Яке сьогодні, 23 липня, свято: День дачника та кондитерської посипки

В цей день народилися британський актор Деніел Редкліфф та американський актор Пол Уеслі - свята, церковні та народні традиції на вівторок, 23 липня

колаж
А ще 23 липня Всесвітній день китів і дельфінів

У вівторок, 23 липня, православна церква шанує пам'ять мученика ТрохимаІменини сьогодні святкують Андрій, Віталій, Теодор, Трохим, Федір, Анна. 

23 липня - яке сьогодні церковне свято

До цього терміну якраз встигає калина і малина, і господині починають пекти пироги з ягодами і робити запаси на зиму - варення, повидло, компоти і вино
До цього терміну якраз достигає калина і малина, і господині починають пекти пироги з ягодами та робити запаси на зиму - варення, повидло, компоти й вино

У церковному календарі цей день присвячений пам'яті святого Трохима і ще 14 мучеників, які стали жертвами гонінь на християн наприкінці III - початку IV століть. Коли чоловікам запропонували на суді зректися своєї віри та провести жертвопринесення язичницьким ідолам, вони відмовилися. Після довгих і болісних катувань, які не змінили їхнього рішення, нещасним перебили гомілки й кинули у вогонь. Але стійкі мужі вийшли з полум'я самотужки та без найменших ушкоджень. Втративши будь-яку надію зломити волю християн, язичники відрубали їм голови.

Наші пращури у свято 23 липня багато працювали в полі, але знали, що опівдні з наближенням спеки роботу потрібно перервати. У середині дня підвищувався шанс отримати сонячний удар, хоча в давнину люди пов'язували погане самопочуття в обід із діями полудениць - духів полів.

23 липня - яке сьогодні свято в різних країнах

Попри те, що назва свята стосується конкретних видів тварин, його головною метою є привертання уваги людей до необхідності захисту всіх морських ссавців, а також до маловідомих фактів про важливість китоподібних для загальної екосистеми
Попри те, що назва свята стосується конкретних видів тварин, його головною метою є привертання уваги людей до необхідності захисту всіх морських ссавців, а також до маловідомих фактів про важливість китоподібних для загальної екосистеми

На нашій планеті існують надзвичайно цікаві створіння, які схожі на риб, бо мають плавники й обтічну форму тіла, але насправді є ссавцями - дихають повітрям через легені та вигодовують своїх дитинчат молоком. Вони належать до ряду китоподібних, а яскравими його представниками є величні кити й товариські дельфіни - унікальні тварини з високим рівнем інтелекту та соціальним способом життя.  На жаль, ці особливості не захищають китоподібних від промислового полювання на них, а також від вилову для потреб дельфінаріїв, океанаріїв та цирків. Тому, щоб привернути увагу громадськості до проблем цих тварин, кожного року 23 липня відзначається Всесвітній день китів і дельфінів.

Викопні останки свідчать про те, що предки сучасних китів і дельфінів 50-60 мільйонів років тому жили на суші. Важко повірити, але китоподібні мають спільного предка з парнокопитними, тобто оленями, коровами й верблюдами. Найближчими нині живими родичами китів і дельфінів є бегемоти, які теж належить до ряду парнокопитних. Еволюція китоподібних від наземних до морських істот, вірогідно, була пов’язана з доступними джерелами їжі в морі та можливістю врятуватися там від хижаків. Поступово тіла тварин адаптувалися до нового середовища і вони стали виключно морськими мешканцями. 

Кити й дельфіни мають ряд спільних рис - веретеноподібне, обтічної форми тіло, лопатевидні передні кінцівки, хвіст з горизонтальним плавником і чималий шар жиру під шкірою. Як і в інших ссавців, у них чотирикамерне серце з парними шлуночками й передсердями. Вдихаючи повітря, кити використовують 80% об’єму легенів за один вдих, тоді як люди - всього 20%. При цьому, якщо в наземних тварин дихання є рефлекторним і триває навіть після втрати свідомості, то кити, втративши свідомість, не дихають і помирають. 

У Всесвітній день китів і дельфінів важливо згадати про тих дельфінів, які живуть у дельфінаріях. Щодо цього явища немає одностайної думки - люди звикли експлуатувати їхні здібності до спілкування, запам’ятовування слів, ефектних трюків. Існують популярні програми дельфінотерапії та навіть пологи з дельфінами. При цьому ми не часто замислюємося про здоров’я та самопочуття самих тварин, але не викликає сумніву, що якість їхнього життя в неволі не можна порівнювати з життям у дикій природі.

Відзначте День посипання, додавши трохи посипання до свого улюбленого десерту
Відзначте День посипання, додавши трохи посипання до свого улюбленого десерту

Якщо ви вважаєте, що більшість десертів виглядають і смачніші з посипкою, вам обов'язково потрібно відсвяткувати День кондитерської посипки в США 23 липня. Це неофіційне свято відзначає смачне доповнення до морозива, капкейків, пончиків, тістечок та інших десертів. Кондитерська посипка зазвичай є невеликими круглими або фігурними виробами із солодкої маси, які зазвичай використовуються для декорування різних солодощів. Найчастіше такими виробами солодощі посипають зверху, що і визначає їхню назву в російській мові, а англійською це sprinkles - дослівно "бризки".

Кондитерська посипка часто називається у вітчизняних умовах також нонпареллю, але в США sprinkles і nonpareils - це трохи різні речі: sprinkles мають вигляд паличок, а шматочки nonpareils круглі. Окремо ще в американській англійській розрізняють confetti candy, або confetti sprinkles, - кондитерську посипку у вигляді різних фігурок, наприклад, зірочок, сердечок тощо.

Посипка зазвичай робиться з цукру, крохмалю і харчових барвників. Вважається, що вона походить від фармацевтичних препаратів на основі цукру, хоча точне походження залишається неясним. Цікаво, що для нонпарелі в деяких інших країнах є свої назви для національних версій аналогічного кондитерського виробу. Наприклад, це liebesperlen ("любовні перли") німецькою мовою і musketzaad ("мускатне насіння") голландською мовою.

Одну з найбільш ранніх згадок про nonpareils у Сполучених Штатах можна знайти в рецепті глазурованого весільного торта XVIII століття. Судячи зі старих куховарських книжок, до XIX століття в Сполучених Штатах були широко доступні нонпарелі різних кольорів. Циліндричну версію посипання вперше розробили в Нідерландах 1913 року. Голландський hagelslag - це довгасті кондитерські вироби на основі какао, які часто подають на хлібі з маслом. Кондитерські вироби потрапили до Нового Світу, і американські компанії почали виробляти різноколірні кондитерські вироби аналогічної форми, які тепер відомі як посипки. Вони були широко доступні з середини XX століття.

Нині є багато різних видів кондитерських посипок: круглі, довгасті, у формі різних фігурок, блискучі, перлинні тощо. Більшість посипок не мають власного смаку, бо вони використовуються здебільшого як прикраса, що не повинна змінювати смак десерту. Посипка зазвичай фіксується на поверхні кондитерського виробу за допомогою глазурі, помадки, крему, сиропу тощо.

Оскільки свято досить нове, саме час придумати йому традицію
Оскільки свято досить нове, саме час придумати йому традицію

День дачника відзначається 23 липня. Чому для святкування обрано 23 число саме липня, сказати важко. Чому не серпень? Можливо, тому, що в серпні всі будуть зайняті збиранням врожаю, а якраз у липні дачники мають відносне затишшя - знай собі поливай, прополюй і не забувай регулювати температуру та вологість у теплиці. Також імовірно, що справи в календарній середині літа і в тому, що відпустки зазвичай припадають на липень-серпень. 

Якщо сьогодні слово "дача" у багатьох міцно пов'язане з дієсловами "копати", "садити", "полоти", то у перших дачників дача асоціювалася тільки з дієсловом "відпочивати". Відпочинок цей, однак, часто був далекий від дозвільного лежання на тапчані або щоденного сну в будь-якому місці схилення голови. Дача спочатку була місцем відпочинку активного - верхова їзда, ігри, танці, риболовля та полювання. Згодом дачний відпочинок обріс цілою індустрією розваг. На дачах влаштовували театри з виставами, які за масштабами не поступалися міським, дачникам привозили напої та страви найвищої вишуканості, на дачах видавали та друкували газети.

І хоча в наші дні дача знову стає місцем відпочинку, ще доволі довго ми знаходитимемо в цьому явищі місце, яке дбайливо забезпечує нас смачними й корисними домашніми овочами, цілими врожаями помідорів та огірків із власних невеличких теплиць, кошиками пряних трав і цілими шафами заготівель на зиму. 

Хто народився 23 липня

23 липня 1954 року - Алла Петрівна Кудлай - відома українська співачка, народна артистка України. Серед шлягерів співачки - пісні «Красива жінка незаміжня», «Не лукав», «Невезуча», «Мелодія», «Знову цвіте матіола», «Намисто», «Пахне м'ята», «Мареля», «То все таємниця», «За малину ходила», «Не поверну човен», «Цвів терен».

Алла Петрівна Кудлай
Алла Петрівна Кудлай

23 липня 1961 р. - Вудроу Трейсі Гаррельсон - американський актор, продюсер і драматург. Він з'явився в ролі ментора Геймітча Ебернеті у фільмах "Голодні ігри" (2012) і "Голодні ігри: І спалахне полум'я" (2013), у ролі Чарлі Костелло у фільмі "Сім психопатів" (2012), у ролі Меррітта Маккінні у фільмах "Ілюзія обману" (2013) та "Ілюзія обману 2" (2016), у ролі Полковника у фільмі "Планета мавп: Війна" (2017).

Вудроу Трейсі Гаррельсон
Вудроу Трейсі Гаррельсон

23 липня 1972 р. - Марлон Ламонт Вейанс - американський актор, продюсер, режисер і сценарист. Відомий за фільмами "Реквієм за мрією", "Дуже страшне кіно", "Без почуттів", "Дуже страшне кіно 2", "Білі навшпиньки", "Кидок кобри", "Пустун", "Дім із паранормальними явищами" і "Дім із паранормальними явищами 2".

Марлон Ламонт Вейанс
Марлон Ламонт Вейанс

23 липня 1982 р. - Павло Томаш Василевський, професійно відомий як Пол Уеслі - американський актор, режисер і продюсер. Відомий за роллю Стефана Сальваторе в телесеріалі "Щоденники вампіра".

Павло Томаш Василевський
Павло Томаш Василевський

23 липня 1989 р. - Деніел Джейкоб Редкліфф - британський актор театру, кіно і телебачення, продюсер. Відомий як виконавець ролі Гаррі Поттера в багаторічній серії однойменних фільмів, знятих за творами письменниці Джоан Роулінг.

Деніел Джейкоб Редкліфф
Деніел Джейкоб Редкліфф

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube