Яке сьогодні, 24 вересня, свято: День караванника та системного аналітика

В цей день народилися український актор Олександр Данильченко та американський режисер Бредлі Берд - свята, церковні та народні традиції

Яке сьогодні, 24 вересня, свято: День караванника та системного аналітика
А ще 24 вересня День пунктуації та Всесвітній тиждень сітківки ока

У вівторок, 24 вересня, православна церква шанує пам'ять священномучениці ФеклиІменини сьогодні святкують Андрій, Антон, Василь, Віталій, Владислав, Давид, Ібрагім, Павло, Сергій, Степан, Фекла.

24 вересня - яка сьогодні дата

Проводиться цей тиждень з метою підвищення інформованості суспільства про найпоширеніші дегенеративні хвороби сітківки
Проводиться цей тиждень з метою підвищення інформованості суспільства про найпоширеніші дегенеративні хвороби сітківки

Понад 10 років поспіль 24 вересня у всьому світі відзначається Всесвітній тиждень сітківки окаСітківкою називають внутрішню оболонку ока, яка складається з великої кількості клітин, що чутливо реагують на світлові промені. Саме на сітківку проєктується зображення через рогівку та кришталик, яке потім замінюється нервовими імпульсами та передається до мозку. Вже у мозку людини отримані імпульси ідентифікуються та стають зоровими образами. Серед усіх зорових порушень дефекти сітківки є найбільш небезпечними, тому що можуть стати причиною повної втрати зору.

Цей тиждень - ще одна нагода попіклуватися про стан своїх очей та навідатися до окуліста чи сімейного лікаря. У сучасному житті ми звикли навантажувати зір, просиджуючи годинами у телефоні та перед моніторами. Але мало хто пам’ятає про те, що очі потребують турботливого ставлення.

24 вересня - яке сьогодні свято в різних країнах

Щодо караванів у сучасному розумінні, тобто колон наземних чи морських транспортних  засобів, то їхнє значення не менш важливе, ніж у давнину — таким чином доставляються життєво необхідні вантажі, а самі перевезення стають більш ефективними та безпечними
Щодо караванів у сучасному розумінні, тобто колон наземних чи морських транспортних засобів, то їхнє значення не менш важливе, ніж у давнину - таким чином доставляються життєво необхідні вантажі, а самі перевезення стають більш ефективними та безпечними

Слово "караван" найчастіше асоціюється з вервечкою навантажених верблюдів, які долають довгий шлях через спекотну пустелю до потрібного пункту призначення. Проте караванами вважають ще й колони з будь-яких наземних транспортних засобів або кораблів, а людей, що координують рух цих караванів, називають каравановожатими або караванниками. Представникам цієї доволі рідкісної  професії присвячено окреме свято - Міжнародний день караванника, який щороку відзначають 24 вересня. Подію заснувала Міжнародна асоціація з координації вантажних операцій, яка дбає про безпеку та ефективність національних і міжнародних вантажних перевезень всіма видами транспорту. 

В давнину подорожувати разом було набагато безпечніше, тому купці, мандрівники та паломники, яким необхідно було пройти через пустелю або іншу місцевість з несприятливими умовами, збиралися в групи, що отримали назву караванів. На території Азії та Африки вантажі караванів зазвичай везли верблюди - ці в’ючні тварини дуже сильні, витривалі та пристосовані до клімату пустелі.  Інколи  верблюдів запрягали у вози (так робили торговці чаєм в деяких районах Китаю та Монголії), але найчастіше ношу розділяли на дві частини та закріплювали по обидва боки верблюжої спини.

В особливо спекотну погоду та в довгих мандрівках кожен з верблюдів віз до 160 кілограмів вантажу, а на коротших маршрутах та в прохолодніший сезон погоничі могли нав’ючувати на тварин по 450 кілограмів ноші. Перевозили на верблюдах і пасажирів - для цього існували спеціальні кошики, які підвішували з боків верблюда.

Потрібно зазначити, що кожна мова має свої власні правила пунктуації та символи
Кожна мова має свої власні правила пунктуації та символи

24 вересня щорічно відзначають День пунктуації, який присвячений важливості розділових знаків у письмовому мовленні, їхній ролі в структуруванні тексту, створенні смислу та вираженні емоцій. На перший погляд, розділові знаки можуть здатися дрібницею, але насправді вони відіграють ключову роль у мові.

Свято заснував 2004 року Джефф Рубін - професійний оратор, який презентує програми компаніям, організаціям і професійним асоціаціям щодо ефективних методів письма та маркетингу, задоволення запитів споживачів і чесності для власників малого бізнесу. Мета цього свята - сприяти правильному використанню пунктуації.

В еру цифрових технологій, коли листи, повідомлення та публікації стали основною формою спілкування, правильне використання ком, крапок, двокрапок та інших знаків стає дедалі важливішим. День пунктуації є нагадуванням про те, що грамотність і правильне письмове мовлення дуже важливі для передачі думки.

Усі ми знаємо, що пунктуація - це система розділових знаків будь-якої мови, їхнє розміщення в тексті та правила, згідно з якими відбувається постановка. Основна мета пунктуації - це передати правильний зміст тексту. До основних розділових знаків відносяться: крапка, кома, двокрапка, крапка з комою, три крапки, тире, лапки, дужки, знак питання і знак оклику.

Те, що передає одне повідомлення однією мовою, може передати інше іншою мовою. Коли розділові знаки використовуються не в потрібному місці, виникає непорозуміння. Ви можете щось згадати в одному значенні, а інша людина сприйме це в зовсім іншому сенсі. Пунктуація може змінити значення практично будь-якого речення. Крапка з комою чи знак оклику, так само як і всі інші розділові знаки, передають сенс друкованих слів, який ми зазвичай не можемо передати без них, насправді ж - нам усім дуже пощастило, що вони є.

День системного аналітика відзначають: системні адміністратори, фахівці в галузі інформаційних технологій, технічні директори, розробники програм і багато інших
День системного аналітика відзначають: системні адміністратори, фахівці в галузі інформаційних технологій, технічні директори, розробники програм і багато інших

24 вересня щорічно в багатьох країнах відзначають День системного аналітика, який присвячений фахівцям, що відіграють ключову роль у світі IT і бізнесу. Представники цієї професії також допомагають компаніям і організаціям створювати ефективні системи, аналізувати потреби бізнесу і забезпечувати зв'язок між клієнтом і командою розробників.

Це професійне свято вересня було започатковано у 2000 році. Системний аналітик розробляє список завдань і доносить їх команді так, щоб у колег було чітке уявлення про цілі та методи їх досягнення. У сучасному світі навколо нас дуже багато складних технічних рішень, тому така професія стає дедалі більш затребуваною. І те, що в неї з'явилося своє власне свято - зовсім не дивно.

Системний аналітик - це професія для вдумливих, посидючих, і водночас готових не ховатися у своїй "мушлі", а активно спілкуватися і працювати в команді фахівців. А ще це - перспективна професія, попит на яку зростає мало не щомісяця.

24 вересня - яке сьогодні церковне свято

Наші пращури вірили, що укладений у народне свято 24 вересня шлюб неможливо розірвати і зруйнувати
Наші пращури вірили, що укладений у народне свято 24 вересня шлюб неможливо розірвати і зруйнувати

Православна церква України 24 вересня за новим стилем вшановує пам'ять священномучениці Фекли. Свята Фекла була однією з перших християнських мучениць, яка слідувала за апостолом Павлом і проповідувала Євангеліє в різних країнах. Її життя описано в апокрифічному творі "Діяння Павла і Феклі", написаному в II столітті. За цим джерелом, Фекла народилася в Іконії (сучасна Туреччина) і була заручена за багатим і красивим юнаком Фаміром. Одного разу вона почула проповідь Павла про чистоту і незайманість, і закохалася в Христа. Вона втекла з дому і приєдналася до Павла, який прийняв її як свою духовну доньку.

Фекла пережила багато небезпек і переслідувань за свою віру, але Бог її захищав і дарував їй чудову силу. Вона зцілювала хворих, воскрешала мертвих, зупиняла пожежі та тварин. Вона також була першою жінкою-вчителькою і місіонеркою, яка заснувала багато християнських громад. Вона померла в літньому віці в Селевкії (сучасна Сирія), де її поховали в гроті, де жінка довгий час жила. Її могила стала місцем паломництва для багатьох християн.

Свята Фекла шанується в різних християнських церквах, особливо у Східних. Вона називається рівноапостольною, тобто рівною апостолам, за свою роль у поширенні Євангелія. Вона також вважається покровителькою незайманих дівчат і цнотливості, а також покровителькою від хвороб і небезпек. У мистецтві її часто зображують із левами, які не чіпали її під час тортур, або з полум'ям, яке не палить її на ложі.

Хто народився 24 вересня

24 вересня 1944 р. - Олександр Борисович Данильченко - український актор театру та кіно, провідний майстер сцени Київського академічного драматичного театру на Подолі. Відомий за серіалом "Одного разу під Полтавою".

Олександр Борисович Данильченко
Олександр Борисович Данильченко

24 вересня 1957 р. - Філліп Бредлі Берд - американський режисер кіно та мультиплікації, сценарист. Найбільш відомий за роботою над мультфільмами "Сталевий гігант", "Суперсімейка", "Рататуй" і "Суперсімейка 2".

Філліп Бредлі Берд
Філліп Бредлі Берд

24 вересня 1958 р. - Кевін Девід Сорбо - американський актор, найвідоміший за роллю Геракла в серіалі "Дивовижні мандри Геракла" і роллю Ділана Ханта в серіалі "Андромеда". Також відомий за фільмами "Знайомство зі спартанцями", "Серфер душі", "Кулл-завойовник", "Пулбой: Рятуйся хто може", і "Бог не помер".

Кевін Девід Сорбо
Кевін Девід Сорбо

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube