Яке сьогодні, 23 червня, свято: День жінок-інженерів та Трійця

В цей день народилися французький футболіст Зінедін Зідан та австралійський актор Джоел Едгертон - свята, церковні та народні традиції на неділю, 23 червня

колаж
А ще 23 червня Міжнародний олімпійський день та День друкарської машинки

У неділю, 23 червня, в Україні відзначають День державної служби, а православна церква шанує пам'ять мучениці Агрипіни РимляниниІменини сьогодні святкують Олександр, Олексій, Антон, Артем, Герман, Йосип, Митрофан, Петро, ​​Святослав, Теодор, Федір, Агрипіна.

23 червня - яке сьогодні церковне свято

У народі мученицю Агрипіну прозвали Аграфеною Купальницею, бо наступного дня відзначається Івана Купала
У народі мученицю Агрипіну прозвали Аграфеною Купальницею, бо наступного дня відзначається Івана Купала

У православному календарі це дата вшанування пам'яті мучениці Агрипіни Римлянини. Агрипіна жила у III столітті у Стародавньому Римі. У дитинстві вона дізналася про віру в Ісуса Христа і вирішила все життя присвятити служінню Господу. У роки правління Валеріана ІІ язичники схопили дівчину-християнку. Вони піддали її всіляким тортурам, перебили кістки і голу прикували до стіни за те, що вона не хотіла зректися істинного Бога.

Під час страти Агрипіне з'явився ангел і забрав із собою її душу до того, як обезголовили тіло. Стерзані останки християни таємно вивезли з міста і після довгих поневірянь поховали їх у Сицилії.

Протягом багатьох років фізично та психічно хворі люди одужували біля гробниці святої мучениці Агрипіни. Віруючі шанують її з давніх-давен і до сьогодні.

У цей день люди масово купаються у водоймах. Деякі перед цим відвідують лазню, щоби ступити у воду чистими. Якщо поблизу немає озера, річки або іншої водойми, приймають ванну з цілющими травами.

В Україні день Трійці часто називають Зеленою неділею – в наших предків це свято з’явилося задовго до прийняття християнства
В Україні день Трійці часто називають Зеленою неділею - в наших предків це свято з’явилося задовго до прийняття християнства

Базові уявлення християн про Бога сконцентровані в класичному догматі Святої Трійці. Його суть в тому, що Бог існує в потрійному образі - як Творець і Батько зі Старого Завіту; як Син і Спаситель, що в подобі Ісуса Христа жив серед людей; як Святий Дух, що з’явився на землі символом нового життя. Багато в чому трійця залишається поза людським розумінням, тому прийняття догмату Святої Трійці є ознакою справжньої беззаперечної віри, не підвладної раціональному аналізу. Свято Трійці, яке є однією з головних подій у християнському календарі, завжди відзначають у неділю, через 50 днів після Великодня, тому воно не має постійної дати.

Про події, що призвели до появи свята “Трійця”, відомо з книги Діянь апостольських в Новому Завіті. Євангелістом Лукою описується, що на десятий день після Вознесіння Ісуса Христа, тобто через п’ятдесят днів після його Воскресіння, в Ієрусалимі відзначали іудейське свято П’ятдесятниці. Це було вшанування події, що сталася за багато століть до народження Христа, коли на горі Синай пророк Моісей отримав десять заповідей від Бога.

Оскільки Трійця співпадала зі збором врожаю, вона завжди відзначалася з великою радістю, тож багато іудеїв приїхали до Ієрусалиму, щоб взяти участь в святкуваннях. На вулицях міста в цей час можна було чути чимало різних мов - адже приїжджі народилися й виросли в різних куточках великої Римської імперії.  

Щоб здобути прихильність русалок, які з цього дня ставали небезпечними, існувала традиція викладати на підвіконня хліб. В перший тиждень після Зеленої неділі не купалися у водоймах, тільки молоді дівчата пускали на воду віночки, прохаючи русалок послати гарного нареченого. Також це був період поминок померлих предків роду - вважалося, що на Зелені свята вони приходять до живих з потойбіччя, тому обов’язково готувалися ритуальні пригощання та проводилися спеціальні обряди коло могил.

У народне свято 24 червня було нормою і навіть гарною прикметою не спати усю ніч. Молодь веселилася до самого ранку, танцювала, гадала і шукала квітки папороть
У народне свято 24 червня було нормою і навіть гарною прикметою не спати усю ніч. Молодь веселилася до самого ранку, танцювала, гадала і шукала квітки папороті

У народі цієї дати відзначається давнє свято Івана Купала. У язичницькі часи Іван Купала відзначався у дні літнього сонцестояння. Цього дня слов'яни прославляли бога сонця. Після прийняття на Русі християнства свято стало поєднувати у собі язичницькі та православні риси. Замість бога сонця люди почали прославляти Іоанна Предтечу - хрестителя Ісуса Христа.

Іоанн народився у скромній родині священика. До 30 років він жив у пустелі, носив одяг із верблюжої вовни, харчувався диким медом та плодами пустельних рослин. Іван передбачив прихід Спасителя. На березі Йордану пророк влаштовував обмивання, щоб позбавити людей гріхів і підготувати їх до появи Христа. Ісус прийшов до нього і прийняв обряд Хрещення. Імператор Галілеї та Переї Ірод Антипа стратив Іоанна за те, що він викрив його в незаконному співмешканні з братовою дружиною.

У слов'янських народів Різдво Іоанна Предтечі називається святом Івана Купали через неправильний переклад церковних текстів. Після прийняття на Русі християнства Хреститель з грецької було перекладено як "купати". Довгий час Івана Купалу вважали язичницьким божеством.

За народною традицією ввечері 23 червня люди збираються на берегах водойм, влаштовують ігри, співають народні пісні та водять хороводи. Спалюють опудало із соломи, знищують купальське деревце. Символом свята є багаття. Дівчата та хлопці стрибають через нього. На Івана Купали прийнято спалювати у вогні старі непотрібні речі.

23 червня - яке сьогодні свято в різних країнах

23 червня влада України офіційно вітає державних службовців грамотами, преміями, подарунками тощо
23 червня влада України офіційно вітає державних службовців грамотами, преміями, подарунками тощо

Щорічно 23 червня Україна відзначає професійне свято - День державної служби. Подію започаткував президент Леонід Кучма 4 квітня 2003 року. Дата святкування співпадає з Днем державної служби Організації Об’єднаних Націй. 

День державної служби має за мету привернення уваги українського суспільства до значного внеску державної служби у розвиток України, подяка органам державної влади за їхню сумлінну працю заради становлення нашої країни. 

Подію започаткувала сама Організація Об’єднаних Націй у грудні 2002 року
Подію започаткувала сама Організація Об’єднаних Націй у грудні 2002 року

23 червня кожного року відзначаємо День державної служби ООН. Метою такої події є привернення уваги країн-членів до важливості ролі державного управління в спільному міжнародному розвитку, подяка робітникам організації за їхню старанну працю на благо миру та розквіту.

Базуючись на трьох основних принципах — «рухатися», «вчитися» і «відкривати», Національні олімпійські комітети проводять ще й культурні та освітні заходи, приміром, концерти й виставки, розраховані на всіх, незалежно від віку, статі та спортивних здібностей
Базуючись на трьох основних принципах - "рухатися", "вчитися" і "відкривати", Національні олімпійські комітети проводять ще й культурні та освітні заходи, приміром, концерти й виставки, розраховані на всіх, незалежно від віку, статі та спортивних здібностей

Олімпійські ігри є найважливішими спортивними подіями, але відбуваються вони лише раз на чотири роки. Проте існує свято, яке запрошує абсолютно всіх проявити свою активність на шляху до міцного здоров’я та гарного самопочуття. Це Міжнародний олімпійський день, для участі в якому зовсім не потрібно бути спортсменом та встановлювати рекорди. Міжнародний олімпійський день запроваджено на честь повернення сучасному світові Олімпійського руху шляхом створення Міжнародного олімпійського комітету. Ця подія відбувається 23 червня кожного року і покликана залучити до спорту якомога більше людей у всьому світі.

Де й коли в історії люди вперше організували спортивні змагання, залишається предметом дискусій, але з упевненістю можна стверджувати, що кілька тисяч років тому такі змагання вже проводилися в Греції. Згідно з міфами, їх заснував сам Геракл - син Зевса. Є відомості принаймні щодо чотирьох великих спортивних подій того часу - Піфійських ігор в Дельфах, Немейських в Немейській долині, Істмійських поблизу Корінфа та власне Олімпійських ігор - в Олімпії, які були найвідомішими серед усіх. Історики Греції навіть вимірювали час проміжками між цими іграми, які відбувалися раз на чотири роки.

Першим олімпійським чемпіоном, занесеним до переліку рекордів, став кухар на ім’я Коробус, який виграв спринтерський забіг в 776 році до нашої ери. З кожними наступними іграми додавалися нові види змагань, приміром, у 708 році до нашої ери з’явилося п’ятиборство - боротьба, змагання з бігу, зі стрибків у довжину, з метання спису та диску. Пізніше додалися кулачні бої та перегони на колісницях. Зазвичай ігри тривали чотири дні, а на п’ятий влаштовували церемонію закриття, нагородження чемпіонів та бенкет.

Змагатися на Олімпіадах дозволялася тільки вільним громадянам. Більшість з них можна вважати професійними спортсменами, так як вони готувалися до змагань на постійній основі. І хоч єдиним призом переможця у Олімпії був почесний вінок, олімпійські чемпіони отримували широке визнання і певні преференції у своїх рідних містах. 

Так тривало доти, доки Греція не опинилася під владою Риму. Ігри в Олімпії та в інших містах почали занепадати, бо прилюдні змагання, до того ж в оголеному вигляді, як це звикли робити греки, римлянам здавалися принизливими. Зрештою, в 390-х роках нашої ери імператор Феодосій I зовсім відмінив Олімпійські ігри через пов’язані з ними язичницькі асоціації. 

День друкарської машинки також нагадує про те, як розвивалися технології з часом, і підкреслює незмінний шарм і ностальгію, пов’язану з цими механічними чудесами
День друкарської машинки нагадує про те, як розвивалися технології з часом, і підкреслює незмінний шарм і ностальгію, пов’язану з цими механічними чудесами

День друкарської машинки - це особлива подія, яка відзначає винахід і вплив друкарської машинки щороку 23 червня. Цей день має історичне значення, оскільки відзначає річницю видачі першого патенту на друкарську машинку в 1868 році Крістоферу Латему Шолзу. Друкарська машинка зробила революцію в письмовій комунікації, змінивши спосіб, у який люди писали, друкували та документували інформацію.

У День друкарської машинки ентузіасти та колекціонери збираються, щоб вшанувати цю культову машину, яка протягом багатьох десятиліть відігравала значну роль у формуванні літератури, журналістики та адміністративної роботи. Це можливість оцінити майстерність і механічну винахідливість цих вінтажних пристроїв. Деякі святкування передбачають виставки друкарських машинок, майстер-класи з техніки друкарського тексту та обговорення культурного впливу друкарських машинок.

За українською статистикою, дівчата проявляють інтерес до професії інженера втричі рідше, аніж хлопці
За українською статистикою, дівчата проявляють інтерес до професії інженера втричі рідше, аніж хлопці

Щорічно 23 червня світ відзначає доволі молоде, проте цікаве свято - Міжнародний день жінок в інженерії. Таку подію започаткувало Товариство жінок-інженерів у Великій Британії у 2014 році. Вже у 2016 році до святкування приєдналась ЮНЕСКО, завдяки чому День жінок-інженерів набув міжнародного статусу.

Міжнародний день жінок в інженерії має за мету привернення суспільної уваги до внеску жіночої статі в інженерну справу, сприяння подоланню гендерної нерівності, підвищення поінформованості дівчат щодо місця жінки в інженерії, подолання страхів та залучення до вступу на цю спеціальність.

Хто народився 23 червня

23 червня 1964 р. - Джозеф Хілл "Джосс" Уідон - американський режисер, сценарист, актор і продюсер, автор коміксів. Найбільшу популярність отримав як творець серіалу "Баффі - винищувачка вампірів". Серед інших його відомих робіт - серіали "Ангел", "Світлячок", "Ляльковий дім".

Джозеф Хілл "Джосс" Уідон
Джозеф Хілл "Джосс" Уідон

23 червня 1972 р. - Зінедін Язід Зідан - французький футболіст і тренер. Вважається одним із найбільших гравців в історії футболу.

Зінедін Язід Зідан
Зінедін Язід Зідан

23 червня 1974 р. - Джоел Едгертон - австралійський актор кіно, телебачення та озвучування, кінорежисер, сценарист і продюсер. Відомий за ролями у фільмах "Чумові боти", "Воїн", "Великий Гетсбі", "Чорна меса", "Лавінг" та "Яскравість".

Джоел Едгертон
Джоел Едгертон

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube