Яке сьогодні, 22 травня, свято: Всесвітній день готів та Шерлока Холмса

Цього дня народилися американська актриса Дженіфер Гудвін та український радіо- і телеведучий Антон Птушкін - свята, церковні та народні традиції на середу, 22 травня

колаж
А ще 22 травня День біткоїн-піци та Всесвітній день міських фермерів

У середу, 22 травня, православна церква шанує пам'ять священномученика ВасиліскаІменини сьогодні святкують Данило, Захар, Макар, Михайло, Павло, Теодор, Федір, Яків, Софія.

22 травня - яке сьогодні церковне свято

У народне свято Василіск не заведено працювати на землі, інакше виросте лише бур'ян, полин та волошки. Тому його присвячують клопотам по дому
У народне свято Василіск не заведено працювати на землі, інакше виросте лише бур'ян, полин та волошки, тому його присвячують клопотам по дому

Православна церква 22 травня вшановує пам'ять священномученика Василіска. Василіск народився в III столітті в місті Амасьє, Каппадокія. За часів гонінь на християн при імператорі Максиміані Галерії його заарештували в місті Комани. В ув'язненні йому явився Бог і повідав про свою підтримку в майбутніх випробуваннях. Василіск упросив стражників відпустити його додому попрощатися з родиною. Воїни пішли йому назустріч, оскільки шанували мученика за твердість духу, непогрішність і лагідність.

Правитель міста Агріппа дізнався про це і тут же наказав винних покарати, а Василіска повернути. Воїни знайшли мученика в будинку рідних, з якими той прощався і просив не втрачати віри. Вони взули йому залізні чоботи з вбитими всередину цвяхами і вирушили назад. Дорогою зробили привал, прикували нещасного під палючим сонцем до сухого дерева, а самі розташувалися в тіні. Коли Василіск знесилився від спраги, почався землетрус, який відкрив у скелі поруч із ним джерело. Від побаченого воїни злякалися і втекли.

Василіск пам'ятав про те, що Господь передбачив йому мученицьку смерть, через яку він зможе вступити в царство Боже. Тому він сам повернувся в місто і постав перед Агрипою. Коли його змусили принести жертву в язичницькому капищі, воно загорілося, а статуї розсипалися. Після цього мученику відтяли голову, а тіло хотіли кинути в річку. Але християни викупили останки Василіска і таємно поховали.

У день Василіска наші предки прислухалися до солов'їв. Доброю прикметою вважалося, якщо солов'їна сім'я оселилася біля будинку або в саду - це принесе власникам ділянки величезне щастя.

22 травня - яке сьогодні свято в різних країнах

Метою Дня готів є залучення людства до лояльного ставлення до представників субкультур, наголошення на важливості покращення репутації готів, подолання дискримінації.
Метою Дня готів є залучення людства до лояльного ставлення до представників субкультур, наголошення на важливості покращення репутації готів, подолання дискримінації

Щорічно 22 травня світ відзначає неформальне свято представників популярної субкультури - Всесвітній день готів. Подію започаткували радіодіджеї з Великобританії у 2009 році. Власне, субкультура зародилась у Великій Британії й Норвегії під кінець 70-х років 20 сторіччя на базі панк-руху. Сьогодні більша частина готів зосереджена в Америці та Європі. Готична субкультура являє собою протест проти культурних стереотипів, який виражається за допомогою специфічного зовнішнього вигляду та зацікавленістю готичним роком.

Цікаво, що самому Конан Дойлу персонаж скоро набрид, автор не відчував такої шаленої прихильності до власного героя, котру відчували більшість людей
Цікаво, що самому Конан Дойлу персонаж скоро набрид, автор не відчував такої шаленої прихильності до власного героя, котру відчували більшість людей

Кожного року 22 травня відзначається День Шерлока Холмса. Дата святкування обрана на честь дня народження автора, який створив образ відомого на усю планету детектива - Артура Конан Дойла. Легендарний письменник народився саме цього дня у 1859 році.

Загалом 56 розповідей та 4 повісті зображують нам життя Холмса та його вірного друга й помічника - доктора Джона Ватсона. Твори про детектива набули статусу класики детективного жанру. Прототипом Шерлока Холмса став талановитий хірург на ім’я Джозеф Белл: він неймовірно швидко й точно ставив діагнози, а також дізнавався про рід занять та минуле пацієнтів. Образ Холмса потрапив у книгу рекордів Гіннесса як герой з найбільшою кількістю екранізацій.

День біткоїн-піци – це не просто святкування цієї дивної транзакції, але й символ життєздатності криптовалют як повсякденних платіжних засобів
День біткоїн-піци - це не просто святкування цієї дивної транзакції, але й символ життєздатності криптовалют як повсякденних платіжних засобів

22 травня святкуємо День біткоїн-піци - це свято про смачний шматочок історії криптовалюти. День біткоїн-піци відзначається щорічно 22 травня, присвячений знаковому моменту в історії цифрових валют. Це день, коли в 2010 році Ласло Ханеч здійснив першу в історії реальну транзакцію з використанням біткоїна, купивши дві великі піци. Цей день відзначається ентузіастами криптовалют по всьому світу як данина поваги до перших днів існування біткоїна та його потенціалу як практичної валюти.

22 травня 2010 року Ласло Ханеч, програміст, запропонував заплатити 10 000 біткоїнів за пару піц на форумі BitcoinTalk. Один з користувачів форуму прийняв пропозицію і купив дві піци для Ганеча, які коштували близько $25. На той час 10 000 біткоїнів оцінювалися приблизно в $41. А тепер замисліться, і уявіть скільки втратив через ту піцу той програміст. Максимальна ціна біткоїну становила $73 737 у березні 2024 року.

Ця транзакція є історично важливою, оскільки вона стала першою задокументованою покупкою матеріального товару або послуги за допомогою біткоїнів, створивши прецедент для майбутніх реальних транзакцій з використанням цифрової валюти.

Брат Ілона Маска Кімбал активно займається розвитком урбаністичного землеробства, навчаючи цьому школярів
Брат Ілона Маска Кімбал активно займається розвитком урбаністичного землеробства, навчаючи цьому школярів

22 травня кожного року відзначається маловідоме, проте важливе для сучасної людини свято - Всесвітній день міських фермерів.

Міські фермери - це жителі міст, які намагаються зблизитись з природою шляхом вирощування зелені, овочів та фруктів прямо у власній квартирі (на підвіконнях, балконах, дахах). Наявність власних домашніх рослинних продуктів значно підвищує якість раціону, котрий одразу збагатиться на корисні мікроелементи.

Всесвітній день міських фермерів має за мету підвищення поінформованості суспільства щодо можливості створення садів і городів у багатоповерховій домівці, залучення жителів мегаполісів до вирощування рослин.

Ця подія про індивідуальність, про звільнення від очікувань та стереотипів суспільства, про розвиток культури інклюзивності та прийняття
Ця подія про індивідуальність, про звільнення від очікувань та стереотипів суспільства, про розвиток культури інклюзивності та прийняття

Міжнародний день "Бути собою" - це щорічне свято, яке заохочує людей сприйняти свою автентичність, відзначати різноманітність і сприяти самосприйняттю та самовираженню. Цей день. відзначається щорічно 22 травня і має за мету нагадати про те, що кожна людина унікальна, неповторна та цінна.

Можливість кинути виклик стереотипам, сприяти рівності та прийняттю, вшанувати красу різноманітності, заохотити людей сприймати себе справжніми, створюючи світ, де кожного приймають і цінують таким, яким він є - це головна мета відзначення Міжнародного дня "Бути собою".

Хто народився 22 травня

22 травня 1945 р. - Юрій Євгенович Рибчинський - український поет-пісняр, драматург, сценарист. Герой України, заслужений діяч мистецтв України, народний артист України, Національна легенда України, п'ятнадцять разів ставав лауреатом телевізійного фестивалю "Пісня року". Автор низки п'єс, найвідоміша - "Едіт Піаф. Життя в кредит" (2008), на основі якої було створено однойменний мюзикл (Музика Вікторії Васалатій).

Юрій Євгенович Рибчинський
Юрій Євгенович Рибчинський

22 травня 1955 р. - Микола Іванович Кульбіда - український географ-метеоролог. Кандидат географічних наук.

Микола Іванович Кульбіда
Микола Іванович Кульбіда

22 травня 1970 р. - Наомі Кемпбелл - британська супермодель, акторка і співачка афроямайського і китайсько-ямайського походження. Працює на подіумах із 15 років. Стала першою темношкірою дівчиною, що з'явилася на обкладинках французького та англійського видань журналу "Vogue" і журналу "Time".

Наомі Кемпбелл
Наомі Кемпбелл

22 травня 1978 р. - Дженіфер Мішель "Джиніфер" Гудвін - американська актриса. У 2016 році озвучила роль головної героїні Джуді Хопс в анімаційному фільмі "Зверополіс". У 2019 році разом із Люсі Лью і Кірбі Гауелл-Баптисте зіграла в серіалі "Чому жінки вбивають".

Дженіфер Мішель "Джиніфер" Гудвін
Дженіфер Мішель "Джиніфер" Гудвін

22 травня 1979 р. - Маргарет Деніз Куіглі; також Лі Мі Кі, більш відома як Меггі К'ю - актриса і модель в'єтнамського походження. У 2006 році К'ю зіграла роль Жень, єдиної жінки в спецкоманді у фільмі "Місія нездійсненна 3" за участю Тома Круза, а в 2007 році з'явилася в ролі Мей Лін у бойовику "Міцний горішок 4", а також у ролі майстра пінг-понгу в пародійному бойовику "Кулі люті".

Маргарет Деніз Куіглі
Маргарет Деніз Куіглі

22 травня 1984 р. - Антон Юрійович Птушкін - український радіо- і телеведучий, діджей і відеоблогер. Заслужений журналіст України. У березні 2024 року документальний фільм Антона Птушкіна "Ми, наші улюбленці і війна" відкрив 12-й кінофестиваль Doc Kyiv Fest.

Антон Юрійович Птушкін
Антон Юрійович Птушкін

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube