свині.

У Європі зубна щітка стала популярною в середині XVII ст. У 1840 році Франція та Німеччина почали випускати засоби для чищення зубів, форма яких була більш схожа на сучасну.

Мікробіолог із Франції Луї Пастер висловив думку, що більшість зубних хвороб викликають мікроби, які розмножуються на вологій натуральній щетині. Коли у 1938 році було винайдено нейлон, натуральне волокно у пристрої було замінене на синтетичне.

Хто народився 26 червня

26 червня 1970 р. - Пол Томас Андерсон - американський кінорежисер, сценарист, оператор і продюсер. Пол Томас Андерсон дебютував у повнометражному кіно з картиною "Фатальна вісімка" (1996). Його зустріли критичний і комерційний успіх із фільмом "Ночі в стилі бугі" (1997) і ширше визнання зі стрічкою "Магнолія" (1999) і романтичною комедійною драмою "Кохання, що збиває з ніг" (2002).

Пол Томас Андерсон
Пол Томас Андерсон

26 червня 1980 р. - Джейсон Франческо Шварцман - американський актор, сценарист і музикант. Найвідоміший за співпрацею з режисером Весом Андерсоном, з яким працював над фільмами "Академія Рашмор", "Поїзд на Дарджилінг", "Незрівнянний містер Фокс", "Королівство повного місяця", "Готель "Гранд Будапешт"".

Джейсон Франческо Шварцман
Джейсон Франческо Шварцман

26 червня 1993 р. - Аріана Гранде-Бутера - американська співачка, акторка, авторка пісень, музична продюсерка та володарка премії "Греммі". У 2009 році вона отримала роль Кет Валентайн у телевізійному серіалі "Вікторія-переможниця" на каналі Nickelodeon, потім продовжила грати її ж у телесеріалі "Сем і Кет", що виходив у 2013-2014 роках.

Аріана Гранде-Бутера
Аріана Гранде-Бутера

26 червня 1999 р. - Гарлі Квінн Сміт - американська акторка і музикантка. Сміт знімалася у фільмах "Бивень" і "Йогануті" свого батька, Кевіна Сміта.

Гарлі Квінн Сміт
Гарлі Квінн Сміт

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube