В цей день народилися український репер Yarmak та український танцюрист Дмитро Дікусар
У четвер, 24 жовтня, православна церква шанує пам'ять мученика Арефа і з ним 4299 мучеників. Іменини сьогодні святкують Олександр, Іларіон, Лев, Макар, Пилип, Зінаїда. А які ще свята відзначають цього дня у світі - розповідаємо у матеріалі. У давнину вважалося, що саме у цю дату займалися утепленням вікон і дверей.
Починаючи з 2009 року увесь прогресивний світ відзначає Міжнародний день дій на захист клімату. Міжнародний день боротьби зі зміною клімату вперше був організований 350.org 24 жовтня 2009 року. Основною метою було вплинути на делегатів Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (COP15), що відбулася у грудні 2009 року. Відтоді цей день став місцем згуртування кліматичних активістів по всьому світу.
Його метою є привернення уваги громадських організацій та політичних лідерів держав до проблем змін клімату, які відбуваються під впливом людської діяльності. Також засновники свята прагнуть донести ідею, що охорона довкілля є обов’язком кожної людини, незалежно від її фінансового стану, статусу, віку, національності та інших ознак.
Зі збільшенням частоти екстремальних погодних явищ і повідомлень про стихійні лиха стає очевидним, що зміна клімату прискорюється з тривожною швидкістю. Ця нагальна потреба спонукала людей по всьому світу вийти на вулиці, породивши потужний глобальний кліматичний рух. День кліматичних дій є проявом цього руху, що підкреслює роль молоді, яка глибоко стурбована зміною клімату та глобальною несправедливістю.
Всесвітній тиждень медіа та інформаційної грамотності - це щорічна подія, яка має на меті мобілізувати зацікавлені сторони в усьому світі для підвищення обізнаності та відзначення прогресу, досягнутого на шляху до медіа та інформаційної грамотності для всіх. Ця подія проводиться протягом 24-31 жовтня. Тиждень підкреслює важливість медіаграмотності у сучасну цифрову епоху, наголошуючи на необхідності медіа та інформаційної грамотності як ключової навички для громадян 21 століття.
У нинішню епоху, коли чутки швидко поширюються, а факти можуть бути перекручені, розрізняти правду і брехню стає дедалі складніше. Така невизначеність загрожує основам суспільства і демократії, призводячи до поширення дезінформації, такої як фейкові ліки, теорії змови проти вакцин, поширення расизму і мови ненависті.
Міжнародний день дипломатів - це щорічна подія, яке відзначає життєво важливу роль дипломатів у підтримці миру в усьому світі та сприянні міжнародному співробітництву. Визнаний у всьому світі вшановує невтомні зусилля дипломатів, які орієнтуються в складних геополітичних просторах задля сприяння взаєморозумінню та злагоді між народами.
Вперше Міжнародний день дипломатів відзначили 24 жовтня 2017 року в Бразилії. Ця ініціатива була запропонована індійським дипломатом Абхаєм К, щоб вшанувати дипломатів з усіх країн, які відіграють незамінну роль у підтримці миру в усьому світі. Відтоді цей день набрав обертів, і святкування відбуваються в різних столицях світу.
Дипломати часто працюють за лаштунками, ведучи переговори про укладення договорів, вирішуючи суперечки й гарантуючи, що міжнародні відносини залишатимуться доброзичливими. Їх робота має вирішальне значення для запобігання конфліктам і забезпечення спільної роботи націй заради спільного блага. Міжнародний день дипломатів слугує нагадуванням про їхній неоціненний внесок і необхідність підтримувати та визнавати їхні зусилля.
Щороку в жовтні, 24 числа, планета святкує Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй. Організація Об’єднаних Націй по суті - це платформа, де національні делегації можуть висловити свою думку. Тут налагоджуються відносини, проходять переговори та вирішуються проблеми. Усі члени спільноти мають право голосу, але при цьому кожен зобов’язаний дотримуватися статуту організації, її правил та мети. Серед основних напрямків роботи міжнародного утворення - зміцнення миру та безпеки, розвиток дружніх відносин між державами, спільне розв’язання глобальних труднощів, координування дій різних країн, забезпечення прав людини.
Про те, щоб мати можливість захистити світ від воєнних конфліктів, природних і техногенних катастроф, від насилля в будь-якій формі, люди почали задумуватися дуже давно. Після Першої світової війни, в 1919 році, з такою метою була створена Ліга Націй. Однак до неї увійшли не всі країни, і в багатьох випадках ця організація не була ефективною. Але хоча досвід Ліги Націй виявився не дуже вдалим, вона відродила мрію людства про створення дієвої всесвітньої організації.
Але тільки в середині XX століття, під час Другої світової війни, керівники країн, які змушені були боротися зі спільним ворогом, усвідомили, що прийшов час нарешті створити механізм, який дозволив би забезпечити мир та не допустити воєн у майбутньому. Цього можливо було досягти тільки в міжнародному форматі.
Наша країна входить до числа держав, що вважаються співзасновниками ООН. З 1945 по 1991 роки Україна, попри те, що перебувала в складі СРСР, формально вважалася членом ООН як самостійна країна. Україну чотири рази обирали до Ради Безпеки ООН.
З часу отримання незалежності активну діяльність в ООН проголошено одним з провідних напрямків української міжнародної політики. Тому день утворення Організації Об’єднаних Націй цілком можна вважати й українським святом.
24 жовтня у світі відзначається Всесвітній день інформації про розвиток. Цей день має на меті підвищити обізнаність, особливо серед молоді, про проблеми розвитку та важливість міжнародного співробітництва. Відзначається щороку 24 жовтня, що збігається з Міжнародним днем ООН.
Мобілізація громадської думки має вирішальне значення для розвитку як у країнах, що розвиваються, так і в розвинених країнах. Уряди повинні активізувати зусилля, щоб допомогти громадськості зрозуміти необхідність підтримки країн, що розвиваються, у прискоренні їхнього прогресу. Це передбачає пояснення взаємозалежності між зусиллями країн у сфері розвитку. Люди повинні бути залучені до процесу досягнення цілей розвитку.
Ця подія була запроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1972 році. 24 жовтня обрано не випадково, адже саме цього дня в 1945 році була створена ця повоєнна міжнародна організація і прийнята стратегія її розвитку.
Свято було засноване згідно з резолюцією 3038, вимогами якої було щорічне привертання уваги людей до проблем розвитку. Починаючи з 1973 року, 24 жовтня проводяться заходи, на яких пояснюється важливість міжнародного співробітництва. Особлива увага надається інформуванню та посиленню мотивації молоді, а також концентрації на використанні сучасних інформаційних технологій.
Сьогодні, 24 жовтня, православна церква вшановує пам'ять мученика Арефа і з ним 4299 мучеників. Це були християни, які жили в Персії за часів царя Сапора II. Вони відмовилися відступити від своєї віри та прийняти зороастрійство, яке було державною релігією. За це їх піддали жорстоким тортурам і врешті-решт замучили.
Мученик Ареф був одним із найближчих сподвижників святого митрополита Симеона, який також постраждав за Христа. Ареф був дуже мудрою і благочестивою людиною, яка перебувала в пошані серед народу. Він багато читав Святе Письмо і допомагав святому Симеону керувати церквою. Коли цар Сапор II наказав заарештувати всіх християнських священиків і єпископів, Ареф не захотів тікати, але пішов разом зі своїм архієреєм до в'язниці.
Там їх побили та знущалися з нього. Цар сподівався, що Ареф зрадить свого наставника і скаже, де заховані церковні скарби. Але Ареф не погодився на таку невірність і сказав: "Я не зраджу свого архієпископа, який є для мене батьком і вчителем. Я не втрачу його любові заради тимчасових благ цього світу. Я не продам свою душу за швидко загиблі гроші. Я не відмовлюся від свого Спасителя, який позбавив мене від гріха і смерті".
За таку сміливу відповідь Ареф був засуджений до смерті разом з іншими християнами. Їх закопали живцем у яму, де їх поступово засипали землею. Але вони не переставали молитися і славити Бога до останнього подиху.
Дата 24 жовтня здавна вважається вдалою для рукоділля. Дівчата в це народне свято збиралися великою компанією і всі разом пряли, вишивали й ткали полотна. Під час роботи обмінювалися плітками та останніми новинами, обговорювали наречених. З настанням вечора по центру хати ставили й запалювали скіпку для освітлення, щоб можна було працювати допізна.
24 жовтня 1943 р. - Мартін Кемпбелл - новозеландський кінорежисер. Зрежисирував два фільми Бондіани - "Золоте око" і "Казино Рояль". Також він поставив два фільми про Зорро - "Маска Зорро" і "Легенда Зорро".
24 жовтня 1947 р. - Кевін Ділейні Клайн - американський актор. Став дуже популярним, зігравши в ексцентричній комедії "Рибка, на ім'я Ванда".
24 жовтня 1985 р. - Дмитро Петрович Дікусар - український танцюрист і хореограф. Отримав популярність у медіа у 2007 році після участі в другому сезоні проєкту "Танці з зірками" на телеканалі "1+1".
24 жовтня 1986 р. - Олівер Мансур Джексон-Коен - англійський актор і модель. Найвідоміший за роллю Кілера у фільмі "Швидше за кулю" і Джонатана Харкера в телесеріалі "Дракула".
24 жовтня 1991 р. - Олександр Валентинович Ярмак, більш відомий як Yarmak - український репер, актор і військовослужбовець ЗСУ, учасник російсько-української війни. У 2013 році музикант зняв серіал "Як гартувався стайл", де зіграв головну роль.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.